Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tartják egyesek Magyaror...

Miért tartják egyesek Magyarországot maffiaállamnak a Fidesz kormányzas miatt, amikor az ellenzéki oldal is képes félelmet kiváltani?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem vagyok sem jobb, sem baloldali. Független vagyok, de érdekel a politika.

A kérdés, amit kiírtam, úgy fogalmazódott meg bennem, hogy vettem nemrég egy Orbán Viktorról szóló könyvet. Én a könyveimet általában megosztom a közösségi médiában (már írtam erről egy másik kérdésben), de most még sem merek kitenni egy fotót sem a könyvemről.


És itt kezdtem el gondolkodni. Mégis milyen alapon tartják egyesek a Fidesz kormányzást maffiaállamnak, amikor én, mint politikailag független ember egy könyvet nem merek kitenni a közösségi médiába, mert félek az ellenzéki szavazók dühös megnyilvánulásaitól, hogy az Orbán utálatuk miatt meglincselnek?

(a könyv arról szól, hogyan lett Orbán Viktor sikeres, mi a titka, és méltatja Orbánt)

Vajon az ellenzéki oldal mennyire barátibb, ha ilyen érzéseket vált ki belőlem?


jún. 4. 19:39
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

A könyvem:


[link]


Magamat vállalva már nem merném megosztani.

jún. 4. 19:40
 2/32 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az emberek nagy része nem a "megfélemlítés" miatt tartja őket maffiának. Szerencsére nem tartunk ott, hogy már szidni sem szidhatom nyilvánosan a fideszt.

Inkább azért maffia, mert önkényesen irányítják és lopják szét az országot.

Amúgy meg kevered a szezont a fazonnal. A párt nem egyenlő a szavazóival. Ha az ellenzéki szavazók hurrognak, az nem jelenti, hogy az ellenzéki párt próbál megfélemlíteni.

jún. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
80%
Annak, hogy belőled milyen érzéseket vált ki az ellenzék, semmi köze ahhoz hogy a fidesz maffiaállam. Az első a te személyes szubjektív érzelmed, a másik meg kőkemény tény.
jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
85%

G. Fodor Gábor. Öcsém.

Tudod, hogy ki az?

jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

#1


A 2rk az egyetlen politikai párt, amelynek a szavazóitól nem tartok, mivel Vona köztudottan a józan, higgadt politikát képviseli.


Egy DK-stól, momentumostól, vagy egy Magyar Péter fantól már jobban tartanék. Ráadáaul az sem teljesen fedi a valóságot, hogy a párt nem egyenlő a szavazóival.

jún. 4. 19:45
 6/32 A kérdező kommentje:

#4


Nem tudok G. Fodor Gáborról szinte semmit. Csak annyit, hogy politika filozófus és felkérték a könyv megírására.

jún. 4. 19:47
 7/32 anonim ***** válasza:
79%
6: na akkor nézz utána. Meg fogsz lepődni.
jún. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
13%
Nincsenek tisztába a maffia fogalmával, de nem baj így szeretjük az ellenzékieket. Ha maffia lenne, akkor már jópár ellenzéki nagyhangú megmondó vagy politikus véletlen leesett volna innen onnan meg felrobbantódott volna de minimum lefejelt volna pár öklöt, és az megmaradtak laposkúszásban kérnének elnézést meghunyászkodni.
jún. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
59%
Hát azért az ellenzék nem olyan fekete övesen nyomja, mint Viktorta.
jún. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

#7


A Wikipédia adatlapjából kifolyólqt egy nagy tudású, tekintélyes ember. A könyvből meg az jön le a gondolatai alapján fideszes lehet.

Ebben nem látok semmi meglepőt.

jún. 4. 19:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!