Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják a legtöbben...

Miért gondolják a legtöbben azt, h ha én nem kedvelek egy politikai pártot, akkor automatikusan a másik “birkája” vagyok?

Figyelt kérdés
Ha azt mondom, h a fidesz rosszul kormányoz, akkor libsi köcsög vagyok. Ha azt mondom, h gyurcsánynak már ideje lenne eltűnnie a közéletből, akkor meg fidesz birka vagyok. Miért olyan baromi hihetetlen, h valaki egyik oldalon sem áll, hanem simán “kívülállóként” kritizálja minden oldal rossz és dicséri minden jó döntéseit. Manapság miért kötelező 100%-ban beállni egyik vagy másik párt mögé?
febr. 25. 08:00
A kérdező szavazást indított:
Ha nem vagy vérfideszes, akkor libsi vagy!
Ha nem vagy ellenzékis, akkor fideszbirka vagy!
6 szavazat
1 2
 1/11 D-Mano ***** válasza:
25%

Kérdező, te vagy a legrosszabb: egy libsi fidesz birka vagy 😆😆


A kérdésedre elég nehéz válaszolni, ha nem akarom leegyszerűsíteni a kérdést, és nem akarom. De annyi biztos, hogy a válasznak köze van ahhoz is, hogy miért tart itt az ország, ahol... 😕

febr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Általános jelenség ez, mindenre vonatkozóan így van ez.
febr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
en csak ugy neztem amikor a dunatv-n a nagyanyam szokta nezni, es 1, azt allitja nem Orban a rossz hanem a tanacsadoi, 2, a dunatv-ben elkezdted "dollarbal"-oldalazni. Azt meg neztem hogy mi a loszar most komolyan?
febr. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
59%
Egy bit. Tökéletesen beépítette a fidesz ezt a dolgot a köztudatba. Ráadásul nem csak a saját birkáinak a tudatába.
febr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4 pontosan!


Teljesen széthuzta a fidesz a politikai kultúrát itthon. De ez nem valami egyedi eset, külföldön is teljesen ugyan ez történik és mindkét oldal csinálja ezt.


Ez egy nagyon komplex téma egyébként, amire nem fogsz itt választ kapni és a mai napig sok kutatás van erről a jelenségről.


Ugye az egyik legnagyobb tényező az a közösségi média és a kereső motorok amit egy buborékba teszik az embert. Nyílván nem direkt csinálják ezt, mert hú de nagyon gonoszok lennének, hanem szimplán úgy lehet a felhasználókat megtartani, ha folyamatosan azt dobod fel nekik amit nagy eséllyel látni szeretne.


Ugye ez miatt mind a két oldalnak kialakul egy saját világa és ha egyszer az ember beleesik ebbe a buborékba online, akkor hamar ezt a kitalált/elferdített világot fogja a saját valóságának tartani.


Ezen pedig a kritikus gondolkozás is nehezen tud segíteni, ha valaki nincs azzal tisztában, hogy hogyan működik a google. Pl ha lát egy átlagos ember valami hírt, hogy x nagyon gonosz, és ennek az igazságát szeretné ellenőrizni, akkor hiába keres arra rá, hogy x milyen, mert a google azt fogja feldobni amit ő látni szeretne, tehát olyan tartalmat fog kapni, hogy x gonosz. Arra pedig hogy x miért jó, a legtöbb ember nem fog rákeresni, mert egyrészt a másik oldal információit hazugságnak gondolja, másrészt a legtöbb valóságban létező hír nem ennyire egyszerű, hogy ilyen könnyen utána lehessen nézni.


Erre remek példa MZP kiragadott mondatai a fideszes médiákban. Ugye bárki megnézhette volna az eredeti videót, de most próbáljon valami részletet megtalálni egy 1-2 órás videóban? Nyílván erre senki nem fog időt szánni, mire pedig lenne youtubeon direkt erről egy kivágott jelenet, hogy MZP valójában mit mondott, addigra már az ember elkönyvelte, hogy MZP milyen gonosz/hülye/alkalmatlan/stb és nem fog már utána nézni megint. A buborék miatt pedig a másik oldal híreit nem kapja meg, ahol írnak arról, hogy MZP valójában mit mondott.



De amit én leírtam az a jéghegy csúcsa, olvass egyedül erről a témáról, mert nagyon aktívan kutatják ezt.

febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

"Ha azt mondom, h gyurcsánynak már ideje lenne eltűnnie a közéletből, akkor meg fidesz birka vagyok."


Nem gondolom, hogy fideszbirka lennél, viszont érdemes belegondolni, hogy akaratod ellenére a Fidesz mantráját fújod. Ameddig azt gondolod, hogy Gyurcsány ugyanakkora gond, mint a Orbán, addig Orbánnak kedvezel akaratod ellenére.


Az a hátborzongató a rogáni propagandában, hogy úgy ültetik be a slágereket a fülekbe, hogy közben senki nem tudja, ki a szerző. Mintha azt mondanám, hogy utálom a Kispált, de állandóan a Csillag vagy fecskét fütyülném, mondván az Csík Zenekar.


Egy csomó ismerősöm van, aki azt állítja magáról, hogy egyik oldalon sem áll, hanem mindenkivel kritikusak. Közben viszont szó szerint felmondják a leckét a melegekről, az EU-ról, hozzátéve, hogy utálják a Fideszt.

febr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
gyurcsany
febr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

Miben sértette a válaszom az irányelveket, hogy törölni kellett? :D


Csak annyit írtam, amit 6-os, hogy aki szerint azért nyer a Fidesz, mert Gyurcsány nem tűnt el, az valóban fideszes.

febr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#6 ez a gyurcsány téma csak egy példa volt. Lényeg, h ha bármiben egyetértek a fidesszel, akkor fideszbirka vagyok, ha pedig bármiben az ellenzékkel, akkor libsi. Nincs olyan, h valaki csak simán elmondja a véleményét :D
febr. 25. 13:50
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"ha bármiben egyetértek a fidesszel, akkor fideszbirka vagyok, ha pedig bármiben az ellenzékkel, akkor libsi. Nincs olyan, h valaki csak simán elmondja a véleményét :D"


Amúgy ebben sajnos teljesen egyetértek. A "kedvencem" az volt, amikor ment a szócsata, hogy a melegek, vagy a katolikusok között van-e több pedofil. Az érvelés full ugyanaz volt mindkét oldalon: tessék itt van egy cikk egy pedofil papról/b.ziról, ami bebizonyítja, hogy mind pedofil.


Én leírtam, hogy ez így marhaság, a melegek és a katolikusok sem pedofilok, és mindkettő elküldött a p.csába :D. Hát nehogymár valamiféle béke legyen.

febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!