Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem értett egyet egy...

Miért nem értett egyet egy párt sem a Mi Hazánkkal abban hogy el kell törölni a képviselők mentelmi jogát?

Figyelt kérdés
jún. 10. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Mert ez semmilyen modern demokráciában nincs így.
jún. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
az a demokrácia neked hogy a képviselők bármit megúszhatnak?
jún. 10. 20:41
 3/12 Jégszív ***** válasza:
96%

A mentelmi jog lényege, hogy a képviselő nem vonható felelősségre a bíróság vagy más hatóság előtt, szavazata, VÉLEMÉNYNYILVÁNÍTÁSA miatt, és ez miatt büntetőeljárás sem indulhat ellene.

A mentelmi jog azt a célt szolgálja, hogy a képviselő zavartalanul tudja végezni a munkáját.

Különben is: Ha az országgyűlés megszavazza, akkor e mentelmi jog felfüggeszthető.

jún. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az miért jó neked, hogy a képviselők bűnözhetnek és nem tudod lecsukatni őket?

Nehogy válaszolj!

jún. 10. 20:47
 5/12 A kérdező kommentje:

3.

Marha nagy hülyeség amit írtál,a vélemény nyilvánítás szabadsága így is úgy is megmarad ennek semmi köze ahhoz amiről beszélünk, terelsz!

jún. 10. 20:50
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező! Magyarországon a mentelmi jog egyáltalán nem biztosítja a képviselőknek a bűnözéshez való jogot. Kérlek tanulmányozd a mentelmi jogot szabályozó törvényt:

[link]

különös tekintettel a VII. fejezet (73–79. §) szakaszát.

Ha továbbra is van kérdésed a témával kapcsolatban, akkor a törvény ismeretében fejtsd ki azt alább.

jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6.

Szerintem fordítva ülsz a lovon a kérdező ÉN VAGYOK és megvan a kérdés!

jún. 10. 22:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem jó 5 , lényegében aki fedetlen annak nincsen mitől félnie.


Mondjuk én a fizetésüket is levinném mindenkori szakmunkás minimálbérre.

jún. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8.

Csak azt nem értem, hogy egy átlagembernek aki a kuki másik végén van mégis miért éri meg védeni azokat a politikus bűnözőket, akik őket kihasználják mint az itteni többi hozzászóló!

jún. 10. 23:14
 10/12 A kérdező kommentje:

Hoppá-hoppá:


Terroristák is lehetnek már az Eu parlamentben ?


Az egyik legnagyobb elítélt terrorista kikerülhet a fogságból a mentelmi joga miatt!


Meghogy bűnözőket nem véd a jog!


Az antifa támadások főszereplője, Ilaria Salis is bekerül az Európai Parlamentbe


Az olasz Euronews arról ír, hogy bejut az Európai Parlamentbe a magyar antifa támadások elsőrendű vádlottja, Ilaria Salis. Olasz lapok szerint így az ellene indult eljárásnak is vége lesz a mentelmi jognak köszönhetően. „A megerősítésre váró eredményektől függetlenül elég


[link]

jún. 11. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!