Vona Gábornak és a pártjának mi az ideológiája?
Identitáspolitikailag (már amennyire tudom) nem igazán foglaltak állast. Ha jól tudom Vona egyszer azt mondta, ilyen téren a pártja vezetőségében vegyes a paletta, és egyes kérdésekben nem egységes a párt.
Olyan ügyeik vannak, mint a herbál elleni harc, a fiatalok életkezdésének, a családi vállalkozások, magyar élelmiszeripar segítése és fejlesztése, magyarok egészségének megőrzése, az önkormányzatok pártmentesítése
Vona ugye a Jobbikban volt benne, szóval nem gondolnám, hogy egy identitáspolitikailag nagyon baloldali ember összeállna vele. Szerintem mérsékelt jobboldaliak főleg, de simán lehetnek mérsékelt baloldaliak a pártban.
Az aláírásgyűjtés miatt most mindenfelé vannak aktivistáik, meg Vona is megy kampányolni, ha többet szeretnél tudni őket kérdezd.
Szerintem pont hitelesebb lett ettől. Egy politikus, aki megmondta, hogy ha nem hoz egy bizonyos eredményt a párt, akkor lemond. És a párt nem hozta az eredményt és a politikus betartotta a szavát és lemondott, pedig mehetett volna parlamenti képviselőnek havi több millióért.
Hallottam ezt-azt az akkori Jobbikról (bennfentesektől), és elvileg elég nagy nézeteltérések és viták voltak a párton belül. Szerintem a Mi Hazánk úgy is kivált volna, talán többen is és hasonló lenne a helyzet, mint most.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!