Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Belegondoltatok mi lenne ha...

Belegondoltatok mi lenne ha kivonulnának a multik?

Figyelt kérdés

Sokan azt hangoztatják milyen jó lenne !! De szinte az összes kereskedelmünk multi !! Auchan,Tesco,Penny, Electroword stb stb....

Hol vásárolnátok ? Lehetne megint Bécsből hozni a fagyasztót ?


2010. okt. 26. 09:56
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
40%
Te nem vagy észnél, ha ehhez indoklás kell. Szerinted hány embert dolgoztatnak a nagy cégek? Hát nem egyet. És szerinted ha kivonulnak, mi lesz azokkal az emberekkel? Hát nem viszik magukkal őket.
2010. okt. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
71%

Mint egy kisbolt-tuladonos családból származó elárulom: K*rvára nem úgy megy, ahogy gondoljátok. Attól, hogy vki egy közértet vezet, még nem fog magyar árukat venni, sőt! Mivel a magyar áruk (bocs a kifejezésért) kib*szott drágák, nekünk jobban megéri külföldit rendelni. Ráadásul a minőség... A hús és a zöldség még csak-csak, de pl. joghurt, vagy bármi ami nem "bio", az rossz minőségű. Emiatt lefogtok pontozni, de ha azt vesszük, akkor egy multi ma több magyar árut ad el, mint egy boltos. Ha meg az a kínotok, hogy nem marad az országban a pénz, akkor ott van a CBA, az magyar.

És mit jelent az, hogy "magyar" ? A coca-cola ugye amcsi, de nálunk gyártják. Akkor ez most magyarnak számít ? Vagy a tesco gazdaságos tej, az is magyar.

2010. okt. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
79%
Hello!Én úgy gondolom ,hogy csak az élelmiszer iparból kellene a multikat kirakni!Csak is magyar termékek lennének a polcokon és egy két külföldről behozott termék,amit nálunk nem lehet megtermelni,vagy beszerezni!
2010. okt. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
69%

a multi nem csak üzletlánc emberek

Mo. exportjának jelentős részét a multik adják

ha meg a boltokról van szó:

annyira sötétek itt egyesek

most is vannak kis üzletek, magyar üzletlánc, senki nem kötelez arra, hogy külföldi láncnál vásárolj

mindeki döntse el maga hol akar vásárolni, nem kell más életébe belszólni

2010. okt. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
26%

ma 15:27


kivánom, hogy egyszer megtapasztald miylen is egy ilyen világ

mostantól vegyél csak magyar terméket

PC-t dobhatod máris ki

netre se fizess elő

2010. okt. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
58%

ma 18:34


Legalább olvastad volna el te idiota amit írtam!Neked az élelmiszer mióta elektronikai cikk!?ÉN ÉLELMISZERT MONDTAM!

Senki nem mondta hogy ne legyen internet meg külföldi tv és ruha!És amúgy is ha nem lenne internet,akkor mi lenne?Gondolom belehalná mi?

2010. okt. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
54%
Most is magyar élelmiszert veszel? Mindenből? Pedig elárulom, lehet kapni. Miért nem csak azt veszed?! Ja, hogy háromszor annyiba kerül, mint a külföldi?!... Igazad van, elég heti négyszer enned, de bizonyíthatod, hogy mekkora magyar vagy.
2010. okt. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
62%

Elmondom nektek szerintem mi lenne a kibaxott megoldás...


- a multikat megadóztatni, nem vészesen, csak fizessenek kicsit többet, még ésszerű keretek között. ÉS, itt jön a lényeg:


amit itthon meglehet termelni, előállítani, felvásárolni gazdáktól, mint pl:


- paprika, paradicsom, uborka, dinnye, alma stb.

- tej, liszt, gyümölcslevek, ásványvíz stb.

- textil, gyapjú, bőr stb.


ezekből a termékekből és nyersanyagokból, egy ku.rva grammot nem hozhatnának be az országba, és kötelezném a multikat, hogy vegyék meg a magyar termelőtől, illetve az előállítótól pl. Jóska bácsitól, vagy Mari néni tejtermelő kft-jétől... a többi cuccukat behozhatnák. Én ezt csinálnám, az egyszerű kis agyammal.

2010. okt. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval. Nem a multikkal van a baj, a mai gazdaság velejárói. A szabályokkal van a baj.
2010. okt. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

tegnap 22:41


Én is ezt csinálmám!Jó ötlet!

2010. okt. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!