Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karsai Dánielnek mennyi van...

Karsai Dánielnek mennyi van még hátra?

Figyelt kérdés
Mit lehet tudni erről?

máj. 27. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem még fél - egy év.

De dönthet másképp is , az is életvégi döntés, ha magától beszed egy marék nyugtatót...a vége kb ugyanaz.

Sajnálom ezt az embert, de fenntartom a véleményem.

máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Akkor mi van jogilag ha Hága úgy dönt hogy joga van az aktív eutanáziához, de közben meghal?
máj. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet tudni, ez a betegség kiszámíthatatlan. Lehet, csak pár hónap, de akár 2 év is. Ez sajnos ilyen
máj. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dongaben ***** válasza:
25%

Ki tudja?

Nem is ez a fő kérdés, ha szóba kerül a neve, hanem az eutanázia.

Erről komoly vitám volt itt egy hölggyel, de egyikünk sem engedett. :)

Véget hethetne az életének, és szenvedésének, de ő azt kéri, hogy valaki meggyilkolja... Ezt a terhet ki vállalja magára?

Egy öntudatlan, kómában fekvő betegnél még el tudom képzelni, hogy az orvos lekapcsoltatja az életben tartó gépeket, de ilyen esetben?

Menjen oda mondjuk Donáth Anna, és adja be neki a halálos mérget. Ha, már kampányol ezért...

máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Steven Hawking évtizedeket élt le ezzel a betegséggel, szóval lehet, hogy Karsainak is van még ideje.
máj. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 4-es! Bevenni se képes önmaga, annyira le van épülve.

Az eutanázia nem egyenlő az öngyilkossággal, hiába mindkettőnek halál a vége. Öngyilkos sosem tudnék lenni, de el tudom képzelni hogy az eutanáziával élnék ha olyan helyzetbe kerülnék. Kívánom hogy senki ne tapasztalja meg milyen ennyire kiszolgáltatott helyzetben lenni, ugyanakkor lehet hogy sokan átértékelnék abból a perspektívából a dolgokat.

Nekem a nyilatkozataiból az jött le, hogy ő maga is meglepődött hogy mennyire jól viseli ahhoz képest a betegséggel járó nehézségeket, de ehhez hozzájárul hogy nagyon sokan támoagatják, segítik, szeretik. Sajnos nem mindenki ilyen "szerencsés" a betegek közül. A magyar egészségügy pedig sajnos nincs olyan állapotban hogy meg tudja adni az emberi és minőségi ellátást hasonló esetekben.

Szerintem a választáshoz joga lenne mindenkinek adott szigorú és szabályozott feltételek mellett. A visszaélésektől így is tartanék, mivel nagyon sok morálisan megkérdőjelezhető ember él köztünk, de mégsem hiszem hogy reális félelem ez.

Szerintem az ő életének ennek az ügynek a sikerre vitele egy szép befejezést adna. Kívánom hogy sikerüljön.

máj. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Dongaben ***** válasza:
13%

Ha a szája mozog, akkor szívószállal be tudna szívni egy "halálos koktél"-t.

Megértem, hogy nem akar így élni, de rátenni egy ilyen lelki terhet bárkire, hogy meggyilkol valakit, aki eszénél van, még , ha a teste béna is... Ki vállalja? TE együtt tudnál élni ezzel, ha NEKED kellene megtenned?

Ok. Legyen eutanázia Magyarországon is, de, akkor legyen olyan személy is, aki ezt elvégzi. És, akkor már visszaállíthatjuk a halálbüntetést is, mert van hóhérunk...

máj. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
@7 Egy ember saját szuverén döntése alapján szeretne véget vetni az életének. Amíg egy orvos megtagadhatja az eutanáziát és olyannak kell elvégeznie, aki hajlandó erre, aligha kéne, hogy problemás legyen ez egy felnőtt társadalomban.
máj. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért még lehet egy- két éve mire leépül teljesen.
máj. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7, az euthanáziának többek között az is a lényege, hogy fájdalommentes, gyakorlatillag elaltatják az embert, mint a kutyákat. Teljesen emberséges halál. Egyébként Amerikában ahol van még halálbüntetés, ott is ezt használják a villamosszék vagy az akasztás helyett.


Külföldön van, ahol elérhető, és ott is csak nagyon indokolt esetben engedik. És ott is az orvos dönthet úgy, hogy nem adja be, nem kötelezhető.

máj. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!