Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem unalmas, hogy a fideszes...

Nem unalmas, hogy a fideszes Vitézy Dávid egy hónappal a választások után sem tud veszíteni?

Figyelt kérdés
Szerintetek meddig fog még vergődni? Mi már élnénk nyugodtan az életünk, de ez csak nem hagyja magát.

júl. 5. 17:41
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
51%
Unalmas!
júl. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
42%
Egy igazi fideszes jelölt mindig próbálkozik, soha nem adja fel.
júl. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
0%

De most ebben mi a furcsa? Így működik egy jogállam, nem?

Megmondta, hogy ki fogja használni a jogi lehetőségeket. Kötelessége is azokkal szemben, akik rá szavaztak - és Karigeri is örülhet neki, ha ezzel is erősödik a legitimációja, amennyiben mégis ő jön ki győztesként végül is.

Azért húzódik el ennyire, mert egy jogállamban mindenféle fellebbezési meg egyéb határidőket be kell tartani, nem lehet csak úgy, egyik napról a másikra variálni.

Ő legalább tartja a szavát, nem úgy, mint Karigeri, aki azt mondta, új választás lesz, ha rajta múlik.

júl. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
47%

23,


Mivel az első újraszámlálásnál órákig őrizetlenül volt 3 szavazókör eredménye, a legitimitást b@szhatjuk.


Innentől pontosan az történik, hogy egyik napról a másikra jogászkodjuk a semmit.


Két korrekt megoldás van:

- az első, befolyásmentes eredményt fogadjuk el, és Karácsony nyert (nekem az se fáj ha néhány analfabéta fideszes szavazata érvénytelen, mert nem ugrották meg az első osztályos szintű kihívást)

- megismételjük az egészet

júl. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
5%

"megismételjük az egészet"

Csak Karigerin múlik...

júl. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
36%

Mivel az első, legitim körben ő lett a győztes, szerintem nem jogos elvárás, hogy csak ezért lemondjon. Őszintén, szerintem már a kúriás majomparádéba se kellett volna belemennie.


Mondom ezt úgy, hogy nincs bajom Vitézyvel (azaz akkor nem volt…), majdnem rá is szavaztam (most már áldom az eget hogy végül nem…).

júl. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Fogadjuk már el, hogy Karácsony Gergely győzött. Vitézynek szerintem ezek után nagyon minimális lenne a szavazótábora. Már a szavazói is gyűlölik.
júl. 5. 19:40
 28/36 anonim ***** válasza:
3%

"nem jogos elvárás, hogy csak ezért lemondjon"

Nem "csak ezért" elvárás, hanem mert ő maga mondta, hogy bármi lesz is a végeredmény, az úgy nem lesz elég jó, meg kell ismételni. Ő maga nem fogadta el a saját győzelmét sem. Akkor most mi van? Persze csak a szája volt nagy szokás szerint...

júl. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
70%
Már előzőleg leírtam itt: Vitézy azt mondta a problémás szavazatok újraszámolása után elfogadja az eredményt. Ezt senki nem említi meg, csak azt hogy Karácsony mit mondott meg mondjon le meg ilyenek, tényleg unalmas az egész.
júl. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
53%
Nem Vitézy nem tud belenyugodni a történetbe... A köpcös.
júl. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!