Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán tényleg elhiszi magának,...

Orbán tényleg elhiszi magának, amikor növekvő gazdaságról és 1000 milliárdos polgári megtakarításokról beszél?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból belehallgattam egy friss interjújába és olyan érzésem volt, mintha Meseországról nyilatkozna. Csak gyanítani tudom, hogy tudatosan hazudik, vagy komolyan el is hiszi amit mond.

máj. 27. 15:38
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
9, én örülnék neki, de Nagy Márton, aki magyar és a legnagyobb magyar embere, ő szerinte ez baj.
máj. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Hol teheti meg? Amerikában? Itt leginkább még a fizetésüket is felélik és mínuszra jönnek ki havonta.
máj. 27. 16:04
 13/37 anonim ***** válasza:
77%

8: google.hu

fogyasztás visszaesése Magyarországon, Áfabevételek hiánya.


sok sikert.

máj. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
0%

13

nem pont com? :)


Nem kétlem, hogy visszaeset a fogyasztás és hogy nincs annyi áfabevétel, mint amennyivel számoltak. Azt kérdeztem, hogy mekkora ez a nagy visszaesés mondjuk 15 éves távlatban. Mennyivel élünk rosszabbul, mint 15 éve vagy épp 4 éve most, hogy kevesebbet fogyasztunk? Mert a kérdés feltevője szerint Orbán mesevilágban él és mi most épp nagyon rosszul élünk, nincsenek megtakarításaink, nem nő a gazdaságunk, ... .


Akkor kérlek ne csak leszavazzatok, hanem virítsátok a számokat, hogy mennyivel vásárol ma kevesebbet egy magyar ember, mint 2010 vagy épp 2014-ben vagy épp 2018-ban vásárolt.

máj. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi örömötök legyen az életben, hogy lepontoztok.


2022 januári szinten van a kiskereskedelmi forgalom. 2022 márciusi csúcshoz képest van komoly visszaesés, mert nem tud minden évben 600 milliárdot kiszórni az állam (SZJA visszatérítés a választások előtt) de még ez a "visszaesett" forgalom is 30%-kal több termékre elég, mint amit 2015-ben vásárolt a magyar.

máj. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Ó hát ez a történetmesélés csodája. Ha csak a pozitív részleteket emeled ki kontextus nélkül, akkor bármit el lehet mesélni pozitívként. Egy havarom a nagy mestere ennek: amikor új állást kapott, onnan lehetett tudni, hogy szar a pénz, hogy azzal dicsekedett, hogy milyen fasza monitorokon dolgozik, meg milyen dögösek a csajok az irodán.


Orbán is kb azt csinálja, amit a haverom: megkeresi az adatokat, amik az ő meséjébe illenek, és kontextus nélkül egymás után fűzi őket, így adva egy pozitív vibe-ot.


Igazából nekem nem is ez az érdekes, hanem az, hogy mivel Orbán és az ellenfelei is ezt teszik, nagyon szélsőséges a kontraszt. Ha az egyik ember évek óta csak azt hallgatja, hogy milyen rosszak az adatok, a másik meg azt, hogy milyen jók, akkor ha összetalálkoznak az utcán, mindkettő egy agymosott kretént fog látni a másikban.

máj. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
87%
Az 1000 milliárdos megtakarítást, nyilván a saját családjára értette. Bár szerintem, bőven alábecsülte a családi vagyont.
máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
0%

ma 16:37

Ezt kinek írtad?


"Ha csak a pozitív részleteket emeled ki kontextus nélkül"

mi a kontextus? Az ha sírsz, hogy visszaesett a fogyasztás és elfelejted leírni, hogy a választási osztogatós év kiugró értékeihez képest esett csak vissza vagy az ha leírod, hogy egy hosszabb távon hogy változott?


Mert ha jól sejtem te is benne vagy a lepontozó brigádban de közben meg pont ti ragadjátok ki kontextus nélkül pl. a "rossz" áfa bevételeket.

máj. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt kinek írtad?"


A kérdezőnek.


"mi a kontextus? Az ha sírsz, hogy visszaesett a fogyasztás és elfelejted leírni, hogy a választási osztogatós év kiugró értékeihez képest esett csak vissza"


Erre írtam, hogy mindkét oldal ezt csinálja, és extrém a kontraszt.


"ha jól sejtem te is benne vagy a lepontozó brigádban"


Nem jól sejted. Nem is olvastam a cicaharcotokat, csak a kérdésre választoltam.

máj. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

De jó, hogy csak a felső 1% GDP-je nőtt, mivel többezer és tízezer milliárdnyi közpénzt játszottak át maguknak.


De nyilván a 4 általánossal rendelkező fidesz birkákat nem érdekli hogy a teljes balatont felvásárolták, budapest összes éttermét és hotelét, az energiaszektort és médiát.


Toprongyos idióta mind.

máj. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!