Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ország adósságállományának...

Az ország adósságállományának a növekedése később nem fog visszaütni, nem okoz majd problémát?

Figyelt kérdés

Az lényegtelen szerintem, hogy az adósság külföldi pénzintézetek felé, vagy a lakosság felé áll fenn állampapírok formájában. Nem probléma, hogy gyakorlatilag ebből élünk és tömködjük be vele a költségvetési lyukakat?

Ha kitörne valami pánik, akár spekuláció és mindenki egyszerre akárná visszavenni a pénzét az államtól, az nem okozna gondot? És most itt nem csak a lakosságra gondolok, hanem sok bank is tartja ott a pénzét.


jún. 28. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

A vilagon mindenhol van allamadossag. Az hogy sem ezzel, sem azzal nem vagy tisztaban hogy miert jobb a sajat devizadban a sajat nepednek hazudni jol mutatja mennyire inkompetens vagy.

En biztos nem fogom elmagyarazni mi a kulonbseg.

jún. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ki írt olyat, hogy máshol nincs államadósság és hogy jobb devizában eladósodni?! Jézusom, milyen meberek járnak ide! Válaszolni nem tudsz, de személyeskedni, kötözködni, mésokat leugatni, azt igen! Gratulálok!
jún. 28. 17:33
 3/13 SzocdemOliver ***** válasza:
78%

Az üt igazán vissza, hogy az Orbán kormány a kedvező kamatú, de feltételekhez kötött, ellenőrzötten felhasználható IMF-hitelek helyett magas kamattal rendelkező ellenőrizetlenül felhasználható kínai hiteleket vett fel az ország adósságállományának csökkentése érdekében.


Ellenőrizetlenül lehet felhasználni ezeket a pénzeket, de Kínának eladósodni óriási felelőtlenség. Ez nem jut el Orbán választóinak a fülébe, ha eljut akkor se képesek értelmezni.


A Bajnai kormány által felvett IMF-hiteleket úgy fizettük vissza, hogy kínai hitelt vettünk fel az azonnali törlesztésükre.

jún. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Azt irtad hogy szerinted lenyegtelen hogy a tartozas kulfoldi devizaban egy kulfoldi orszag fele van vagy allampapirban, forintban a sajat allampolgaraidnak.


Egyaltalan nem mindegy. Ossze sem lehet hasonlitani a kettot. Ezert vagy egy ostoba nyomorek aki idejon es jatsza a gazdasagi hozzaertot aztan fingod sincs a legalapvetobb dolgokrol.

jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Oké, de nem az volt a kérdés lényege, hogy miért jobb forintban a saját népednek eladósodni. Ezt senki nem kérdezte. Te "hülye, félkegyelmű"!

Tényleg alig emelkedett! Ez egy tök vízszintes, már-már mondhatni csökkenő görbe! :D Nem mintha ez lett volna a kérdésem lényege...

[link]

jún. 28. 17:47
 6/13 A kérdező kommentje:
A kérdés szempontjából lényegtelen, mert nem azt kérdeztem. Ki írt olyat, hogy én játszanám azt, hogy én vagyok a pénzügyminiszter! Nyilván te mindent tudsz, így születtél és aki kérdezni mer, az ismeretlenül is egyből mind hülye, félkegyelmű, nyomorék, meg ostoba. Gondolom nagyon "szép" gyerekkorod lehetett... Ha iskolában is kérdezni mertél, egyből leordtottak, hogy mekkora hülye nyomorék vagy. Mindenki azt adja, amit kapott.
jún. 28. 17:50
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Latod, ez sem tudod. Ne nominalisan nezd, hanem gdp aranyosan. Ugyanis a gdphez merik.


Az eleg nyilvanvalo hogy nominalisan emelkediky de senkit sem erdekel ha a gdp meg sokkal jobban. Mutass egy gdp aranyos gorbet.


Leszarom mi volt a kerdesed lenyege, en csak ravilagitottam hogy mekkora ostoba vagy aki 0 tudassal idejon provokalni. Ramutattam hogy fogalmad sincs a dolgokrol, tehat nem erdemelsz valaszt sem, mert a kerdesed es megjegyzesed sulyos targyi tevedeseken alapul.

Mint hogy bemasolsz egy nominalis hinayrol egy gorbet.

Azt javaslom keress ra az usaray a britekre, olaszokra hogy ott milyen ez a nominalis gorbe.

jún. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Már hogyne okozna problémát, nem véletlen, hogy az EU is túlzottdeficit-eljárás alá vonta hazánkat már megint.
jún. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Nesze. Itt egy tablazat. Meg az eus atlag is magasabb mint mienk.


[link]


Egy orszagot klikkeltem be, Belgiumot ahol joval magasabb az allamadossag gdp aranyosan.

Kb ennyit jelent, es ennyire kell fosni.


Tulzottdeficit-eljaras meg az eves tulkoltekezes miatt van, nem az ossz allamadossag miatt.

jún. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Rendben, feladom.

Ha arra, hogy gazdaságilag problémát okoz-e ha egy országtól egyszerre szertné visszakapni mindenki apénzét, az az adekvált válasz, hogy "hülye, félkegyelmű, ostoba, nyomorék, inkompetens vagy" és hogy "olasz nominális görbe", akkor legen így, kedves unatkozó közgazdász szakérő professzor úr!

jún. 28. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!