Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosokat tényleg nem...

A balosokat tényleg nem zavarja, ha kihal a magyarság?

Figyelt kérdés
A jobboldaliak nyomják a gyerekvállalás, családalapítás témát, pedig jól látják ők is, hogy a fiatalok jelentős részét abszolút nem érdekli a téma, vagy akit érdekel, az sem jut el még komolyabb párkapcsolatig sem. A balosok meg valójában gúnyosan állnak az egész kérdéshez, sőt mondhatni le is nézik azokat, akik a nemzetért áldozatot hoznak. Szerintük ez már meghaladott gondolkodás.

máj. 29. 15:42
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
42%

"a mostani infációs sokk miatt nem ment volna le a születásszám 1.35-re"


Ez az adat honnan származik? A KSH szerint nem ment le ennyire:

[link]


Felsorolsz egy rakás mindent, anyagi biztonság, lakhatás, óvoda, egészségügy, de arra még mindig nem válaszolsz, hogy akkor miért alacsony Norvégiában, Svájcban és Dániában a születésszám.

máj. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
57%

Már válaszoltam. Mert a nőknek ott is el kell menni dolgozni ahhoz, hogy ne kelljen nyomorogniuk.


A termékenységi ráta 2008-ban volt 1.35, úgy emlékeztem hogy 2023-ban volt de összekevertem.


De mindegy is, mert a pénz és a gyerekvállalás összefügg.

máj. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
57%

Mert nem csak a pénztől függ. A pénz csak másodrangú, vagy harmadrangú tényező ebben. A pénznek itt olyan szerepe van, hogy valamiből fizetni kell a költségeket. Akkor kerül a legelső helyre a pénz, amikor egyáltalán nincs, ha ételre is alig jut.

Bizonyítás:

Ha csak a pénztől függene, ha ez lenne a legfontosabb tényező, akkor már a csok első néhány évében is 2 fölé ugrott volna a termékenységi arányszám. Tudniillik nem kell sokat várni az eredményre, egy gyerek 9 hónapra születik, szünetekkel beiktatva is legyen 3 gyerek 4 év alatt, de azt is vegyük számításba, hogy sokaknak már volt 2 gyerek, tehát elég lett volna csak 9 hónap jónéhány családnak, hogy meglegyen a 3 gyerekük.

Most pedig már a csok 10. éve jön.

Ja, hogy a kormány is rájött már erre, hogy nem a csok és a bábaváró pénz fogja megváltani a világot (az ingatlanbefektetéseiket és a szavazóbázis nagyságát azt megváltotta), ezért már az elején bekerült a szabályzatba, hogy örökbefogadással is lehet teljesíteni a gyerekszámot. Ami alapvetően nem baj, jó ha intézetből családokhoz kerülnek a gyerekek, csakhogy ezt sem vállalta sok szülő.

Leszögezhető tehát, hogy nem a pénz miatt.


De akkor miért fogyunk, ha nem a pénz miatt? Mert a kiscsaládos modell lett a standard. A 3 gyerek ma már egy nagyon nagy családnak számít. A párok többsége, még a gazdagok is egyszerűen úgy vannak vele, hogy legfeljebb kettő, mert ennyi gyerekkel még nincs túl sok gond. Nagyot fordult a világ ahhoz a korhoz képest, amiben a mai idős politikusok felnőttek. Az ő idejükben még lassabb volt a világ, szinte minden máshogy volt és ez csak pár generációnyi különbség.

máj. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
57%
Ami kimaradt az előzőből, a csökkenő gyermekszám mögött csökkenő termékenység is áll, egyre többen meddők. Elsősorban környezeti hatások (amiket szokás gazgasági érdekek miatt letagadni) miatt. Ezt már csak lassítani lehetne, a környezetkárosítás visszafogásával. De ugye, továbbra sem ebbe az irányba haladunk. Sőt sokan csak ballibsi hobbinak tartják a környezetvédelmet. Persze, a green washing, vagy az ész nélkül rossz irányba erőltetett környezetvédelem nem használ. De értelmesen megvalósítva, cselekedve még meg lehetne gátolni, hogy nagyobb baj legyen.
máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
34%
Mindenki a saját maga céljai szerint vállal vagy nem vállal gyereket. Régen rossz, ha valaki a nemzet kihalása miatt vállal gyereket és nem azért, mert szeretne. Engem amúgy sem érdekel, hogy mi lesz később, mivel 100 éven belül nem várható ilyesmi, utána meg engem már nem érint a dolog. Ezért nem vállalnék gyereket, pláne, hogy nem is tartom olyan kiemelkedőnek a magyar népet, amiért könnyeket kéne ejtenem. Eleve egy olyan ország, ahol ilyen politikai pártokat megszavaznak az emberek, mint a Fidesz, az jobb is, ha kíhal.
máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Miről beszélsz? Magyarország Kormanya nevű facbook csorort engem akkor a spannolt évekkel ezelőtt, mikor rákérdeztem a dermográfiai adatokara, képernyőképet, és a forrást megjelölve!

10(!) Percen brlül törülték a hpzzaszólasomat, engem személy szerint olyan szonten bannoltak, hogy találaot se kapok azóta a "Magyarország Kormánya" keresésemre facebookon.

Nekem meg nincs kamu, álneves profilom, nem is akarom, hogy legyen!)

máj. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
27%
Tényleg. Minden moslék népségnek jobban örülnek. Bár a fityuszosok "munkássága" sem semmi, tiszta c.putrit csinálnak az egész országból.
jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!