Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki elmúlt 30 és szingli...

Aki elmúlt 30 és szingli gyerektelen, az már nem is ember a fidesz szemében?

Figyelt kérdés

Vannak 25 év alatti támogatások.

Vannak nagycsaládosok számára elérhető támogatások,van CSOK,babaváró kedvezményes hitel a gyerekeket várók számára.


De aki elmúlt 30 és szingli,nem házasodott,nem vállalt gyereket az már ember számba se megy a fidesz szemében?



márc. 31. 09:54
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

#20 ""Ha nekem, gyermektelennek ugyanolyan esélyem volna házat venni, mint 10 éve"

Mennyiben más most a te helyzeted?"

Elterjedt az a hamis ballib propaganda, hogy a lakásárak azért mentek fel mert a fidesz bevezette a CSOK-t, bezzeg korábban mindenki zsebből tudott lakást venni 25 évesen. Ezt hiszi és ezért azt is elhiszi, hogy neki a CSOk miatt rossz.

A valóság meg az, hogy soha senki nem tudott zsebből lakást venni, a lakáshitelek korábban megfizethetetlen magas kamatúak voltak - az első Orbán kormány beavatkozása előtt. A lakások ára pedig mindig magas volt az elmúlt évtizedekben, amin a devizaválság változtatott csak, akkor esett vissza az áruk, mivel rengeteg hitel bedőlt és az árverezés helyett inkább próbálták áron alul akár de eladni a házaikat, lakásaikat. 2013-ra ez nem azért szűnt meg mert jött a CSOK, nem volt CSOK akkor. Azért indultak el felfelé ismét a lakásárak, mert a vásárlóknak lett több pénze állami segítség nélkül is és a felkapottabb területeken befektetésként veszik az ingatlanokat nem csak magyarok, külföldiek is. Pont a devizaválság mutatta meg, hogy az ingatlan stabilabb befektetés mint máshol tartani a pénzedet. a görögöknél még a bankszámlákat is megnyírbálta az állam, a részvények, tulajdonok is mentek a kukába amikor válság volt.

Ahogy korábban azért ment a csőd felé az építőipar mert nem volt állami támogatás és nem voltak nagy méretű vagy mennyiségű beruházások. Hiába kerül kevesebbe egy új lakás ha azt sem tudják az emberek kifizetni és most sem pang a lakáspiac amikor pedig tényleg durván elszálltak a négyzetméter árak mindenfelé.

10 éve sem tudott volna lakást venni és most sem tud, közben pedig jelentősen nőttek a reálbérek. Mert neki egyből a legjobb kell és nem hajlandó azt tenni amit a korábbi generációk meg kellett tegyenek, hogy aztán évtizedekkel később már a jó lakásaikban élhessenek.

Ha én elmondom, hogy már egyetemistaként havonta raktunk félre pénzt a párommal a jövendő lakásunkra, kő keményen takarékoskodtunk és nagyon egyszerű, olcsó lakóhelyünk volt éveken át utána, hogy azzal is pénzt tudjunk megtakarítani, majd a családtól kaptunk segítséget és sok éven át törlesztettük, holott csak egy apró 36nm-es panelra futotta belőle és még gyerekkel is abban laktunk - több lépésben, mindig takarékosan élve jutottunk el oda, hogy most nagy házunk van, akkor csak legyintenek. Ez elszáll a fülük mellett és jönnek a szövegek, hogy de hát ők most nem tudnak maguknak helyből lakást venni a belvárosban.

Senki sem tudott. CSak mi ezt értettük és nem is hittük hogy elsőre ezt kellene elvárnunk, hanem tettünk érte sok éven keresztül, hogy valami legyen.

Ha csak fele annyit tenne érte mint a szülei, az én generációm, már lenne lakása. mert nekik már fele annyi is elég lenne. De nem teszik, scak elégedetlenkednek, hoyg nem kapják meg egyszerűen amit szeretnének.

ápr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
83%

#17 Annyiban más, hogy 10 éve egy ház 18-20 millióba került, ma meg 70-be. Jó NÉGYSZERES ár. A bérek nem emelkedtek ekkorát.


Akkoriban összeszedtél 5 millió önerőt és felvettél 15 évre 13 millió hitelt, havi 100 ezres törlesztővel, ami az akkori bruttó átlagbér 42%-a volt.

Most ugyanahhoz a házhoz 21 millió önerő kell, fel kell venned 49 millió hitelt, ami 20 évre is havi 350 ezer, ami a jelenlegi bruttó átlagbér 57%-a. Ha 15 évvel számolunk, akkor 413 ezer a törlesztő, ami 68%-a az átlagbérnek.

