Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hatalmasat megy az új autó...

Hatalmasat megy az új autó eladás Magyarországon, miért mondják hogy szegénység van?

Figyelt kérdés

+22,87 százalékban voltunk júniusban és az egész év is úgy néz ki eddig hogy 12 százalékkal több mint tavaly tehát valóban érdemi az elmozdulás.


Az adatokat az mge.hu oldalon olvastam (Magyar gépjárműimportőrök egyesülete)


júl. 8. 16:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"

Azért nézd meg, ebből mennyi flotta, amit ugye a cégek vesznek."


Egy szar országban a cégek is szarul működnek és nem vennének több flotta autót. Ez nekem ellentmondásos.

júl. 8. 17:19
 12/21 anonim ***** válasza:
76%

Akkor ezzel hasonlítsd össze:

[link]

júl. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én is olvasgatom az mge korábbi cikkeit, nézd mit találtam:

"Új autó eladások A Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete közzétette az összesített 2008-es autó eladási statisztikákat. Az elmúlt évben tizedével visszaesett az értékesítés, összesen 158 628 személygépkocsi talált gazdára. A legnépszerűbb típusok 2007-hez hasonlóan a Suzuki, az Opel és a Ford voltak.

Amíg 2007-ben 176 978 új autót adtak el, addig 2008-ban 158 628-ra csökkentek az eladások. Suzukiból 26 824, Opelből 17 650, Fordból pedig 17 239 gurult ki a szalonokból. Tízezer feletti értékesítést produkált még a Volkswagen, a Skoda és a Toyota."

Ezek szerint Gyurcsány alatt jóval több ember engedhette meg magának az új autót? Hogy is van ez?

júl. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Ezek szerint Gyurcsány alatt jóval több ember engedhette meg magának az új autót? Hogy is van ez?"


Ha egy komplex folyamatnak csak egy bizonyos részét vagy hajlandó megfigyelni és az összes többi körülménytől teljesen elvonatkoztatni, mint pl hogy a környező országokban vagy akár globálisan is kedvezőbb volt az autóipari piac akkor azt azzal a bugyutasággal próbálod a jelenlegi mostani növeledést kritizálni hogy idevágod mi volt az utóiparban lassan 20 éve. Ugyanez visszafelé is igaz amikor Ferit hibáztatnak mindenért amikor egy világválság volt és nyilván valóan szopott mindenki... Ezeknek az összehasonlításoknak pontosan emiatt nincsen semmi értelme és a provokálásáon kívül másra nem jó. Aki képes komplexen gondolkozni és felfogni maga körül a világot az úgyis átlát ezen és tudja hogy hülyeség.

júl. 8. 17:33
 15/21 anonim ***** válasza:

Aha, értem, akkor ne nézzük, hogy hazánkban milyen siralmas volt a helyzet az ezt megelőző években, holott az EU-ban nem ez volt a trend:

[link]

Koncentráljunk arra, hogy a béka s&gge alól végre elmozdultunk, és némi növekedést produkált végre a hazai piac.

júl. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Többnyire cégek veszik őket.
júl. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

"Aha, értem, akkor ne nézzük, hogy hazánkban milyen siralmas volt a helyzet az ezt megelőző években, holott az EU-ban nem ez volt a trend:


[link]


De nézzük, miért ne néznénk nem erről szólt a kérdés hogy fidesz....én sem vagyok az. Nem tudom miért nem lehet ettől elvonatkoztatni. Mondjuk az különbség hogy én jobban megvetem a buta embereket mint magát a politikai erőt ami képes infantilizálni és hülyíteni. De ez nem csak a fideszre igaz hanem az összesre. Még amelyikre amúgy szavazok az is pont ezt csinálja. Én nem tudom hogyan képesek emberek jelszavakat skandálni meg zászlókat lobogtatni meg üvöltözni, hajráni (szurkolni) nekem ezektől hányingerem van még akkor is ha amúgy az adott dologgal vagy törekvéssel egyetértek.

júl. 8. 20:50
 18/21 anonim ***** válasza:

"De nézzük, miért ne néznénk" aztán jön az egybites politikai terelés, pedig már azt hittem, hogy tényleg szó esik a valódi gazdasági teljesítményről, összehasonlítva az EU-val, vagy legalább a régióval. De nem, az már kellemetlen ellentmondásba kerülne a kérdésben megfogalmazott állítással. Akár át is lehetne fogalmazni egy nemzethy konzulthácyós kérdéssé...

Jóccakát!

júl. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

"De nézzük, miért ne néznénk" aztán jön az egybites politikai terelés, pedig már azt hittem, hogy tényleg szó esik a valódi gazdasági teljesítményről, összehasonlítva az EU-val, vagy legalább a régióval. De nem, az már kellemetlen ellentmondásba kerülne a kérdésben megfogalmazott állítással. Akár át is lehetne fogalmazni egy nemzethy konzulthácyós kérdéssé..."


Nem én kezdtem el a Fidesz hez kötni de csalódottan látom hogy te viszont folytatod amit a kolega elkezdett pártszolga prooagandistanak nevezni...

Erre válaszolok majd jössz te és megmondod a tutit hogy én csinalok politikai terelést 🤣

Majd jössz te a nemzeti konzultációval. Nem érzed mennyire ellentmondásba keveredsz saját magaddal?

júl. 8. 21:48
 20/21 A kérdező kommentje:

"összehasonlítva az EU-val, vagy legalább a régióval. De nem, az már kellemetlen ellentmondásba kerülne a kérdésben megfogalmazott állítással."


A kérdésben megfogalmazott állítással nem tud ellentmondásba keveredni ugyanis hiszen a két állítás egyszerre is igaz lehet. Fejlődhet nagyot a hazai autópiac függetlenül attól hogy eus szinten nem kimagasló vagy egyenes elmarad az átlagtól a növekedés mértéke. Itt aki "egybites" az valójában te. Olyan mint egy robot aki egy előre beprogramozott séma szerint próbál válaszolni minden kérdésre teljesen függetlenül a konkrétan elhangzott dolgoktól.

júl. 8. 22:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!