Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó ötlet a Közlekedési Múzeumo...

Jó ötlet a Közlekedési Múzeumot Debrecen mellett felépíteni?

Figyelt kérdés

Az új Közlekedési Múzeumot a debreceni BMW gyár mellett akarják felépíteni újabb legmagasabb minőségű szántóföldeket beáldozva, a várostól 10 km-re. Persze az is lehet, hogy ez is olyan ügy mint a Természettudományi Múzeumé, tehát megy a tervezgetés és eltapsolnak rá párszázmilliót, vagy milliárdot, aztán a végén bejelentik, hogy bocs mégse.


[link]



júl. 4. 09:53
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
25%

Jelentettem a kérdést, annak provokatív volta miatt.


Addig rendben van, hogy a kérdező is kifejti az álláspontját, a válaszlehetőségek között azonban a vele ellentétes nézeteket valló potenciális voksolók számára olyan érveket ad meg, amelyeket az intézkedést támogatók sem sorolnak fel pro érvként.


Egy szó mint száz, amit a buta, sértett kérdező művel, az az Origo meg a Bors szintje. Ilyen kérdésnek a gyakorin nincs helye.

júl. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
11# Tényeket írtam le, abban mi a provokatív?
júl. 4. 12:53
 13/38 anonim ***** válasza:
25%

#12


1. Nem tényeket írtál. Véleményt.


A szántóföldek adott esetben helyettesíthetőek máshol. Nem mondom, hogy így van, de lehetséges. Ha neked is van igazad, és "beáldozzuk" úgymond a szántóföldet, még más gondolhatja úgy, hogy meg leszünk nélkülük.


A "világvége után eggyel" szintén nem tény. Mi az a világvége? Mi van azon túl?


Ember, az ország második legnépesebb településének külterületéről beszélünk. 10 km lesz a távolság a várostól, ami kb. annyi, mint az Északi Járműjavító Budapest központjától.


Persze tudom, hogy a sok életképtelen számára nemhogy Debrecen külső része, de mondjuk már a VIII. kerület külső része is a világvége után van kettővel.


Miért kéne ezekhez alkalmazkodnunk? Én bármelyik pillanatban elutazom az ország bármelyik pontjából a másik végébe, akár tömegközlekedéssel is.


Ennek kell lennie a szintnek. Nem 1844-et írjuk, amikor Petőfi egy hét alatt ért le Pestre Debrecenből a lovaskocsin.


2. A nagyobbik probléma a következő.


Úgy fogalmaztad meg a válaszlehetőségeket, hogy az ellenvéleményen lévők sem szívesen választják az 1. vagy 2. opciót, mert olyan VÉLEMÉNYT is tartalmaz, amellyel már nem tudnak azonosulni.


Ezt te is pontosan tudtad a kérdés kiírásakor. A szavazás ebben a formában alkalmatlan arra, hogy megtudjuk az emberek véleményét.


Nem voltál te kíváncsi senki véleményére. A célod az volt, hogy a beruházással kapcsolatos álláspontod tudasd. Ezzel nincs is baj, megteheted akár itt is egyes kérdéseknél, akár a 981110 egyéb fórum valamelyikén. Te azonban kérdésbe csomagoltad a véleményed, aminek itt nincs helye.

júl. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
13# Azért lehet választ írni, hogy kifejtsd a véleményed. Ha nem tetszenek a szavazási lehetőségek akkor leírhatod, hogy azzal nem értesz egyet és megadod a saját válaszod, ahogy meg is tetted. Már neharagudj, de még egyelőre szólás szabadság van ebben az országban, senkiről semmi rosszat nem írtam, az, hogy valamennyire beleírtam a saját elképzelésemet a szavazási lehetőségekbe pedig még egyáltalán nem egy égbekiáltó bűn, főleg, hogy az összes médiacikkben is nagyjából előfordul legyen az akármelyik oldali, ellenzéki vagy kormányközeli médiatermék. Ezeket is sorra jelentgeted vagy mit csinálsz ha olvasol egy Origós elborult klikkvadász, hazugsághalmaz cikkket? Másrészt a válaszlehetőségeim nagyjából tükrözik a magyar valóságot, tehát még azt se lehet mondani, hogy ferdítek. Próbálj már meg mondjuk Szombathelyről Debrecenbe utazni MÁV-al lássuk mennyi lesz a csúcsidőd. A debreceni tömegközlekedés és csak a másfél villamosvonalra és a csigalassú dugót gerjesztő buszközlekedésre korlátozódik, 5 év alatt nem sikerült felhúzni az elektromos vezetéket arra az egy szál vasúti vonal felé ami a BMW irányába megy. De ha mondjuk ausztriai szintű lenne a tömegközlekedésünk akkor is Debrecen továbbra is az ország végében marad és nem a közepén tehát a fél orszának aránytalanul messze lesz akármivel is akar menni. Szóval értelek én, hogy fáj a valóság, de ha kevesebb m1-et néznél akkor lehet nem csalódnál akkorát.
júl. 4. 13:31
 15/38 anonim ***** válasza:
44%
#5 Napi büdöspestizést hallhattuk, köszönjük.
júl. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
81%

Szereted a tényeket, látom, szóval akkor nézzük azokat a tényeket:


"Ember, az ország második legnépesebb településének külterületéről beszélünk. 10 km lesz a távolság a várostól, ami kb. annyi, mint az Északi Járműjavító Budapest központjától."


