Magyarországnak jó vagy rossz ez a hatalmas kínai tőkebefektetés az országban?
Annyiból rossz, hogy Kína nem a töketlen eu. A kínaiak az utolsó jenig behajtják a tartozás, plusz a lehető legelőnytelenebb feltételekkel adják oda és kérnék még extrákat, mint a kínai rendőrök, kínai titkosrendőrség. A szokásos extrákat meg a magyar kormány alapból biztosítja nekik a gyáraikban, mint a 0 munkavédelem, környezetvédelmi előírások alóli felmentés.
Am ezeket így egybe úgy hívják, hogy hazaárulás.
Minden európai ország verseng a kínai befektetőkért, üzletekért, csak a felszínen megy a szövegelés.
Amikor nálunk tiltakoztak az egyik akkumulátor gyár ellen akkor annak a cégnek konkrétan már éppen átadták az új akkumulátor gyárát a németeknél és az ottani zöldek is örültek neki. Azért hergelik itt a kínaiak ellen az embereket mert szeretnék ha azok a cégek Európa más országaiban végeznék el inkább a beruházásaikat ami nekik hozna hasznot és nem itt nekünk.
Figyelni kell arra, hogy ne legyen egyoldalú az iparunk. Ezért hoznak ide cégeket még a németektől is meg a világon mindenhonnan, hogy kiegyensúlyozott legyen a helyzetünk, de minél több ország számára legyen az jó ha a mi országunkban jól mennek a dolgok.
Nagyon nehéz megítélni.
Pozitívumok: A többsége olyan, ami a jövőre épít, felívelőben levő iparágak gyártóegységei ezek. Ugye az akkugyárak a fősodor ebben a pillanatban, ami folyamatosan növekvő igénnyel szembesül, ahogy egyre több a mobileszköz, e-autó, otthoni és ipari energiatáróló.
EU-s részről is nagyon jó, hogy ha valamit az EU-ban gyártanak le, akkor az teljesíteni fogja az emberi körülményeket, betartja a környezetvédelmi követelményeket.
És hát rengeteg munkát teremt.
Negatívum:
Ezek a kínai cégek valójában trójai falóként tekintenek magyarországra, és egyetlen céljuk az, hogy kiszorítsák az eu piacáról a helyi cégeket.
Egyáltalán nem teljesülnek a gyárakban az emberies körülmények, és a környezetvédelmi aggályok is beigazolódni látszanak,nincsenek európai viszonyok.
A munkahelyeket modernkori rabszolgák töltik be ázsiából.
Tehát ezek mind megcáfolják a pozitívunokat, de ezekkel együtt is amúgy nyerhetünk vele. Negéz megállapítani, mert ehhez jövőbelátás kell.
Keress rá a YouTubeon a "Chinese investments in Africa" és majd sokkal tisztábban fogod látni hogy mit is akarnak velünk csinálni.
Vannak országok amelyeket már de facto okkupáltak, mint például Fiji
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!