Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jónak tartjátok Novák Elődnek...

Jónak tartjátok Novák Elődnek ezt a kezdeményezését?

Figyelt kérdés

[link]


Kedvcsináló nagycsaládos fényképpályázatot hirdet A gyermek áldás címmel, egymillió forintos díjazással az egy évi képviselői jövedelme felajánlásából Novák Előd, miután soha olyan kevés gyermek nem született Magyarországon, mint tavaly.

A Mi Hazánk országgyűlési képviselője főként egy hiánypótló anyaotthon létrehozására, de egy későbbi kedvcsináló kismama-szépségverseny egymilliós díjazású fotópályázatára és a gyermekvállalás fontosságát hangsúlyozó társadalmi célú hirdetésekre is ajánlotta fel ez évi képviselői jövedelmét.

A kedvcsináló nagycsaládos fényképpályázaton az akár több évvel korábbi fényképeken egyetlen család szerepelhet, legalább három gyerekkel, pozitív kisugárzással.

És amint a plakátokon is lehet látni, a legférfiasabb dolog az apaság, a nők legnagyobb dicsősége az anyaság. Nagy dolog ez bizony a mai világban.


máj. 28. 11:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
56%

"nem a pénz halmozása a fokmérője a felelősségnek"


Aha, akkor a Novák házaspárnak nyilván pusztán szeretetből van 4 gyereke, és az hogy elég jól megfizetett képviselők az nem számít semmit se. Akkor ezt bármelyik magyar család be tudná vállalni. Ja. Majd pont tőlük nagyon hiteles ez a mondóka.

máj. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Képmutatás a mesterfokon. De látszik így is van aki benyalja. Mondjuk azok akik még azt hiszik, hogy a politikától függetlenül élhetnek, nekik tényleg nem nagyon lehet már mit mondani.

Még az is a politikán múlik, hogy egy lakatlan szigeten szabályos e barlangban élned, nemhogy Magyarországon a gyerek kérdés. Szomorú, ha valaki ennyire tájékozatlan.

máj. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Én függetlenül vagyok a politikától. Ha nem tetszene itt, nem érezném jól magam, elmennék máshova , mert megtehetem.

Legyél szabad ember ,vedd észre, hogy nálad van az irányítás a hangulatodat is te befolyásolod, és ne másokra mutogass, olyanokra akikre nincs befolyásod, mert az egyenes út az állandó elégedetlenséghez és negatívizmushoz.

máj. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Magas lóról könnyű, csak itt most nem ez volt a téma. Hogy generációs vagyonnal felvágva, másokat lenézve, vállal e valaki gyereket vagy nem. Hanem az amiket már ezerszer leírtak. Nem adottak sajnos a körülmények. Nyomorba meg ki akar szülni?

Az gondolom eszedbe se jutna, hogy segíts másokon.

máj. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

#16 "Aztán kifut az időből és 50 évesen megerőszakolva orvosilag a természetet, talán kierőszakol egy gyereket, ha egyáltalán."

Vagy elhiteti magával, hogy ő soha nem is akart gyereket. Mint a viccben, amikor Józsi pofára esik és utána nagy hangon közli, ő így szokott leszállni.

Ismeretségi körömben sokféle dologgal találkoztam már. Az egyik a párja kedvéért mondott le a gyerekről, mert a szerelme nem akart gyereket és ő meg nem akarta a szerelmét emiatt elveszteni. Aztán amikor rákos lett a csaj, akkor úgy tűnt el a pasi 2 perc alatt mellőle, mintha soha nem is létezett volna és szegény nő ott maradt egyedül, csak a szülei támogatták amíg meg nem halt. Volt egy ismerősöm aki felvállalta, hoyg nem akar gyereket, hát direkt olyan férfit keresett magának aki elvált és már van gyereke. Így tudta, hogy a pasi nem fogja emiatt elhagyni egyszer de neki sem kell gyerekkel foglalkoznia. A vicc, hogy ő hagyta el szegény pasast.

