Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire jó a Pride felvonulás?

Mire jó a Pride felvonulás?

Figyelt kérdés

jún. 22. 07:33
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:
08:02 csak a véleményem írtam le hogy ebben a témában bizonytalan vagyok. Nem kell mindenkinek így gondolkodnia, nyugi. Nem tényként írtam le, csak azt hogy én nehezen hiszem el. Ha nem vagy képes ezt megérteni nem tudok mit csinálni.
jún. 22. 08:07
 12/52 anonim ***** válasza:
88%

Hogy ne érezzék magukat egyedül, ne gondolják azt, hogy egyedül vannak a másságukkal, meg amúgy egy jó kis buli, sétálás nekik.

Volt Békémenet is, akkor ez miért ne lehetne.

jún. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:
08:10 végre egy értelmes érv. Ebben mondjuk van valami…
jún. 22. 08:12
 14/52 anonim ***** válasza:
57%
Aki eddig is toleráns volt, az ezután is az lesz, aki meg nem, azt nem fogják meggyőzni ezek a "tolerancia-menetek"... Nekem SEMMI BAJOM a homoszexualitással, melegekkel! De a szexualitás az ne legyen már közügy, akkor se, ha hetero bi, homo az illető. A szexualitás egy intim, privát dolog. Senkire nem tartozik, senkit sem érdekel.. Persze gyülekezési szabadság van, mindenkinek joga van hozzá, hogy vonuljon. Nekem meg jogom van KULTURÁLT stílusban véleményt mondani erről..
jún. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
82%
Én érintettként annak örülnék leginkább, ha nem velem foglalkozna a politika, nem állitana olyan ökörséget, hogy gyerekeket akar átoperálni bárki, vagy, hogy egy Netflix film megnézésétől meleggé lesz bárki is, vagy, hogy ki milyen bugyit hord otthon, hanem azzal, hogy lehetne elkerülni az államcsődöt az országban, hogy ne kelljen azért elmenekülnie tömegeknek, mert a vidéki kádárkocka magányánál minimálisan több igénye van, esetleg, mert nem heteroszexuális és folyamatosan attrocitálva érzi magát -mint én-, vagy, hogy lehetne javitani az állami szolgáltatások minőségén, mint a korházak, vagy az iskolák állapota. Én érintett személyként annak örülnék legjobban, ha a politika helyettem a valódi problémákkal foglalkozna, mert azzal jelenleg nem foglalkozik senki.
jún. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
23%
19# Én maximálisan egyetértek veled, annyi kiegészítéssel, hogy se pro, se kontra ne legyen semmi reklám/ellenreklám se a melegekről, se a homoszexualitásról.
jún. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 tgt ***** válasza:
84%
A pride igazából egy karnevál, ami arról szól, hogy a különbözőségek elfogadása jó. Heteroszexualisok is részt vesznek rajta, akik egyetértenek ezzel. Mint minden karnevál, ez is színes, hangos, vidám és frivol. Nincs ezzel baj.
jún. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:

“mert nem heteroszexuális és folyamatosan attrocitálva érzi magát -mint én-,”


Általánosságban a bullying probléma. Heteroszexuális gyerekeket is abuzálnak más-más ok miatt az intézményekben. Ez tényleg nagy probléma amivel nem akar senki foglalkozni mert elkönyvelik “gyerek csínynek”, közben rengeteg szorongó felnőtt ember lesz emiatt. Nem csak ti szenvedtek, bárkit lehet csesztetni bármi miatt.

jún. 22. 08:21
 19/52 anonim ***** válasza:
100%

6: és a Pride-on szexelni szoktak közterületen?

(Mellesleg szégyellned kellene magad.)

jún. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
91%

Ami minden más pokitikai felvonulásnak is, erődemonstráció, annak megmutatása hogy a melegek és a kisebbségek támogatói sokkal többen vannak, mint hinnék.


Aki szerint provokáció az alapból homofób. Semmilyen közszeméremsértő dolog nincs a Prideon, hiszen az bűncselekmény lenne, amit a törvény büntet, ez a felvonulás pedig tele van rendőrökkel. Gondolod hogy a magyar rendőrök olyan autonóm baloldali érzelmű emberek hogy nem állítanák ki az illetőt ha ilyet tapasztalnának? Azok hazudoznak olyanokat hogy műbrokikat lobogtatnak meg hasonlók akik életükben nem voltak még egy budapesti pridein sem. Én hármon is voltam már és emberek teljesen normálisan felöltözve mentek, páran félmeztelenül, de ez megint semmi extra, pláne kánikulában. Ezeket az embereket valójában a melegség ténye frusztrálja. Ezért számít számukra provokációnak egy szivárványos zászló is. Mert emlékezteti őket arra hogy a melegek is léteznek és hogy vannak akik elfigadják őket. Mivel ők úgy gondolják nem kéne elfogadni őket, így ez nyilván frusztrálja őket.


Aki szerint pedig kobtraproduktív, annak csak azt kell végiggondolnia hogy mikor volt kevésbe elfogadott Európában a homoszexualitás, a Pride felvonulásoj előtt, vagy után? Láhatóan annyira mégsem kontraproduktív. Ha az lenne nem lázonganának ellene a jobboldaliak hanem csak hátradőlnének és kérnének egy kávét.


Tudom hogy le leszek pontozva, már megszoktam hogy itt ebben a témában nem szabad értelmes gondolatokat leírni, csak b.zizni és balisozni szabad.

jún. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!