Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az elmúlt 5 évben mennyire...

Az elmúlt 5 évben mennyire nőttek a bérek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Éreztek különbséget? Az akkori és a mai fizetések/árakhoz képest?

máj. 28. 03:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

6-7 éve költöztem el és nagyon furcsa mikor mondják hogy 200.000 forint fizetés havonta kevés mert mikor még ott laktam akkor 120-140 körül kerestem szakmával a kezemben szoval a 200 ezer nekem soknak tunik.

Viszont tavaly voltam otthon legutobb akkor elmentem a boltba, vettem pár dolgot és mondja a pénztáros hogy 2500 lesz. Mondom ez szinte csak a reggelim :D Egy időben ez volt a fél napi fizetésem.

máj. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Számszerűleg nőttek.A papíron jól mutat..De reálértékben meg kb.semmit nem nőtt a fizetés értéke.Hiába adnak vagy 25 százalékkal több pénzt;ha az árak meg átlag 40%-ot tuti emelkedtek azóta.
máj. 28. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

A reáltértékét nézve sajnos nem. Egy nagyobb bevásárlás a boltban élelmiszerre elviszi durván a felét is akár, főleg ha több tagú a család..

Nekem vannak állataim és durva, hogy kb. 80%-al fizetek többet a kajájukra, mint 2 évvel ezelőtt, de ez élelmiszerekre és a tisztasági szerekre is igaz.

máj. 28. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, reálértékben is szépen nőttek.
máj. 28. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Amennyivel a KSH épp hamisítja őket. Csak a valóság az az, hogz az EU legszegényebb országa címéért vetekszünk, most épp Bulgáriával.
máj. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az elmúlt 5 évet nézzük, akkor nagyjából a béka segge alá zuhant a bérek reálértéke.
máj. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

2017-ben a nettó átlagkereset kb. 198 ezer Ft volt, 2022-ben 343 ezer.

Euróba átszámolva ez durván 640 EUR és 875 EUR.

Ez nagyjából +35%.

máj. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!