Itt van a probléma! A rohadt CSOK nélkül nem 70 millió lenne egy ház, csak kb 35-40. Egy panellakás sem 35 millió volna, csak 15. Ez a nagyon nem mindegy!


Az a 30 millió különbözet, az a CSOK, ami az ÖSSZES ingatlan árába beépült. Ha csak kamatmentes hitelt kaptak volna a családok ingyenpénz helyett, akkor most a családos kamatmentes hitellel tudna 40 millióért házat venni, én meg rendes kamatos hitellel tudnám ugyanazt. Nekik könnyebb volna, nekem nem volna szarabb, mint 10 éve.

ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
76%

#21 Na, te vagy aztán az igazi Fidesz agymosott szerencsétlen!

Igen, a lakásárak emelkedtek volna CSOK nélkül is, mivel 10 éve eléggé mélyponton voltak. Igen, emelkedtek volna, csak rohadtul nem ennyit!


Az is totális baromság, hogy mindig mindenhol az új lakások építését preferálják, miközben mindenhol ott áll rengeteg lakás üresen. Lehetne felújítani is, miért csak az új lakást kell nyomni?


"10 éve sem tudott volna lakást venni és most sem tud, közben pedig jelentősen nőttek a reálbérek. Mert neki egyből a legjobb kell és nem hajlandó azt tenni amit a korábbi generációk meg kellett tegyenek, hogy aztán évtizedekkel később már a jó lakásaikban élhessenek."

Képzeld, de. 10 éve vettem egy panellakást. Előtte évekik fizettem a lakástakarékot és külön is tettem félre. Megfelelt a panel, de köszönöm, a várostáblán kívülre, zártkertbe, falura nem akartam költözni. A páromnak is megfelelt kezdésnek. A terv az volt, hogy néhány év és a lakást házra cseréljük. Na EZT az esélyt vette el véglegesen a drágalátos Fidesz az eszetlen pénzosztással. Gyerekünk nem lehet, már az időből is kifutottunk 40 fölött.

Most hiába tudnám eladni a panelt 35 millióért, egy házhoz még kellene 40 millió hitel, aminek a törlesztője 350 ezer és még így is nyugdíjas lennék, mire kifizetem. Esélytelen!

Persze, ha leterhelem magam hitellel, akkor lehet, de okos ember a jövedelme max 30%-át költi hiteltörlesztőre.


"Ha csak fele annyit tenne érte mint a szülei, az én generációm, már lenne lakása. mert nekik már fele annyi is elég lenne."

Te miről beszélsz, ember? A szüleink generációjának atomsokkal könnyebb volt, mert stabil munkahelyek voltak, nem volt ilyen drága sem az építőanyag, sem a telek, lehetett kalákába építkezni és a hitel ugyan drága volt, de a stabil munkahelyek miatt lehetett fizetni.

ápr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
86%

Egy ismerősöm 50+os.

3 lakást vett úgy 15 évvel ezelőtt megyeszékhelyen.

Ez a CSOK előtt volt.

Úgy 10 év munkával elérte ez.

Most az összes lakás rnbm kiadva havi milliós összegek jönnek belőle.


Ma ugyanazt nem tudná megtenni, mert 3-4x annyi az ingatlanár, a bérek meg 1, 5x kb.


Így neki dől a pénz egy életen át, mert 10 évet kint dolgozott jó időben.


Más meg egy lakás hitelét fizesse 20-25 évig.

Ez unfair.


És akkor a rokonság ezt az embert isteneti, hogy micsoda ember. . .

ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
38%

#22,

1. mivel emelkedett az életszínvonal (az elkölthető pénz, na), ezért az (előrelátó) emberek elkezdtek lakásokat, ingatlanokat venni, így a kereslet-kínálat miatt emelkedett az adott jószág ára.

Kapitalizmus.

2. A megtakarításodat, ha nem tudnád, nem csak egymás mellé téve lehetne gyarapítani, hanem be kellene fektetni, és ha megnézzük az ugyanebben az időszakban tapasztalt hozamokat, lehetne 2x annyi pénzed is.

Kapitalizmus.

3. Meg aztán nem tudom mond-e valamit az élethosszig tartó tanulás, átképzés, vállalkozás. Nem vagy röghöz kötve, ha akarsz egy házat, akkor nézd meg, hogy szerezheted meg, nem kellene sem az államra várnod, sem pedig azon merengned, hogy ha most 2011 lenne, tudnál-e házat venni.

