Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz miért nem emeli a...

Fidesz miért nem emeli a minimál nyugdijat?

Figyelt kérdés
Sok ember tengödik 40-50ezres nyugdijon mivel ha valaki rokkantsagi nyigdijba megy minimal nyugdij alapjan szamolnak. Értem én hogy sok a csaló, de szomszedom 18éces kora óta bejelentet munkaviszonyal re delkezik, 61evesen agyverzést kapott , lebénult es 62ezres nyugfijat allipotottak meg neki. ( nem minimal bérre volt bejlenetve). Ilyen emberek miért nem érdemelnek tisztes nyugdijat ha bajba kerülnek?
márc. 4. 20:42
1 2
 11/20 sörpocak ***** válasza:

"30 év munkaviszony . OK! Hány %-ban egészséges?? Mennyi volt a bruttó fizetése??? Ezek számítanak!!"

Azért vagy lepontozva, mert egyedi esetek alapján próbálsz következtetéseket levonni a sokaságra, ráadásul pont úgy, mintha a "20%-os egészségért" cserébe a 150-220 ezres támogatás olyan sok lenne. Ezek lényegében a minimálbér és garantált minimálbér nettó összegei. És lehet, hogy a kérdező rosszul tudja a konkrét esetet, elvégre biztos nem ő a személyes felvigyázója a szomszédjának, de nem 1 konkrét emberről szólt a kérdés.


[link]

A KSH szerint jelenleg ~70 ezer nyugdíjas van, akik 60 ezer forint alatt kell megéljenek, ~250 ezer, akik meg 100 ezer Ft alatt. Értem én, hogy egy 10 milliós országban ez csak az emberek 2,5%-át jelenti, de nem hallottam még semelyik másik kontextusban kevésnek nevezni 250 ezer embert és ebben az esetben sem tartom elegánsnak, sokkal inkább elkeserítőnek.

márc. 5. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 BécsiFehér ***** válasza:

#3: "A rokkantsági ellátáshoz minimum 25 év munkaviszony szükséges"

Akkor a barátom hogyan válhatott rokkant-nyugdíjassá 31 éves korában? Addig csak 14 év munkaviszonya volt.

márc. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Azért vagy lepontozva, mert egyedi esetek alapján próbálsz következtetéseket levonni a sokaságra, ráadásul pont úgy, mintha a "20%-os egészségért" cserébe a 150-220 ezres támogatás olyan sok lenne. Ezek lényegében a minimálbér és garantált minimálbér nettó összegei"


Tisztázzunk valamit!!! A minimálbér, és a minimál nyugdíj NEM UGYANAZ!! Ha ezt összeakarod mosni, NEM sikerül, mert értelmetlen!!


"A KSH szerint jelenleg ~70 ezer nyugdíjas van, akik 60 ezer forint alatt kell megéljenek,"


Ok!! És?? Hány évet dolgozott? Mennyi volt a bejelentett jövedelme??? Ne, hogy azt gondoljátok, hogy a nyugdíjrendszer úgy működik, hogy dolgozok pl:15 évet minimálbérre bejelentve, és 600 ezres nyugdíjat kapok!! De elárulok egy titkot: 50 éves munkaviszonnyal 100%.os nyugdíjat kapsz!! Szóval kaphatsz 600 ezret, sőt, még többet is!!!

márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Akkor a barátom hogyan válhatott rokkant-nyugdíjassá 31 éves korában? Addig csak 14 év munkaviszonya volt."


Akkor barátom!! Vannak kivételes szituk, és nem is kap vastagon!!

márc. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 sörpocak ***** válasza:
60%

"Tisztázzunk valamit!!! A minimálbér, és a minimál nyugdíj NEM UGYANAZ!! Ha ezt összeakarod mosni, NEM sikerül, mert értelmetlen!!"


Nem akartam összemosni, csak rávilágítottam egy érthető példával, hogy ezek az összegek mégis milyen kicsik is. Szerintem szörnyen hangzik, hogy 80%-ban rokkantá válok és utána egy minimálbér összegből kell megéljek.


"Ok!! És?? Hány évet dolgozott? Mennyi volt a bejelentett jövedelme???"

