Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány Ferenc gyakorlatilag...

Gyurcsány Ferenc gyakorlatilag egy oligarchia?

Figyelt kérdés

A kelet-európai oligarchia leírása elég jól illik rá.


Rendszerváltáskor jókor volt jó helyen, jó kapcsolatai révén neki privatizáltak állami tulajdont (pl:timföldgyárat, bányát).

Meg persze, elég jól nősült.Jobban nem is házasodhatott volna.

Egy nála jóval magasabb pozíciójú pártember (Apró Piroska) lányát vette el.Apró Piroska egészen 2003-ig nagyon magas tisztségeket, igazgatótanácsi, elnöki munkakört töltött be állami vállalatoknál.

Kvázi mesébe illő frigy, már, ami a vagyonosodást illette.


2024. máj. 29. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Igen, ez nem is kérdéses.


Akármennyire is tagadta akkor, a lelke mélyén valószínűleg tudta a volt kormányfő is, hogy ő a kelet-európai oligarchafaj egyik legjellemzőbb, kifejlett példánya.


[link]

2024. máj. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
A mutyi és a bárók.
2024. máj. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

MSZP-s oligarcha (és nem oligarchia) volt 2011-ig. Gyurcsány vagyonosodása 1994-től indult be igazán, amikor a kormányváltás után Apró Piroska fontos pozíciókba került.

[link]

[link]

[link]

2024. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!