A tanárok elismerték, hogy keresnek 300k forint felett. Ennyiből nem tudnak megélni?
Csak mert eddig arról lehetett hallani, hogy a tanárok olyan keveset keresnek, hogy gyakorlatilag éhen halnak. Azonban nem nagyon beszélt senki arról, hogy "mennyi az annyi". Most vallota be pár tanár hogy 300k-t is megkeres, de többet szeretne.
Rendben nézzük a tényeket.
1. Mindenki minél többet akar keresni
2. A Magyar olyan nép aki ha keveset is keres méreg drága dolgokat vesz.
3. Igen, van olyan munka amihez nem kell érettségi és többet kapsz mint 300k
4. Van olyan aki érettségi mellet is 200k-t keres.
Akkor miért sírnak a tanárok ?
És mennyit akarnak még? És mire is ?
20
18 vagyok.
Igen, ez nagyon szomorú így. :( És közben persze mindenki elvárja, hogy minden flottul menjen. Plusz az említett egyik egyetemen dolgozó barátnőm is csak röhögni szokott rajta, hogy javításra váró gépekkel, műszerekkel, forráshiánnyal mégis hogyan érjenek el nemzetközi színvonalú eredményeket.
Nekem normál tanári fizetésem van, ami most úgy jobb lett, de azért ez sem a diplomás átlagbér. Pedig nagyon sok munkánk van benne, és hamarosan a TÉR-rel még több feladatot kell majd vállalni.
21 persze hogy nem dolgoztam benne, nem vagyok hülye. Aki egész nap azt csinálja, hogy ás két gödröt és egyikből átlapátolja merőkanállal a homokot a másikba, az is rettenetesen sokat dolgozik és borzasztó leterhelt és estére lógni fog a nyelve térdig. Csak 1: nem fizeti meg senki, 2:teljes mértékben felesleges.
A piac beáraz, a munkád ennyit ér, ennyit kapsz. Miért fizessenek 1 fabatkával is többet ha ennyiért is elvállalod? Ehhez tényleg diploma ,phd kell hogy megértse valaki a racionalitást?
18-as az infrastruktúra hiánya miatt itt is csak nevetünk azon, milyen kis gagyi kutatásokat lehet megvalósítani, ez nem nemzetközi színvonal így, hanem vicc...
24 csak nem erről beszéltél, hanem pocskondiáztad a munkánkat.. Az érzéseid megértem és sajnálom a helyzeted. :(
Sajnos az is baromi szomorú, ha 50-60 óra szellemi munkát kell végezni hetente, a szellemi munkával az a baj, hogy lelkileg és érzelmileg égsz ki teljesen, mert a szabadidődben már nem akarod az agyad a holnap megtervezésére se szánni. Voltam ilyen kapcsolatban, ahol se a párom, se én nem gondolkodtunk már szellemi szinten esténként. Nem lehetett fenntartani a kapcsolatot, mert nem raktunk bele energiát a saját kapacitásaink hiánya miatt. Kétkezi munkásként lehet kevesebbet keresnek a legtöbben, de én úgy láttam azért a magánéletük rendben van. Persze mindig tisztelet a kivételnek, de én a szellemi energiáimat egy hullazsáknak érzem munka után, így nehéz kapcsolatokat fenntartani :( Én nem vagyok orvos, de nem kevés orvos ismerősöm vált el, pont ugyanazért, amit mondok.
"A piac beáraz, a munkád ennyit ér, ennyit kapsz. Miért fizessenek 1 fabatkával is többet ha ennyiért is elvállalod? Ehhez tényleg diploma ,phd kell hogy megértse valaki a racionalitást?"
Igazad lenne, ha piaci szereplőről beszélnénk, és nem közintézményekről. Az oktatás, az egszségügy vagy épp a tömegközlekedés lényegében minden országban mínuszos nettóban. (Ezek nem piaci alapon működnek, mert nem tudnának.) Arról van szó, hogy miközben adózunk mindenért, ha nem lenne minden szétosztva a haverok között, akkor az erre adózott pénzből több maradna, és amit ezért fizetünk, az a pénz erre fordítódna, és normális oktatás lenne, képzett tanárokkal, akik rendesen megélnek. De a kormány (nem csak itt) szereti a pénzeket ide-oda máshova csoportosítani. Ezekbe a számukra "pénznyelőkbe" meg csak annyit tölteni, amennyin még elvegetál, és ahol még nem lázad fel a nép ez ellen.
18 vagyok
Igen, ezt azért is szokták nehezen érteni, mert az oktatás nem piaci alapú. Ha az lenne, már rég tönkrement volna az egész, lehúztuk volna a rolót. :D
És igen, igaza van annak, aki azt mondja, hogy le lehet lépni, meg lehet keresni jobbat. Tényleg, teljesen egyetértek ezzel! De ez alapvetően kétféle magatartásra enged következtetni: van egy individualista, meg egy egy közösségi megközelítés. Nekem fontos az utóbbi... Sokan vagyunk akiknek tényleg számít az, hogy jó legyen másoknak is, jó legyen a közösségnek, jó legyen az országnak. Hogy támogatni kell a hátrányos helyzetű embereket a fejlődésben, mert végtére nekünk is mindnekinek jobb, ha kevesebb a nyomor, a bűnözés. Hogy támogatni kell a tehetségeket. Segíteni a tanulási nehézséggel küzdőket. Stb. Hogy az adónk mehetne sokkal értelmesebb helyre.
A panasz tényleg ezeknek a tényezőknek szól leginkább. Csak valahogy ehhez egy közös társadalmi gondolkodásra lenne szükség. Egy poltikai nézetektől mentes akaratra. Ezt vitték végbe a finnek is, mert mindenki azt akarta (párttól függetlenül), hogy jobb legyen az oktatás, és jobb is lett.
A kiszolgáltatottság meg mindenkire érvényes, ez szerintem hamis illúzió, hogy bárki is lehet független másoktól, a körülményektől. Elég egy gazdasági válság, vagy AI, háború, betegség... és paff, vége a munkának.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!