Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell a boomer generáció...

Miért kell a boomer generáció nyugdíját fizetnem?

Figyelt kérdés

- Ők vállalkozások és vezetői pozíciókban jól megszedik magukat, veszik a sportautót, építik a sokadik házat, mellette az én generációmnak annyit nem fizetnek, ami a megélhetésre elég.

- Lakásokat, amiket két fityingért megvettek, havi 200k-ért adják ki, életük bizniszét látják mások kizsákmányolásában.

- Az országot felélték és tönkretették, aki tud, menekül innen. S még most is a korrupt, tolvaj kortársaikat tartják a politikai hatalomban.

- Nekem nem lesz nyugdíjam, addigra annyira elöregedik ez a piramis játék, hogy majd nem lesz senki, aki engem eltartson.



Nagyon visszásnak érzem, hogy mindezek mellett még a havi fizetésem X%-át nekik adjam. Mint szociális juttatás, szegényeknek megértem. De aki kommunizmus után össze lopkodta magának a vagyont, az éljen meg abból.



máj. 30. 12:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%

azért mert ez így van kitalálva

én ezért húztam el oda ahol nem lopják el a magánnyugdíj pénztárat így lesz nyugdíjam, fontold meg a költözést ha ez tényleg zavar és gyűjts magadnak, ne arra várj hogy majd történik valami mert nem fog

máj. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
bár megértelek abszolút azt még hozzáteszem
máj. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Akkor ne keress pénzt, akkor nem kell fizetned adót sem. Beköltözhetsz a szintén adót nem fizető emberek közé (Lákátosík, Kálányosík várnak) aztán ne várj semmilyen szolgáltatást vagy bármit alanyi jogon (kivéve a börtönt, ha nekiállsz bűnözni, vagy nem adózni a bevételeidből). Kiiratkozol a civilizációból.
máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Így működik ez a nyugdíjrendszer, ők is "fizettek" az akkori nyugdíjasoknak, neked is fognak az akkori dolgozók.

A kérdés leírására nem is reagálok, nagyon megsértődhettél valakire.

máj. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

A legtöbb nyugdíjás szegény, egyáltalán nem igaz amit írsz ezzel kapcsolatban, te csak kiemelsz egy neked nem szimpi csoportot.


A politikai nézetük meg nem az ő hibájuk. Sajnos erre a generációra sokkal jobban hat az ilyen végtelenül egyszerű Goebbels-i propaganda. Engem is felidegesít ez szidtam már ez miatt nyugdíjasokat, de ettől még nem ők tehetnek róla.

máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

5.


Azért van köztük olyan is, aki a dupla nyugdíj idején egymilliót markolt fel. Egy kapzsi, volt pártkáder és "főnagyvezérmérnöktanácselnökfőisten". Amúgy smucig, minden szar fillért hörcsög módra védelmez, szinte 100%, hogy egy nap betörnek hozzá a C-k, mert tudják hogy sok a pénz (csak hát védelemre költ az öreg, hát még a pénzére vágyó gyerekei!)

máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%
Ha ez ilyen könnyű, akkor te is vegyél két fityingért lakást, aztán add ki, hajrá. Ja, hogy csak a szád jár.
máj. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ha Kádár korszakban lennénk, azt tenném. Kerülném a munkát, hogy Finn gazdaság helyett albánt hagyjak az utókornak, hitelből élnék, hogy az utókor 80%-os államadósságot nyögje, amit feléltem. Illetve szinte ingyen venném a telkeket, lakásokat, hogy aztán legyen miért havi 200k-kat elkérni. S végül még röhögést alig visszatartva elmondanám, hogy a mai fiatalok nem tudják, mi a munka.🤡
máj. 30. 15:01
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

8.


Nem mindig kellene elhinned amit az alzheimeres nagymamád mesél a Kádár-korszakról.

máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#8 Az lesz. Nincs miért itt élni.
máj. 30. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!