Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a politikai preferencia...

Mi a politikai preferencia történeted? Eddig milyen pártokra szavaztál melyik választáson és melyeket kedveltél mióta szavazhatsz és, vagy mióta többpártrendszer van?

Figyelt kérdés

Egy baloldali rendszerint végigment az MSZP, DK, Összefogás útján?

Egy jobboldali az MDF v KDNP v FKGP, Fidesz úton?

Egy szélsőjobbos a MDF, Miép, Jobbik, MHM úton?



jún. 14. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:

2014 óta szavazhatok.


2014 Fidesz

2018 Vona-féle jobbik

2022 Kutyapárt


Most: Tisza, Vitézy

jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom magam baloldalinak. Ellenben liberálisnak igen.


Alapvetően nem pártokra szavaztam, hanem adott helyzetben döntöttem, Így lehtséges, hogy míg a Fideszt mindig is ellenszenvesnek találtam, volt olyan, hogy az ő polgármesterükre szavaztam.

Szavaztam annak idején az MSZP-re, amikor kb. csak ők voltak vagy a Fidesz (az SZDSZ a 2000-es években már borzasztóan arrogáns képet mutattak magukról). Ez nem a kisebbik rossz alapon ment, hanem tényleg sok reformjukkal egyetértettem.

Volt, hogy az összefogásra szavaztam, amikor még nem volt olyan hangsúlyos Gyurcsány szerepe, illetve akkor még fe sem merült, hogy a radikális Jobbik is csatlakozzon hozzájuk. A begyurcsányozott összefogással már nem tudtam azonosulni, ellenben a Jobbik a néppártosodás révén szimpatikusabbá vált.

Nem emlékszem, hogy 2020-ban végül kire szavaztam listán (bár gyanítom, hogy mivel MZP lett a jelölt, akiben akkor bíztam, ez segített abban hogy leküzdjem az ellenszenvet), de önkormányzati választáson már ahol tudok, ott az MKKP-re szavazok, mert hitelesebbek.

jún. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2006 fidesz szuloi nyomasra

2010 lmp ez mar sajat dontes hiaba egyutt mentunk ( akkor utoljara)

2014 lmp

2018 jobbik

2022ellenzeki osszefogas

Ep valasztasok:

2009 fidesz szuloi nyomasra

2014, 19 nem voltam 24 mhm

jún. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!