Az élet bonyolult és nem mindenkinek adatik meg, hogy gyereke lehessen akkor sem ha szeretne. Az egyik barátunknak úgy alakult az élete, hogy a gyerekeit nem ő szülte meg hanem a testvére felesége. A testvérének lett 3 szép gyereke, majd elváltak, békében. A 3 gyerek viszont már a legelejétől barátnőnkhöz többet járt "haza" mint az otthonukba, csecsemő koruktól részt vett az életükben, nevelésükben. Most, mikor már saját életet élnek, saját gyerekkel, barátnőnkhöz járnak "haza" látogatóba, ott tartják a családi ünnepeket, csak az édesapjuk, édesanyjuk is meg van híva vendégnek. Neki nem születhetett saját gyereke, hát lett így, és így nincs hiányérzete. Rosszabb amikor látom, hogy kifutott a nő az időből és már hiába bánta meg, már késő.

De az tény, hogy ráerőltetni senkire nem szabad. Ha magától nem akar gyereket, akkor nem is kell. Csak teremtsük meg azt a környezetet, hogy ne azt lássa a fiatal maga körül követendő példaként, hogy ne legyen gyermeke, ne legyen nagy családja, hanem ellenkezőleg. Akkor valóban maga fog dönteni ha a lehetőséget megadjuk a gyermekvállaláshoz.

máj. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
40%
24 nem tudom miről beszélsz..pont hogy nyomorba szülnek a legtöbbet ez statisztika, mindenhol ez megy. Amiről írsz az nem "nyomor" az az éppenelég kategória lenne, de arra meg nem szülnek, mert gazdagok akarnak lenni, arra várnak, meg arra, hogy majd az állambácsi megadja ezt nekik. Ha meg mégis feltörnek, akkor meg az van, hogy a gazdag meg nem vállal gyereket csak max 1-et, és be is zárult a kör..
máj. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
A nyomor kifejezés egy szimbóluma a totálisan alkalmatlan, átlagembert megnyomorító családellenes vezetésnek hazánkban. Nem csodálom, hogy kevesebben vállalnak gyereket. Ilyen bizonytalan, jövőtlen országban én se vállalnék. Nem beszélve az egészségügy tragikus állapotáról. Erről is lenne mit mesélnem. Csoda ha nem gyilkolnak meg szülés közben. Ide nem a sztálinista plakátolgatás a megoldás az biztos.
máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
40%

Tehát annak aki meggyilkolna szülés közben mert egy alkalmatlan sintér, adnak még pénzt, akkor nem fog meggyilkolni..Értem. Tud úszni?Nem. És ha megfizetem?


Erről is a kormány tehet persze. Családellenesség? Soha nem volt ennyi féle és mértéű családtámogatás, mint most van. Meg pont egy olyan kérdés alatt megy ez a vita ahol egy családbarát programmot és gyerekvállalást támogatni akaró párt kezdeményez valami pozitív dolgot.


Balos gyerekek ti néhányan olyan nagy gödörben éltek , néha sajnálom, hogy nem néztek ki onnan, pedig itt süt a nap.

máj. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Forgathatod ahogy akarod. És személyeskedhetsz nyugodtan, ha ez a szinted. De attól még a tények magukért beszélnek. Majd ha nem megy ki a fiatalok fele külföldre és nem ér el negatív rekordszintet a gyerekszületés, lehet kampányolni a kormány mellett. Addig minden ilyen megnyilvánulás, totális fantáziának hat, a komor valósággal szemben. Szégyen amit művelnek.

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy egy megfelelő egészségügyi rendszerben hiányzik az orvosok fele, és a praktizálók másik fele 60 plusszos, remegő kezű öregember? Értem én, hogy jó álomvilágban élni, de a valóság azért idővel arcon vág majd.

máj. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!