Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vitézy Dávid a Fidesz embere?

Vitézy Dávid a Fidesz embere?

Figyelt kérdés

Úgy értem teljesen irányítja-e? Például, ha ráparancsol a párt, hogy lépjen vissza, akkor megtenné-e? Vagy mondjuk pártutasításra megszavazna-e olyan dolgot a közgyűlésben, ami teljesen szembe megy a programjával és a saját értékrendjével?

[link]

Számomra a programja és nyilatkozatai alapján gyakorlatilag jóval távolabb áll a Fidesztől, mint Karácsony. Nyilván örül minden támogatásnak, de ettől még nem gondolnám fideszesnek.



jún. 14. 09:17
1 2
 11/11 Barbell Deadlift ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés.

Nagyon sok bizonyíték van arra, hogy a Fidesz embere, de sok megnyilvánulása alapján viszont nem. Nehéz eldönteni.


Pro:

- az anyja fideszes EP képviselő volt

- az az Ungár Péter finanszírozta a kampányát, akinek az anyja a NER egyik fontos alakja

- Ungár vagyona gyakorlatilag NER vagyon

- távoli rokoni szál fűzi Orbán Viktorhoz

- tapasztalan nélkül nagyon komoly pozíciókat kapott a NER-től, ilyen nem történik egy Átlag Józsival

- fideszes államtitkár volt

- már hónapok óta tudni lehetett, hogy Szentkirályi vissza fog lépni a javára (Átlag Józsik javára nem szoktak visszalépegetni)


Contra

- többször is nyíltan vállalt konfliktust NER tagok ellen

- ellenzi a Fidesz két legnagyobb presztizs beruházását (Mini Dubaj, Fudan)

- nem a NER kottájából kommunikál, több alkalommal is szídta a NER-t

- egy baloldali párt áll mögötte hivatalosan, ami azért a fidesz szavazók számára ciki vállalás


Nem tudom, hogy mi az igazság, én arra hajlok, hogy Vitézy nem a fidesz parancsára indult, és ő maga függetlennek gondolja magát, a kormány viszont mindent úgy alakított, hogy megkönnyítse neki a pályát, és irányítani szeretnék.

jún. 15. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!