Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, ti sem szavaztok...

Ellenzékiek, ti sem szavaztok most Magyar Péterre?

Figyelt kérdés

Nem is értem, hogy egy EP-,illetve önkormányzati választáson minek kellene rá szavazni? Az megvan, hogy nem most lesz a parlamenti választás?


Ha két év múlva fogalom lesz MP, akkor szavazok rá, de most a kisebb pártokat tamogatjuk.


Én a Momentumra szavazok.



ápr. 24. 21:31
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:

#20


Itt a forrás, tessék:


[link]

ápr. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
37%

#20


Závecz-t linkelsz komolyan???


Meg index.hu-t? 🤣🤣🤣


És te hívsz engem ostobának...

ápr. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
56%

#20


Zavecz a DK-t 26%-ra mérte, szerinted az reális?


Index.hu meg évek óta a fideszé.

ápr. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
56%

"A Tisza Párt egy hét leforgása alatt 6 százalékpontot erősödött a biztos szavazók körében, 20-ról 26%-ra."


Ez sok mindent elárul...

ápr. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
40%
A DK-n, Tiszán, Fideszen kívül nincs értelme másra szavazni mert azzal a fideszt támogatnám. DK ra soha nem szavaznék. Fideszre sem. Marad a Tisza.
ápr. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
63%

Mint matematikus mondom: ha egy pàrt nem jut be az EP-be akkor az õ szàzalèkát arànyosan osztjàk el a bejutòk között, a szerint, hogy ki mennyit kapott. Tehàt ha a fidesz 50% ot kap, Tisza 30-at akkor a be nem jutò momentumos szavazat fèlig a fideszhez megy és csak 30%-ban megy a Tiszàhoz. Ergo a fideszt jobban tàmogattad vele. Vagy màskèpp mondva 0.5 szavazatot adsz a fidesznek, 0.3-mat a Tiszànak.

A 0.5 több mint a 0.3... Ennyi!

ápr. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
23%

Igen. #14-es válaszomban is erre céloztam, mágis lepontoztak...


Nyilvánvalóan azért fog a fidesz többet kapni belőle, mert valószínűleg több százalékot kapnak, így arányosan is több szavazat megy a fideszhez.

ápr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
45%

#22

"Závecz-t linkelsz komolyan???

Meg index.hu-t?"

Az első, amit megtaláltam. Belinkeljen az Iránytű intézetet is az index-ről? Mert a logikád szerint hirtelen azt is ki kell majd röhögni. De ugyanúgy linkelhettem volna telex-et is, mivel pont ugyanezeket a számokat írták le.


Elég szomorú, amikor valaki olyan ostoba, hogy azt hiszi, hogy a másolt számokban is hazudik egy média.


#23

"Zavecz a DK-t 26%-ra mérte, szerinted az reális?"

A korábbi felmérések és kutatások alapján reálisabb, mint egy 26%-os Tisza Párt.

Induljunk ki a 2019-es EP választásból. A DK 16%-ot kapott, míg az MSZP-P 6.6%-ot, szóval a kettő együtt ezen számok alapján hozott volna 22.6%-ot.

Az Iránytű intézet szerint 3.1%-os hibahatár lehet, az azt jelenti, hogy egy 22.6%-ot elméletben mérhetnek 25.7%-nak.

A felmérésben meg egészre szoktak kerekíteni, szóval már a 2019-es számok szerint is reális egy ilyen támogatottság.


Ez az csak a tényleges választás eredménye, azóta sok minden történt és láttunk már DK-t egyedül is 20%-ra mért eredménnyel, most nyilván azok is felmérések, de összességében nem irreális egy ilyen dk-mszp-p szövetség támogatottsága.

Itt látod, hogy a Dk támogatottságát a Republikon az év során hogyan mérte és bizony mindig 20% közelében voltak: [link]


Szóval egyáltalán nem tűnik irreálisnak az a 3 párt 26%-on ezek alapján.


"Index.hu meg évek óta a fideszé."

És azt gondolod, hogy meghamisítja egy felmérés számait? Tudod, hogy ezért a kutatóintézetek perelnének állandóan, mivel olyat közölt az index, amit ők kutattak ki?


Szánalmas... Itt egy link a hvg-ról, hogy lásd, hogy nem hamisította meg az index a számokat:

[link]


Közben az IDEA felmérésébe is belefutottam és ott is 5% felett van a mihazánk, mkkp és momentum: [link]

ápr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
#28 DK 2019 EP-n 5%-ot kapott
ápr. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
A DK-nak még most se jött össze 20 ezer aláírás. Hogy lennének 26%-on? Te nagyon távol állsz a realitásoktól...
ápr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!