A magyar emberek miért szeretik annyira a formalitást?
Én azt látom,hogy a magyarok nagyon szeretik a formalitást, különösen a végzettségek, oklevelek, diplomák kapcsán.
Viszont, az itt levő multicégek is teljesen átvették ezt, ugyanis ott is nagyrészt magyar a vezetőség, meg a HR...stb
A diploma az kb olyan, mint a piros hetes.Ha az van, vihetsz mindent.
De, gyakran a diploma nélkülieknek nagyobb tudása van.Én is tapasztaltam,hogy a munkahelyemen dolgozó, diplomával nem rendelkező hölgynek nagyobb a tudása, mint nekem.Magasabb bérsávba nem tudják áttenni, mert ahhoz már felsőfokú végzettség kellene.
De, például egy politikusnál, kormány vagy államfőnél, akár belföldi, akár külföldi, az első, amit megnéznek a magyarok,hogy milyen végzettsége van.Leginkább azt, van-e diplomája.
Nem a magyar emberek sajátsága, hanem az egész világé, hogy specifikus szaktudást igénylő munkakörökbe olyan embereket vesznek fel, akik igazolni tudják hogy megszerezték az adott munkához igényelt szaktudást.
És persze, nyilván a diplomások közt is akadnak kóklerek, ahogy egy nem diplomás is érthet egy adott szakterülethez. De ezek a kivételek, nem általánosságok.
Én pont azt látom, hogy csak akkor vesznek fel magas végzetégű egyént, ha az tényleg elengedhetetlen a munka elvégzéséhez, máskülőnben próbálják a lehető legalacsonnyabb iskolai végzetségűvel rendelkezővel megcsináltatni (aki el tudja végezni) az adott melót, hiszen annak nem kell olyan sokat fizetni.
Én pont azt látom, hogy ma már diplomásnak lenni nagyobb hátrány, mint pl szakmunkásnak. Míg az előbbiekkel Dunát lehet rekeszteni, szakmunkásokat meg nagyitóval kell keresni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!