Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogos az EU-s birság a migráci...

Jogos az EU-s birság a migrációhoz való elutasító külpolitikánk miatt?

Figyelt kérdés
Nem hozott létre a kormány migránsgettót, hát most tessék fizethetünk érte. Ha belépsz egy klubba és ott hoznak egy szabályt - mégha utólag is- akkor azt végre kell hajtani vagy megnézheted magad

2024. jún. 13. 18:55
1 2 3
 21/27 Alex Fly ***** válasza:

@20: "Nem hiszek abban, hogy politikai szövetségeknek joga lenne politikai értékrendet kinyilvánítani." -egy politikai közösségnek, amely a közös értékrendek mentén jött létre, pont ez a feladata.

"Másrészt az Európai Uniónak olyan szempontból sincs morálisan joga bármilyen politikai szabályozást hozni, hogy ez eredetileg egy gazdasági egyesülés volt, nem pedig politikai." -Az elődjei voltak gazdasági társulások; az EU pont azért jött létre, hogy a gazdasági együttműködés mellett jogi és politikai egységet hozzanak létre -és ehhez nem is csatlakozott mindenki... A gazdasági közösség az EGK; az Unió ennél jóval több és egységesebb.

2024. júl. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
56%
Jogos csak kevés. Tizszer ekkora bűntetés kellett volna és úgy hogy kötelezni őket, hogy fidesznek kelljen kifizetni, ne az országnak.
2024. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#22.

Tévedés: az EU gazdasági szövetségként jött létre, amelynek célja az volt, hogy egy független európai oszlopot hozzon létre, ami elhatárolódik az amerikai, szovjet/orosz, kínai és egyéb gazdasági szereplőknek való alávetettségtől. Az volt a cél, hogy NE függjünk senkitől gazdaságilag, NE legyünk senkinek sem az alávetettjei, legfeljebb működjünk együtt másokkal, ha a gazdaságunk úgy diktálja (pl.: nehezen jutunk hozzá bizonyos nyersanyagokhoz vagy egyéb termékekhez Európában).


Ha ezt értékrendnek lehet tekinteni, akkor már eleve elbukott a dolog azzal, hogy az EU el kezdett az Egyesült Államokhoz dörgölőzni, az USA pedig ezt örömmel fogadta és noha már-már provinciaként tekint egész Európára, csakúgy mint Tajvanra, Ukrajnára, Dél-Koreára, de ez lett volna a célja Irakkal, Szíriával és Vietnámmal is, csak azokkal meggyűlt a gondja, meg néhány ellenálló európai országgal is úgy néz ki, hogy meg fog gyűlni a baja. Nem véletlen, hogy Magyarországon is többet halljuk az amcsi nagykövet nevét, mint néhány hazai politikusét. Kicsit sem akar Pressman bácsi promagistratusosat játszani... Nekem pl. fogalmam sincs, hogy ki a német, francia, angol, orosz, kínai, izraeli, szaúdi stb. nagykövet, de az amerikaiét mindenki tudja.


Nem, nem egységesebb. Nincs politikai értékrendje az EU-nak. Ezt az is mutatja, hogy egy rakat párt van a parlamentjében is. Másrészt diktatórikus eszköz, amennyiben bármilyen hatalom kijelöl egy politikai irányzatot és nem tűri meg a vele ellentéteseket.

2024. júl. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Alex Fly ***** válasza:
@23: attól, hogy állandóan ismételgeted, még nem lesz igaz. Az EU-t pont azért alapították, mert a gazdasági együttműködés mellett jogi, politikai, társadalmi, stb. szövetséget is szerettek volna megvalósítani. Különben mi szükség lett volna rá; lévén az európai gazdasági együttműködés már évtizedek óta működött? És mi bajod van azzal, hogy a hasonló értékrendeket valló Egyesült Államok a szövetségesünk? Főleg annak tudatában, hogy az Uniót alkotó országok többségével azonos védelmi szövetségbe tartozik? Az, hogy a magyarok többsége teljesen alkalmatlan a demokráciára és az önkéntes együttműködés helyett csak az alá- és fölérendeltségen alapuló parancsuralmi rendszert ismeri, nem az EU vagy az U.S.A. hibája. És az sem, hogy ebből kifolyólag az EU értékrendje olyan mértékben idegen és elképzelhetetlen, hogy még a létezését is kétségbe vonják...
2024. júl. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

#24.

Pusztán csak annyi, hogy AZ EU ALAPGONDOLATÁVAL ELLENTÉTES az, hogy kinyaljuk a jenkik seggét. Eredetileg azért jött létre, hogy függetlenítsük magunkat a II. világháború után magukat itt felejtő amerikaiaktól és szovjetektől. Nem az, hogy megalkossunk egy Európa provinciát, amit az amcsik csikítanak be... Ezt még Macron is beismerte és hangsúlyozta. Úgy látszik, a magyar haladárok, még Európa főhaladárjánál is haladárabbak.


Az a baromi nagy bajom, hogy Amerika a provinciájaként kezel minket.


Az "alá- és fölérendeltségen alapuló parancsuralmi rendszert" hierarchiának hívják és pillanatnyilag az egész világon kb. az van. Mit szeretnél hierarchia helyett? Anarchiát? Még a kommunizmusban is van némi hierarchia. A hierarchiának nem a demokrácia az ellentéte. Demokráciában is van parancsuralom, csak ott választják a vezetőket...

2024. júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Egyértelmű hogy azért van ez mert így nem tud többet lopni Orbán amíg meg nem válasszuk MP-t. MP kormányzása alatt elengedik ezt a büntetést és hazahozza MP az ezermilliard eurokat.
nov. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Attól elvonatkoztatva is, hogy az eunak nincs joga beleszólnia tagállamok belpolitikájába, az organizmus jelenleg aktuális változata nem képes, ill. nem is akar különbséget tenni migráció, ill. illegális migráció között. És bármennyire is nem értesz velem egyet, ez belpolitikai vonal, - nem külpolitikai! Ha ehhez, hozzáteszem, hogy az eu létrehozásának célja valaha gazdasági összehangoltság, együttműködés volt, nincs miről beszélni!
nov. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!