Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ekkora kultusza a...

Miért van ekkora kultusza a Turul madárnak?

Figyelt kérdés
Mégis csak egy kitalált madárról van szó…

jún. 18. 14:07
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

És mert valaki kimoderálta a magyar irodalom egyik legnagyobb költőjének sorait a korábbiakból, most beírom újra - mert nagyon tanulságos szerintem a téma egésze szempontjából, ráadásul gyönyörű, magyar irodalomtörténeti szempontból felbecsülhetetlen értékű remekmű!


Nekünk, valódi magyaroknak Ady Endre költészete felbecsülhetetlen érték.


Olvassuk hát újra el együtt, a mai "magyar" szélsőjobboldalra is gondolva:



Ady Endre:


Én nem vagyok magyar?



Ős Napkelet olyannak álmodta,

Amilyen én vagyok:

Hősnek, borusnak, büszke szertelennek,

Kegyetlennek, de ki elvérzik

Egy gondolaton.

Ős Napkelet ilyennek álmodta:

Merésznek, újnak,

Nemes, örök-nagy gyermeknek,

Nap-lelkűnek, szomjasnak, búsitónak,

Nyugtalan vitéznek,

Egy szerencsétlen, igaz Isten

Fájdalmas, megpróbált remekének,

Nap fiának, magyarnak.


(S az álmosaknak, piszkosaknak,

Korcsoknak és cifrálkodóknak,

Félig-élőknek, habzó-szájuaknak,

Magyarkodóknak, köd-evőknek,

Svábokból jött magyaroknak

Én nem vagyok magyar?)"


Különösen a zárójelre fókuszáljunk! Csodálatos verszárlat!

jún. 20. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

A svábokból jött magyar helyett nyugodtan odagondolhatjuk a Tótokból jött "magyart", a kommunista vérbírókból jött álmagyart, a nevét is hazudó mélymagyart, az összes gyűlölködő cifrálkodó ködevőt!


Ős-napkelet és az igaz Isten nem olyannak álmodta a magyart, mint ezek!


Ady Endrének álmodta. Kivéve, ha rémálma volt. Olyankor valószínűleg ezt a frusztrált, habzó szájú, komplexusos csürhét láthatta maga előtt... De utána felriadt - és józanul már igaz magyarokat is teremtett, méghozzá sokkal többet, mint ezek: a nemzet lelkiismeretének sötétlő szégyenfoltjai, akiknek sem Istenük, sem emberük, sem szeretet, sem kegyelet a lelkükben. És nulla lelkiismeret.

jún. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
81%

Egy igazi magyar a magyar nép boldogulását, fejlődését, jobb megítélését szeretné.


Akik bakancsban menetelnek egy turul szobor miatt, megutáltatják a magyarságot európával, gyűlölködnek mindenki ellen, azok nem igaz magyarok, akárhány szaros verset is olvasnak fel az interneten.

jún. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
0%
#30-33 Aki gyűlöli a magyarokat, az nem lehet magyar.
jún. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
51%

#35

Előreviszik a szakadékba.

jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
44%

36# Szegények nem fogják fel, hogy egy elmaradott, szegregált társadalmat építenek és kb észak koreát csinálnak az országból.


De nem ítélem el őket mert nem jártak külföldön, nem beszélnek ott élő emberekkel, nem dolgoztak ott. Szegényeknek fogalmuk sincs milyen az amikor egy átlag dolgozónak is 600-800ezer a fizetése és az adójuk oda megy ahova kell.


Nekik fontosabb a turul szobor, trianon meg orbán viktor mint a saját sorsuk. Innen látszik hogy mennyire szolgalelkűek, azt hiszik nagy magyarok miközben a saját kormányuk nézi őket hülyének és rabolja ki az országot.


De nem baj, azokat a tömegeket amik ész helyett érzelemből cselekednek sokkal könnyebb befolyásolni és nyomorban tartani.

jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

12:52


Te vagy a 37-es tehát magadról beszélsz… köszi hogy felvállalod.

jún. 20. 12:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!