Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érdemes lenne ezt bevezetni a...

Érdemes lenne ezt bevezetni a nők elnyomása ellen?

Figyelt kérdés

Minden évben biztosítani kell minimum egy hetet a cégeknek, amikor nő vezeti az egész vállalatot.

Így meglátnák az emberek, hogy a nők jobb vezetők a férfiaknál és végre megszűnne az elnyomás.


jún. 23. 08:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Pont a nőkre szoktak panaszkodni, hogy ha vezető pozíciót kapnak egyből nekiállnak zsarnokoskodni, ötletük és kreativitásuk a vállalati stratégia kiötléséhez meg nem nagyon van.
jún. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Sőt, akkor menjünk tovább. Legyen kötelező egy lmbtq tag, egy fekete, egy cigány, stb-stb.... Ne a tudás számítson, és dőljön össze a cég.

Egyben javasolom, hogy a vaskohászatban is ugyanolyan arányban legyenek a nők és a többi felsorolt, mint a férfiak.

jún. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem jó. A női logika másképpen működik, mint a férfi logika. Én láttam, hogy a női gondolkodás is célra tud vezetni, csak a gondolatmenet lényegét átlátni nem elegendő egy hét alatt.


Másképp gondolkodik a két nem. Ez van. Nálunk a cégnél egy nő a helyi legfőbb vezető. Nincs is ezzel gond. Máshol pedig férfi a lefőbb vezető. Az is működik. Csak egymás gondolatmenetét nehéz átlátni. És ha az lenne, amit kívánsz kérdező, akkor az pont, hogy tévesen azt bizonyítaná be, hogy a nők rossz vezetők, mert egy hét alatt lehetetlen megértetni egy gondolatmenet változás logikáját.


Vagy legyen mindenhol nő a vezető. nekem az is jó.

jún. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Nincs semmilyen elnyomás.


Ha egy nő vezető akar lenni, ugyanúgy joga van céget alapítani, vállalkozást indítani, vagy felfelé menni a ranglétrán.

Viszont ehhez ugyanolyan kemény munkát vár el a társadalom, mint egy férfitől.

jún. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
Én azt mondom, adjuk meg a kérdezőnek, amit akar, aztán majd rájön.
jún. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem rossz,bár én kiegészíteném a női sorkatonaság bevezetésével is.
jún. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Mitől jobb vezetők a nők, mint a férfiak?
jún. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Csak jól kell kiválasztani a hetet mert épp ha épp akkor jön meg a mikulás akkor gyorsan csődbe viszik a céget.
jún. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora baromságot régen olvastam. Mégis kik lennének azok az emberek (szándékosan nem nőket írok, mert ebből a szempontból lényegtelen), akik egy hétig tudnának vezetni egy céget az addigi vezetőket lecserélve? Hol voltak addig, honnan lennének meg azok a speciális ismereteik, tudásuk, kapcsolatrendszerük, ami az adott cég működtetéséhez elengedhetetlen? Egy cég vezetésének fortélyai nem szerepelnek a munkaköri leírásban, vagy nem tudsz elővenni egy munkautasítást, ami megadná a feladatok összességét. Amikor egy cégnél tervezett vezetőváltás folyik (pl nyugdíjazás miatt), akkor is egy hosszú (akár több hónapos) betanulási folyamat szükséges ahhoz, hogy az új vezető zökkenőmentesen átvegye elődjétől a stafétabotot. Az egy hetes vezetőváltást legfeljebb a nyári szabadságok idejére tudom elképzelni...
jún. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%
A szociológia tanszékeken kitalálták, hogy a patriarchátus a hibás azért, hogy a nőket nem veszik komolyan munkahelyen. Csak éppen nem ez a valóság, a nők sokszor képtelenek felelőséget vállalni, önbizalomhiányosak, minden aprósággal rohannak másokhoz, hogy jaj itt mit csináljak, ez hogy legyen, az hogy legyen… Aztán mikor a közösség azt mondja, hogy oké, ha te nem tudsz döntéseket hozni, akkor ne legyél vezető, akkor a csúnya patriarchátus a hibás. Fel kellene fogni, mi a különbség a főnök és a főnökösködés között. Nem érdekel a vezető neme, de ne hozzám rohanjon, hogy jaj, jó döntést hoztam-e, ezt hogy csináljam stb… Ha főnök akar lenni, viselkedjen úgy, s ha nem megy, akkor ne legyen az.
jún. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!