Tudod, van egy úgynevezett létminimum, meg emberi méltósághoz való jog. Senki nem azt mondta, hogy mindenki kapjon akkor 600 ezres nyugdíjat, ezt csak te költöd hozzá, mert kizárólag végletekben tudsz gondolkodni, szociális érzékenységed meg nulla.

márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Tudod, van egy úgynevezett létminimum, meg emberi méltósághoz való jog.!


Most jön a balos szöveg???

A munka is az emberi méltósághoz/fejlődéshez való jog, hogy valakinek legyen annyi igénye, hogy dolgozzon, és akarjon fejlődni, mert pénz nélkűl lehetetlen!!!


Tudod a nyugdíjat, és a rokkantsági ellátást nem így számolják, mert a nyugdíjintézet nem Máltai Szeretet Szolgálat!


Hiába okoskodsz: a nyugdíjat és a rokkantsági ellátást úgy számolják, hogy mennyi volt a szolgálati idő, és mennyi volt a bruttó fizetés, valamint, mennyi volt az egészségkárosodás a rokkantságinál!! Semmilyen méltósághoz való jog NINCS benne!! Ha nem így lenne mindenki óriási nyugdíjat kapna, és már rég csódbe ment volna a nyugdíjintézet!!

márc. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 sörpocak ***** válasza:

"Semmilyen méltósághoz való jog NINCS benne!! Ha nem így lenne mindenki óriási nyugdíjat kapna, és már rég csódbe ment volna a nyugdíjintézet!!"

Miért kapna mindenki óriási nyugdíjat? Szerinted a létminimum összege "óriási"?! Az, hogy te nem hiszel az emberi méltóságban, legyen a te dolgod, de fejtsd már ki nekem, hogy mi olyan nagy fájdalmat van abban, hogy legalább a létminimumot érje el a nyugdíj?

márc. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Miért kapna mindenki óriási nyugdíjat? Szerinted a létminimum összege "óriási"?! Az, hogy te nem hiszel az emberi méltóságban, legyen a te dolgod, de fejtsd már ki nekem, hogy mi olyan nagy fájdalmat van abban, hogy legalább a létminimumot érje el a nyugdíj?"


Leírom mégegyszer, mert csak kötekedni tudsz, és semmit nem akarsz megérteni!!


Nyugdíjszámításnál, SZÁMÍT a szolgálati idő, és a bruttófizetés, életkor!! Az emberi méltóság abszolút NEM!! Mit NEM lehet ezen megérteni???


A rokkantsági ellátásnál is számít a szolgálati idő, a bruttófizetés, és az egészségkárosodás százaléka!!! Az emberi méltósághoz való jog továbbra SEM!! Ne moss össze mindent mindennel, mert nem jössz jól ki belőle!!


Ha neked az emgeri méltóság számít, és az előbb felsoroltak nem, akkor más bolygót kell keresned, ahol úgy számolnak, ahogy te!!

márc. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 BécsiFehér ***** válasza:
#14: Ismered netán? És engem?
márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
60%
Állandóan ez a mantra megy most a rokkantsági dolgot félretéve, ahhoz nem értek, hogy akinek alacsony a nyugdíja, az vagy kevés évet dolgozott vagy alacsony volt a nyugdíja... Ember.. A Fidesz szépen kivezette a Svájci indexálást. Addig az éves bérnövekedés is bele volt kalkulálva az emelésbe, azóta meg kapják a nyugdijasok a 2-3 %-os 1500 ft-okat. Anyám 15 éve elment 40 év munkaviszonnyal nyugdíjba. 9x ezer ft a nyugdíja azzal, hogy a Fidesz kivezette a Svájci indexálást. Arról meg nem őtehet, hogy az utóbbi években óriási bérrobbanás volt, nekem a fizetésem pár év alatt 2,5x lett nettóban. Ő kapta vígan az 1500 ft emeléseket, amivel mára nyomorog, szociális háló a nyugdijasoknak nulla és nem csak ő van így. Az meg gyönyörű kozmetikázott szám, hogy akik újonnan mennek, ők már sokkal magasabb mai nettókkal, amivel húzzák fel az átlagot a 200ezres nyugdíjakra. Hogy egyszerű példát mondják még. Anyám 15 éve nyugdíjas, azóta a bérem emelkedett 4x-esére. Ezen az alapon az ő 60ezres nyugdíja ( nem tudom anno mennyi volt, bocs) most 240ezer ft-nak kéne lennie..
márc. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!