Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan veszik páran azt, hogy...

Honnan veszik páran azt, hogy törvénybe van iktatva, aki nem megy el szavazni, az automatikusan mindig a regnáló kormányra szavaz?

Figyelt kérdés

Eléggé urban legend, régen többet hallottam ezt, akkor sem volt jogi alapja. Nyilván olyan értelmezése van ennek, hogy nem járulnak azok hozzá, akik nem mennek el szavazni, hogy lehessen más is kormányon (ergo indirekt "erősítik" a Fideszt).


De akik most is állítják, azok azt mondják, hogy akik nem mennek el, azok szavazatát jelenleg a Fideszéhez számolják. (Amikor kérdeztem, hogy milyen törvényi alapja van akkor passzolták. Mikor mondtam, hogy szavazatszámban nem jön ki a matek akkor meg azt állították, hogy számoljam újra...).


Ha van ennek bármi jogi alapja Magyarországon, pls valaki linkelje már be. (Kétlem, hogy lenne de mostmár ennyi év távlatából érdekel)



jún. 3. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Nincs benne a törvényben, de így van. Ha most valaki nem megy el a fidesz ellen szavazni, akkor az az ő rendszerüket szolgálja. Egy buta birka aki nem vállal felelősséget az országért és a benne élőkért.


Valamilyen szinten még a fidesz szavazók is jobbak nála, mert ők legalább megteszik ami a kötelességük.

jún. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
A politika úgyahogy van hülyeség, a magyar nyelv pedig zseniális. Olvasd visszafelé a politika szót.
jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Ezt így ebben a formában szerintem senki nem állítja, mert ez egy baromság. De indirekt módon valóban az éppen fennálló hatalmat támogatja az, aki nem szavaz.
jún. 4. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hülyeség az egész. A nem szavazókat sehova nem számolják, csak az érvényesség miatt nézik, hogy hányan szavaztak.

Az eredmény a leadott szavazatok alapján jön ki, az hogy a nem szavazók amúgy kire szavaztak volna, az teljesen lényegtelen.

jún. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

valójában minden attól függ, hogy ha elmenne, kire szavazna. ha az ellenzék egyik jelöltjére szavazna, akkor valóban a fideszre szavaz. hogy miért is van ez így?


nem teljesen pontosak az ismereteim, de ha jól tudom, ha valaki nyer egy választókerületben (parlamenti választásokon), akkor az a különbség amivel nyert, azt hozzászámolják az országos listához. ez a győzteskompenzáció. tehát minél többen szavaznak a 2. jelöltre, annál kevesebb plusz szavazatot kap. tehát valóban, ha nem mész el és szavazol, akkor annak a malmára hajtod a vizet, akire nem szavaznál, amennyiben az 1. és a 2. helyezett közül döntenél.

jún. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
és mivel ilyen most a választási törvény, így valóban törvénybe van iktatva. :)
jún. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!