Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érdemes elmenni szavazni ha...?

Kizcar kérdése:

Érdemes elmenni szavazni ha...?

Figyelt kérdés

...Teljesen hülye vagyok a politikához. Nem is érdekel és nem is nézek utána.

Annyit tudok a reklámokból, hogy Orbán békepárti a bal oldal meg háborúzna.

De a reklámokat baromságoknak tartom és nem hiszem el őket.



jún. 9. 10:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Érdemes.
jún. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem, ezért kötném a szavazást némileg intelligenciához, tájékozottsághoz...
jún. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De azt sem tudom kire voksoljak.
jún. 9. 10:52
 4/18 anonim ***** válasza:
21%
Érdemes elmenni szavazni így is, élj a választójogoddal.
jún. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Van valami amit szeretnél a politikusoktól? Van olyan politikus akiről elhiszed, hogy legalább részben fog tenni érted vagy amit szeretnél?


Mert ha ezekre igen a válasz akkor megérné elmenni. Ha nincs ilyen ember akiben legalább bízol, reménykedsz akkor nincs sok értelme.

jún. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
nem, így nem érdemes elmenni szavazni.
jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Erdemes.
jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A szavazással nyilváníthadod ki a véleményed a politikai szereplőkről. Ezt itt és most teheted meg. Erre való a választás. Úgy, hogy nincs szimpátiád nehéz az ügy, és jól érzed az a kampány egy baromság, a választásnak nincs ilyen tétje. Holnap nem lesz itt háború a választás végeredményétől függetlenül!

Ha szimpatikus a helyi polgi szavazz rá, ha nem szavazz az elenfelére. Kicsit nézz utána, ha egy picit is érdekel.

Szavazni jó😉

jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván akkor nem érdemes elmenni szavazni. Én annyira nem vagyok hülye a politikához mégsem tudom kire szavazzak.
jún. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%

Nem kell elhinni a reklámokat de volt rá több hónapod, hogy egy kicsit utána nézz mennyi igazság van bennük.

Talán szoktál híreket olvasni, híradót nézni és látod hogy a háború 2,5 éve folyik az ukránoknál. Talán azt is hallottad/olvastad, hogy az amerikaiak, az EU tagállamai egyre többet akarnak, már olyan fegyvereket küldenek amikkel az orosz területekre is át tudnak lőni, arról beszélnek, hogy atomfegyvereket kell telepíteni az oroszokhoz közelebbi országokba, hogy meg kell fontolni az atomfegyverek esetleges bevethetőségét. Talán hallottad a hírekben ahogy az EU vezető politikusai kötelező sorkatonaság bevezetését vetik fel, hpgy a francia elnük azt javasolta már katonák is menjenek más országokból, a NATO-ból is akár harcolni az oroszokkal szemben és sokan támogatják ezt a javaslatát.

Ha ezeket hallottad, láttad akkor van kétséged, hogy a "reklámokban" van igazság?

Ha nem is tudsz sokat a politikáról azt tudhatod, hogy a háború és béke kérdése a te életedről is szól. Akarod vagy sem? Arról nem dönthetsz te sem meg sajnos az általunk megválasztott EP képviselők sem, hogy legyen-e háború, de megteheted, hogy legalább olyan arányban a te véleményedet képviseljék, amilyen arányban lehetőségünk van képviselőket küldeni.

Most nagyon egyszerű a képlet. Akik eddig az uniós háborús javaslatokra nemet mondtak, azok a mi hazánk meg a fidesz-kdnp képviselői, akik meg támogatták azokat azok a többi nagyobb ellenzéki pártok képviselői. A tisza párt nem véletlenül nem mond egyértelmű dolgot ebben a kérdésben, mert ha elmondanák (Magyar Péter mondta így interjúban) hogy mi az álláspontjuk akkor sok szavazót veszítenének. Mivel az emberek többsége nem akar háborút ez csak azt jelenti, hogy ők viszont szintén megszavaznák a háborúba vezető javaslatokat.

Ha végképp nem tudsz/nem akarsz ilyenben állást foglalni, akkor szavazz egy kis párt listájára.

Ugyanígy az önkormányzati választáson csak tudod ki most a képviselőtök, polgármesteretek. Ha neked jó ami most van akkor szavazz rájuk, ha nem jó akkor valaki másra akit ismersz. Ha nem akarsz pártok között választani akkor szavazz olyan egyesületre ami a településedhez kötődik és nem az országos politikához. Én is olyan jelöltre szavazok aki a helyi városi szervezet jelöltje és nem azé a párté akire amúgy szavazni szoktam, mert ez a jelölt jól végzi a dolgát.

jún. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!