Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 444 a baloldal origója?

A 444 a baloldal origója?

Figyelt kérdés

A 444 cikke:

MP-rajongó anyukák, riadó!

Kocsmázni hívja a fiatalokat Magyar Péter

Alkohol. Talpra. Magyarok.

[link]


Ezzel szemben a valóság:

Egy olyan napot szervezünk, ahol lazíthatsz és feltöltődhetsz, hogy újult erővel vághass neki a nyár előtt meg rad váró feladatoknak. Erre számíthatsz ha velünk tartasz:

Mozogj, játssz és versenyezz, hogy kiengedhesd a fáradt gőzt! Élvezd a zenét, előadásokat, vegyél részt a tematikus kvízeken. Ismerj meg új embereket, barátkozz, és töltsd velünk ezt a különleges napot!

[link]


Ez lenne a híres független-objektív magyar sajtó?


máj. 28. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Azért az origohoz nagyon erős hasonlítani, de nagyon lecsúszott sajnos a 444. Azaz inkább egy ilyen fura kettőség van a minőségében, mert pl a Szíjjártós orosz hackeres ügy tényleg szép volt, egy értelmes országban azonnal le kellett volna neki mondania és a kormánynak este egy rendkívüli sajtótájékoztatón elhatárolódni ettől.
máj. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Mivel a Fidesz is baloldali (sőt, ők az igazán baloldaliak) így a baloldal igazi Origója maga az Origó.
máj. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A 444 a baloldal origója?


Ebbe már többször belegondoltam és szerintem igen. Az utóbbi 1-2 évben eléggé esett a színvonal. Egyébkén az Origo sem volt ekkora bullshit gyár 3 éve. Előtte is kormánypárti volt de legalább megütöttek egy normális színvonalat. Most meg hetente kitör a III. Világháború és hasonló clickbait címeket használnak. Vannak egyébként normális cikkek mindkét híroldalon de egyre kevesebb. Régebben néztem mindkét oldalt, már egyiket sem max hetente.

máj. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Origoból nincs mégegy. Szerintem még a náci újságok se voltak akkora szennyes propagandák.
máj. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
4. Hidd el, az Origo csak a jéghegy csúcsa. Van lejjebb bőven.
máj. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon rossz megszólalásaik, az biztos. De még mindig nem egy igazságot totálisan mellőző propagandalap. Inkább a független sajtó irányába tolnám őket, de az biztos, hogy aszerkesztőségnek van egy komoly politikai beállítottsága, amit nem tudnak eltakarni, és újabban már nem is akarnak. Régen még próbálkoztak vele, de jól láthatóan manapság simán kikerülnek betegesen szubjektív vélemények is tőlük.


Ami amúgy nem baj, csak ugye tényleg naaagyon sokáig próbálták magukról azt hazudni, hogy függetlenek. Én el is hiszem, hogy amúgy ők tényleg nem a baloldali pártok által pénzelt, nem a soros hálózat érdekeit kiszolgáló sajtó, de az is biztos, hogy többnyire egyetértenek az ő nézeteikkel, és önkénytelenül is velük egyezik azbértékrendjük, mert ilyen beállítottságú emberek ők. Nem objektív újságírás az övék, ezt mindenképp ki kell mondani.

máj. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodtam már ezen, és lehet olyan összehasonlítást találni, de mégsem érzem fairnek. Kicsit kifejtem bővebben.


Ami miatt adja magát az összehasonlítás, hogy mindkét site a maga oldalán nagy szereplőnek számít, és a nagyok között a leghergelőbb hangvételű portálok. Ebben egyetértek, nem is olvasok 444-et, nekem irritól a stílusok. Ugyanakkor itt meg is áll az összevetés nálam.


Egyrészt 444 hangvétele csak a független sajtóban kiugró, a kormánysajtónál fel sem tűnne. A Magyar Nemzet, a Mandiner és a többiek mind ugyanazt a hergelő, inkorrekt suttyóságot tolják (sőőőt), az Origo pedig még ebből a mezőnyből is "kiemelkedik".


Másrészt - és ez a fontosabb - a 444-nél hangvétek ide, hangvétel oda, újságírás zajlik. Számomra szembeötlő, hogy mennyi botrány pattan ki az ő oknyomozó működésükből. Ilyen a 444: agresszíven másznak a politikusok arcába és teregetik a szennyest. Az Origo ezzel szemben egyszerű propagandaoldal.

máj. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!