Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy magyar politikusnak miért...

Egy magyar politikusnak miért kelllene jól tudni angolul?

Figyelt kérdés

Sokan piszkálják Orbánt is amiatt hogy nem C2 szinten beszél angolul, hanem mondjuk egy B2 szinten. Bár van sok ok, amiért igenis ő megérdemli a kritkát, de nem az angol tudása miatt.


Ugyanígy Toroczkai Lászlót is bántják, amiért B1-B2 szinten szólalt fel a parlamentben, holott őt mi magyarok, magyar nyelven választottuk meg.


Az Egyesült Királyságnak volt a legjobb érdekérvényesítő képessége, hogy az ő szedett-vedett nyelvüket beszélje az USA, de mi még annak sem vagyunk tagjai. Sw


jún. 26. 17:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%
Én nem mondtam hogy ennél jobban kell.
jún. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Miért kellene állandóan azt mutatni, hogy mi elég jó és behódoló gyarmat vagyunk, jól beszéljük ezt az elnyomó nyelvet?
jún. 26. 17:25
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
Ez a szint pont jó, egyéb pobléma?
jún. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ott vannak példáuk az szdsz, momentum politikusok, mint Donáth Anna, Dobrev, hiába tudnak jól angolul, csak kárt okoztak ennek az országnak, semmi jót.
jún. 26. 17:28
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

#2

Szóval nálad egy idegen nyelv jó ismerete=gyarmati lét? Érthetetlen a logikája...

jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Valahol igen, 5-ös, mivel ez az idegen nyelvismeret soha sem a kölcsönösségen alapszik, hogy én megtanulom a tiédet, te az enyémet, hanem inkább azon, hogy akik uralkodnak, nos az ő nyelvüket kell megtanulni mindenkinek.
jún. 26. 17:40
 7/23 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
77%
Nem kell, de hasznos.
jún. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
Egy idegen nyelv ismerete manapság elengedhetetlen az érvényesüléshez, ráadásul több információt jobban megértesz. Szerintem azzal vonsz párhuzamot, régen az orosz nyelvet erőltették a szovjet befolyás miatt..
jún. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

#6

Mert szerinted egyenlő Magyarország az USA-val vagy Kínával? Persze, hogy valamilyen szinten hasonulnunk kell a nagykutyákhoz:D Úgy alakult, hogy ez a hasonulás az angol nyelv lesz, ez van.

jún. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

#6: Kell egy világnyelv, hogy bárkivel kommunikálni lehessen, az nem várható el, hogy mindenki megtanuljon minden más nyelvet. Nem csak angolokkal lehet angolul kommunikálni, ez a jó benne.

Ha jól sejtem kormánypárti vagy Mi Hazánkos vagy. Csak jelzem, hogy sokan a jobboldaliak közül támadták Karácsony Gergelyt amiatt, hogy nem tud jól angolul. Pontosabban gúnyolódtak rajta.

jún. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!