Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogos az EU-s birság a migráci...

Jogos az EU-s birság a migrációhoz való elutasító külpolitikánk miatt?

Figyelt kérdés
Nem hozott létre a kormány migránsgettót, hát most tessék fizethetünk érte. Ha belépsz egy klubba és ott hoznak egy szabályt - mégha utólag is- akkor azt végre kell hajtani vagy megnézheted magad

jún. 13. 18:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
27%
Ennek százszorosára kellett volna megbüntetni a kormányt.
jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Alex Fly ***** válasza:
2%
Teljesen jogos. Az EU törvényei a magyar kormányra is vonatkoznak. És az ítélet akkor is jogerős, ha eddig türelmesek voltak és nem hajtották végre azonnal.
jún. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
91%

az ilyen károgóknak szívesen linkelek 200 db videót arról mit csinálnak a migránsok az európai országokban.

Vagy a határra is kilehet menni terepszemlét tartani.


Nekik nincs helyük Magyarországon. Lehet lepontozni csak utána nézzetek szét egy kicsit.

jún. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Jogszerűnek jogszerű, hisz egyébként jogilag támadható lenne.


De egyébként elvileg egy nagy hülyeség szerintem. Véleményem szerint nincs joga egyetlen egy nemzetközi szervezetnek sem olyan területeken beleszólni egyes országok politikájába, amely egyedül az adott országot érinti, pláne úgy, hogy ez a bizonyos terület amúgy az adott ország polgáraira nézve nem vonz maga után semmilyen negatív következményt. A környezetvédelmi szabályozások például teljes mértékben jogosak, hisz a klímaváltozás stb. minden embert súlyt. Az is jogos, ha például a népet elnyomó intézkedéseket követnek szankciók. De abba szerintem ne szóljon bele egy szervezet sem, hogy melyik tagország hogyan védi a határait olyan embercsoportoktól, akiknek nincsenek papírjaik, nem tudják igazolni az előéletük tisztaságát és pontosan azt sem tudják megindokolni, hogy miért szeretnének Magyarország területén tartózkodni, vagy hova szeretnének innen továbbmenni, amennyiben tovább szeretnének menni. Egyrészt ez az amit aggályosnak tartok. A másik dolog pedig az, hogy igenis joga van egy államnak szerintem szabályokat hozni a maga területére. Nem engedek be akárkit a magánterületemre sem. Minimum, hogy tudom az adott személyről, hogy ki fia-borja, ha már átengedem a kapumon. Ez egy ország esetében miért lenne másként? Mindenkit beengedtünk, aki hivatalos papírokkal, törvényes határátlépésre kijelölt helyeken próbálkozott, meghatározta a célját Magyarországon és az okát is annak, hogy miért jött el a hazájából. Nem találunk egy olyan embert sem, aki így próbálkozott, de kitoloncolták volna minden ok nélkül Magyarországról, csak azért mert menekült, meg mert nem magyar. Igenis joga van minden államnak ellenőrizni az ember személyét, mielőtt beengedné.

júl. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Alex Fly ***** válasza:
@14: " Véleményem szerint nincs joga egyetlen egy nemzetközi szervezetnek sem olyan területeken beleszólni egyes országok politikájába, amely egyedül az adott országot érinti, pláne úgy, hogy ez a bizonyos terület amúgy az adott ország polgáraira nézve nem vonz maga után semmilyen negatív következményt. " -ebben az esetben viszont egy minden tagállamra nézve kötelező uniós előírás tudatos elszabotálásáról van szó, ami némileg más kategória. És már nem az első eset; ráadásul ez már évek óta folyik és az ítélet sem most született meg -csak most járt le a türelmi idő. A kormánynak bőven volt ideje teljesíteni a kötelezettségeit (amelynek megalkotásában ő maga is részt vett); ehelyett tudatosan, látványosan és demonstratív módon tette pont az ellenkezőjét és úgy tett, mint ha ez teljesen rendben lenne és azok követik el a jogsértést, akiken élősködik. Bőven ideje volt már ennek a pofonnak...
júl. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

#15.

Miért kellene nekünk, magyaroknak olyan politikát folytatnunk, ami NEKIK megfelelő? Jogunk van olyan politikához, ami NEKÜNK megfelelő. Ez érvényes az összes többi tagállamra.


Nem tudom megérteni azokat, akik Európai Egyesült Államokat akarnak, hogy még kisebb legyen az önrendelkezésünk.


Klasszikus liberális nézet a nemzeti önrendelkezés tiszteletben tartása, valamint a szuverén államok önrendelkezésének tiszteletben tartása.

júl. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Alex Fly ***** válasza:
58%

@16: azért kell, mert nincs olyan, hogy "a magyaroknak" meg "nekik". Mi vagyunk az Uniő és mi hoztuk magunknak a törvényeket.

Vagy úgy go dolod, hogy a Parlamentben nélkülem, a fejem felett hozott törvényeket sem kell betartanom?

júl. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
38%

#17.

Szuverenista vagyok. Úgy gondolom, hogy NE vegye el az Unió a függetlenségét semelyik tagállamnak.


Don't tread on me! - Klasszikus liberális és nacionalista alapelv, amiért a népek tavaszán még küzdöttek a népek, nemzetek.

júl. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Alex Fly ***** válasza:
42%
@17: senki nem vesz wl semmit. Az Uniónak vannak alapelvei és direktívái. Ha egyetértesz ezekkel és elfogadod, akkor lehetőség van csatlakozni. Ha nem, akkor senki sem kötelezhet arra, hogy tag legyél egy olyan szövetségben, amellyel nem értesz egyet. Orbán os nyugodtan mondhatta volna, hogy a menekültügyi előírások elfogadhatatlanok és inkább kilépünk -akkor nem indul eljárás, nem ítélik el az országot és nem emelkedett volna a bírág összege és azt csinál, amit akar. De amíg tagok vagyunk, addig el kell fogadni a szabályokat.
júl. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

#19.

Nem hiszek abban, hogy politikai szövetségeknek joga lenne politikai értékrendet kinyilvánítani. Tekintettel arra, hogy demokratikus nemzetállamok esetén (de egyébként számos más politikai rendszer esetén is az autokráciát leszámítva) a vezetés folyamatos felülvizsgálata, választása stb. miatt egy ország sem vallhat örökké egy meghatározott politikai eszmerendszert. Mindenhol kerülhet hatalomra más ideológiát képviselő vezetés. Mondhatni stohasztikusan változik, hogy melyik ország milyen állásponton van bizonyos kérdésekben. Legfeljebb az emberek közötti népszerűség alapján lehet ezt felmérni. Ebből kifolyólag egy a demokráciát tiszteletben tartó nemzetközi szervezetnek nincs joga erkölcsileg meghatározni azt, hogy milyen eszmét követő kormányokkal rendelkező országok lehetnek a tagot. Lehet, hogy nálunk is hatalomra jutna egy olyan párt, ami lerombolja a kerítést és mindenkit válogatás nélkül befogad. Ebben az esetben meg visszalépnénk? Vagy mi?


Másrészt az Európai Uniónak olyan szempontból sincs morálisan joga bármilyen politikai szabályozást hozni, hogy ez eredetileg egy gazdasági egyesülés volt, nem pedig politikai. A gazdaság pedig meglehetősen egzakt dolog, földrajzilag és közgazdaságilag mérhető és jellemezhető rendszer, aminek némi köze van a politikához, de egyáltalán nem azonos vele.

júl. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!