Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem szomorú, hogy sokaknak...

Nem szomorú, hogy sokaknak úgy van szavazati joga, hogy teljesen tájékozatlanok, azt se tudják milyen választások vannak, kik a jelöltek?

Figyelt kérdés
Link: [link]

jún. 20. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Nem, mert a többségük nem megy el szavazni.
jún. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

1


Ha nem megy el, elviszik kisbusszal.

jún. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
2. Engem senki sem vitt sehova. Itthon voltam egész nap és ablakokat pucoltam.
jún. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

De szomorú, és olyan is volt bőven, akik még magyarul sem beszéltek, de azt tudták, hogy csak a fidesz és arra kell szavazni...

Vannak olyan kis zsákfaluk, ahol kötelező a fideszre szavazni, mert akkor lesz közmunka meg egy kis pénz a szavazatért!

jún. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen, de nem kellene úgy beállítani, mintha ez a réteg csak a fideszre szavazna. Nekem egy ismerősöm meg volt győződve róla, hogy ha most Magyar Péterre szavaz, megszűnik a fidesz 2/3-a. Két éve egy másik ismerősöm meg nem fogadta el azt a kijelentésem, hogy ő az MSZP-re szavazott (meg volt róla győződve hogy én vagyok a hülye, mert az MZP, nem MSZP). Szóval ez a jelenség mindenki másra is jellemző.
jún. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

#5

Persze, de arányokat nézve azért a fidesz vezet.

Volt egy felmérés talán 2018-ban a londoni magyarok körében és ott sokkal reálisabb képet festett, hogy mi lenne, ha egy fokkal értelmesebb szavazók lennének.

Azon a felmérésen, a jobbik, lmp és momentum 20-20-20%-ot hoztak, míg a fidesz kb. 9-et, amivel be se jutott volna a parlamentbe.

jún. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
#5 Készséggel elhiszem, de azért a nagy átlag nem ezt mutatja. Minél kisebb a település pl, minél kisebb a jövedelem, annál nagyobb a Fidesz fölénye. Illetve ha még ez a réteg is csak ugyanolyan arányban támogatná a Fideszt mint az országos eredmény, abszolút szavazatszámban akkor is jóval több kéne egy ellenzéki erőnek, hogy kiegyenlítse ezt a hátrányt.
jún. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

De miért kéne tudni?Ha pl te fidesz szavazó vagy akkor behúzod a fideszt minden szavazólapon amit kapsz,és kész.

De mondok rosszabbat:páran itt leírták hogy pl Hévízen ellenzéki jelölt győzött.viszont listára pedig a fideszt húzták be, tehát fideszes maradt a városvezetés.Na ez az ami teljesen logikátlan és értelmetlen.

jún. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
Ha ez lenne, a fidesz kb 20%-os párt lenne. A sok tudatlan, tanulatlan, tájékozatlan vidéki ember nem szavazna rájuk.
jún. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8

"De miért kéne tudni?Ha pl te fidesz szavazó vagy akkor behúzod a fideszt minden szavazólapon amit kapsz,és kész."

Mert normális esetben nem pártot, hanem programot támogatsz. Ez lenne egy demokráciában a lényeg.

És ilyenkor lehet, hogy az adott párt települési programjával nem értesz egyet, míg az országossal igen.


Vagy pont önkormányzatok esetében gyakori a civiljelölt. Szóval ez releváns.

jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!