-Budapest és vonzásékörzete 3 millió ember, Debrecen 330 ezer. Ez egy tízszeres szorzó. Hiába a második legnagyobb város, Budapesthez képest icike-picike.


-Az Északi Járműjavító kevesebb, mint 5 km-re van a Deák tértől egy 10x akkora városban, villamossal és busszal is könnyen megközelíthető, és egyébként egy közlekedéshez kötődő, önmagában is látványos történelmi épület. Össze sem hasonlítható, hogy mennyivel sz*rabb helyen van a debreceni lokáció, a különbség nagyságrendi.


"Én bármelyik pillanatban elutazom az ország bármelyik pontjából a másik végébe, akár tömegközlekedéssel is."


Ide nem fogsz, mert ide nincs tömegközlekedés. De ha indítanak is valami alibi-buszjáratot, oda-vissza egy 8 órás út elé nézel Budapestről. Emiatt meg senki nem fog ott is aludni.


"Nem 1844-et írjuk, amikor Petőfi egy hét alatt ért le Pestre Debrecenből a lovaskocsin."


Továbbra is kérdés, hogy a budapesti közlekedési történeti kollekció megtekintéséhez miért a 3 millió embernek kell 5 órát autóznia oda-vissza, és miért nem a 300e embernek. Én pl. a gyerekeimmel biztosan soha nem fogok ide eljönni, pedig érdekli őket, de nem fogunk ennyit autózni érte.


Meg persze már csak elvből sem, ha már ennyit autózunk, akkor inkább elmegyünk a bécsi közlekedési múzeumba, ott nem rabolták el a kisebbségi komplexusos vidékiek a gyűjteményt.

júl. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
16# Az utolsó mondatoddal nem tudok egyetérteni, nem kellene az ilyen eszement döntéseket a vidékiekre kenni. Mint ahogy a vidéki lakosság fele ugyanúgy nem fidesz szavazó mint a fővárosi lakosság fele. Ja, és továbbra is tartom a véleményem, hogy ebből ugyanúgy nem lesz semmi mint a Természettudományi Múzeum Debrecenbe költöztetésérből. Arra is eltapsoltak párszázmilliót mindenféle terek készítésére és végül lefújták. Nem más ez az egész mint a budapestiek heccelése és közpénzek kiutalása a NER-nek alibitervek készítésére.
júl. 4. 13:41
 18/38 anonim ***** válasza:
27%

"Szóval értelek én, hogy fáj a valóság, de ha kevesebb m1-et néznél akkor lehet nem csalódnál akkorát."


Előző hozzászólásomban a kérdező által képviselt szintet a nem titkoltan kormányközeli Origóhoz és Borshoz hasonlítottam.


Erre mit reagál az arcpirítóan buta, tipukus ellenzéki?


Szerinte M1-et nézek 😂😂😂


Ennyire hülye nem lehet valaki. Mindenesetre primitív személyeskedés ez, ahogy az várható volt.


"Debrecen továbbra is az ország végében marad és nem a közepén tehát a fél orszának aránytalanul messze lesz akármivel is akar menni."


Akkor majd utaznak. Ne legyünk ennyire élettelenek. Különben is, ahogy írtam, a többségnek már a múzeum budapesti helye is a világvége után van kettővel.


Nem mellesleg van még egy rakás, a közlekedési múzeumhoz hasonló jelentőségű, nem lokális jellegű múzeum az országban. Ott a szerencsi játékkiállítás. A gázipari Zalaegerszegen. A mézeskalács múzeum Szekszárdon.


Mindegyik az ország földrajzilag periférikus részein található. Költöztetessük mindet az élhetetlen Budapestre meg az agglomerációjába? Nyilván 😃


Hát nem így megy. Ha a nyíregyházi meg akarja nézni a gázipari múzeumot, akkor leutazik Zalaegerszegre. Ennyi. Nem rakjuk át nekik Pestre vagy Gödöllőre.

júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
#17 nem a vidéki lakosságra gondoltam úgy általában, hanem Lázár Földesúr Jánosra, aki szédül ha aszfaltra lép
júl. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

18# Jelentgeted a kérdést, de az totál rendben van, hogy lehülyézel. :D Ha én ellenzéki vagyok aki ráadásul "arcpirítóan buta", akkor te meg nyilván kormányközeli vagy, márpedig a kormány az aki a köztévét propagandacsatornává silányította. Az, meg hogy ennyire nem vagy képben a valósággal csak arra enged következtetni, hogy más se nézel csak m1-et. Az Origó pedig szintén a kormányod szavazóbázisának színvonalát tükrözi. Ha mégse vagy kormányközeli akkor pedig teljesen érthetetlen miért véded be ezt az ügyet ami minden észérvvel szembe megy.


Kicsit más dolog egy kisebb helyi témájú múzeum mint egy nagy országos gyűjtemény, ha nem látod a különbséget az is csak téged minősít mint ahogy a hozzászólásaid.

júl. 4. 14:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!