Kapitalizmus.

Arra ne építs, hogy más oldja meg az életed problémáit. Igen, ezt ígéri mindegyik majom, amikor választás van.


Ezért volt az, hogy 1990-ben az embereket eszük ágában sem volt megtanítani a kapitalizmusra, pénzügyi piacokra, befektetésre, vállalkozásra (és azóta sem csinál egyik párt sem ilyet, naná, pedig cca 100 milliós kampányból meg lehetne oldani). Hogy tőlük függjetek.


Csak azt tanulták meg, hogy van Milka csoki és nyithatunk cukrászdát Bécsben és ha valami rossz történik, annak Soros, a zsidók, a fidesz, vagy éppen az űrlények az okai.

ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

#22

1. Emelkedett az életszínvonal és nőttek az ingatlanárak. Igen, de a CSOK rátett egy lapáttal. Anélkül nem volna négyszeres emelkedés, csak kettő- max háromszoros.


2. Igen, befektetem a pénzem, de nem szeretem a kockázatos eszközöket, így pl. a tőzsdét és a kriptovalutákat kerülöm. És szerintem az emberek többsége így van ezzel.


3. Képzeld, az utóbbi 10 évben diplomát szereztem, képeztem magam és jelenleg vállalkozóként dolgozok, külföldre, Euróért. Az itthoni átlag háromszorosát keresem. És nem, így sem fér bele, hogy házra cseréljem a lakást. Akkor férne bele, ha a jövedelmem 40%-át hitelre költeném. KÖSZ, NEM! Nem őrültem meg!


Továbbra sem az államtól várom, hogy alám tegye a házat vagy bármit. Azt viszont joggal várnám el, hogy NE IS GÁNCSOLJON, hogy boldogulni tudjak!

ápr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

#26,

1. Akkor ezek szerint okolnod kellene az életszínvonal-emelkedést is (sőt, azt jobban).

2. Diverzifikáció és hozam-kockázat. Ahogyan írtam, ezért kellene OKTATNI ezeket már 6 éves kortól.

3. Melyik átlag 3x-osát? Nem mindegy. De mindegy is, hiszen a mondandóm szempontjából tök mindegy: vágysz a házra? Igen? Akkor tessék tenni érte annyit, amennyit a mostani helyzetben kell. Ez a kapitalizmus lényege. Értem, hogy korábban elég volt az amid most van, de most most van, és most nem elég.


"Azt viszont joggal várnám el, hogy NE IS GÁNCSOLJON, hogy boldogulni tudjak!"

Nem értem ezt a felfogást: ha valami nem úgy történik, ahogy neked lenne jó, akkor máris "gáncsol"? Nem azért csinálta a Kormány, hogy neked rosszabb legyen.

ápr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
68%

Az egész OGY (ország gyűlés ha valaki nem tudná) az adófizetők pénzéből üzemel. Sőt maga az egész államháztartás is.


Ez jóval túlmutat a a Fidesz érintettségén. Mi tartjuk el őket.

ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

#27 Nettóban 1,2 millió a jövedelmem. Nyilván van még fentebb, de 41 évesen már nem bírok annyit. Szánalmas, hogy ekkora jövedelemmel sem fér bele egy normális ház csak akkor, ha 65 éves koromig fizetem a hitelt és túl sok hiteltörlesztőt vállalok be.


A kormány pedig igenis gáncsol. Hiába nem azért csinálta a CSOK-ot, hogy nekem szarabb legyen, de átgondolatlan és rosszul célzott intézkedés volt, aminek több a negatív hozama, mint a pozitív. Ráadásul ezt így 10 év után sem hajlandók beismerni.

ápr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
40%
#29 Te valamit rohadtul rosszul csinálsz. Közel sem volt ilyen jövedelmünk a párommal és minden hitel nélkül már teljesen a saját családi házunk lett 3 gyerekkel együtt is (CSOK meg hasonlók nélkül) 10 évvel ezelőttre, közel 40 éves korunkra. Mindezt úgy, hogy párom sokáig nagyon keveset keresett, mert tanult még mellette, majd amikor gyerekeket vállaltunk, akkor meg én kerestem minimálisan 10 évig és utána is fél állásban dolgoztam csak addig. Nem hiszem, hogy itt a kormányban lenne a hiba ha neked ilyen jövedelemmel csak akkor lenne lakásod ha 65 éves korodig fizeted a hitelt. Ez azt jelenti, hoyg eddig minden pénzed elköltötted.
ápr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!