Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Kína védelmi megállapodást...

"Kína védelmi megállapodást kötött Magyarországgal" mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Konkrétabban egyes elemzőműsorokban szakértők, elemzők erről hogy és mit nyilatkoztak?
2024. márc. 2. 00:17
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Hogy a magyar rendőrök nem fogják piszkálni azt a sok 1000 kínai férfi vendégmunkást.

De ez ugyanaz, hogy a kereskedők mehetnek a józsefvárosi piacra vásárolni számla nélkül a kínaiaktól, mert a nav oda soha nem fog kiszállni.

2024. márc. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Jelentésében annyit tesz

a terrorizmus elleni küzdelem, a nemzetközi bűnözés elleni küzdelem, a biztonság és a bűnüldözési kapacitások fejlesztése az együttműködés alapja.


Európai védelmi értelmezésben pedig,


Kína, mint a kelet egyik nagyhatalma, amikor Magyarország kormánya kezd eltávolodni a nyugati értékrendű nemzetbiztonsági felfogástól, elérkezettnek látta az időt arra hogy nem csak gazdaságilag, hanem biztonság-rendészeti-és kémszervezeti együttműködés kialakításával közvetlen közel kerüljön az Európai Unióhoz.

2024. márc. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

[link]


Szintet lépett a kínai rendőrállam: vérmintákból építenek nyilvántartást a teljes férfilakosságról


Egyre magasabb fokozatra kapcsol a lakosság állami ellenőrzése Kínában. A kiterjedt arcfelismerő kamerarendszer telepítése mellett az elmúlt néhány évben egy új, a nyugati világ számára eddig széles körben nem ismert eljárást vezettek be, mellyel kizárólag a férfipopuláció kontrollját célozzák. A kínai rendőrség 2017 vége óta vérmintákat gyűjt felnőtt férfiaktól és fiúktól egyaránt, hivta fel a figyelmet az ausztrál kormány által alapított, de függetlenül működő kutatóközpont,


A vérmintákból felépített DNS-adatbázis felhasználásával a kínai hatóságok képesek lesznek adott férfiak teljes rokonságát lenyomozni. A rendőrség közlése szerint azért építik az adatbázist, hogy megkönnyítsék a bűnözők elfogását. Azt is hozzátették, hogy mindenki önként, kényszerítés nélkül ad nekik vérmintát. Ez utóbbit külföldi jogvédő csoportok erősen megkérdőjelezik, azzal érvelve, hogy egy totalitárius államban a polgároknak nincs valódi joga az adatszolgáltatás megtagadásához. Arra is felhívják a figyelmet, hogy egy ilyen adatbázis létrehozása sértheti a személyiségi jogokat, illetve a hatóságok nagyon könnyen vissza is élhetnek vele, például könnyebbé tehetik a disszidensek és aktivisták hozzátartozónak felkutatását, hogy aztán őket büntessék meg az állam számára nem kívánatos személyek cselekedeteiért.

2024. márc. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Egy durva bemutató: így működik Kínában a mindenkit figyelő, mindenről tudó rendszer


Digitális diktatúra. Így foglalható össze röviden Matthew Carney, az ausztrál ABC News


A társadalmi kredit olyan, mint a kaland- és szerepjátékokban a képességpont. Csak ezt nem játékból használják, illetve aki Kínában él, egyszerűen nem dönthet úgy, hogy nem játszik. A tesztben nyilvántartottak mindegyikét egy 800-900 pontos rendszerbe sorolják be. Pontszámuk csakis tőlük függ: amikor a kormányzat által jónak ítélt dolgot tesznek, pluszpont kapnak, ám ha a kormány erkölcsi vagy politikai érzéke szerint helytelen dologba mennek bele, máris csökken a pontszámok.


A társadalmi kreditrendszer bevezetése korábban egyszerűen lehetetlen lett volna. Alapját ugyanis a technológia fejlettség jelenti. Az országszerte kiépített, több mint 200 millió (kültéri és beltéri) kamerából álló megfigyelőhálózat kiépítése csak a kisebb falat volt, a nagyobbik kihívás a képeket elemző és "értő" háttérrendszer jelentette. Ez ugyanis felismeri az állampolgárokat, járműveket, valószínűleg még egy-egy kirívó cselekedetet (például erőszakot) is képes "felfogni". Az okostelefonos alkalmazásokból – köztük üzenetküldőkből – és a különféle internetes szolgáltatásokból – például közösségi hálózatokból, talán még a Google készülő, kifejezetten Kínának fejlesztett keresőjéből is – szintén beérkeznek az adatok, melyeket a komplex rendszer rögtön a megfelelő állampolgárhoz kapcsol. Ahogy az illető egészségügyi és banki adatait is. Satöbbi.


Ha teljesen elkészül – azaz a tervek szerint 2020-tól – a megfigyelőrendszer nem csak azt látja majd, amikor a polgár bemegy egy boltba, hanem az az adat is beérkezik majd a központba, hogy ki mit tolt ki a pénztáron a kosarában. Ha például valaki "túl sok" alkoholt vásárol, az felveti a gyanúját annak, hogy alkoholista.


Nehezíti a helyzetet, hogy nem csak a saját böngészési előzmények és vásárlási szokások, hanem a családtagok, sőt a közeli barátok viselkedése is befolyásolja az állampolgárok kormányzati megítélését. "Ha a legjobb barátod vagy az édesapád valami rosszat mond a kormányról, te is pontokat veszítesz"

2024. márc. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

3. A szervkeredkedelem miatt csinálják.

Ha egy milliárdos vagy családtagja beteg lesz, közli hogy vese, màj kell neki és már fogják is el a palit és pakolják ki.

2024. márc. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kína megvéd minket ki tudja mitől. Cserébe csakis kínai termékeket vehetünk, gyárthatunk, ehetünk-ihatunk.
2024. márc. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
96%
Azt a kinai titkossrendőrséget jelenti, ami már eddig is működött Magyarországon és Európa számos országában, ami szerint a kinaiak a helyi jogot felülbirálva és kihagyva intézik el maffiaszerűen az egymás közti balhékat. Konkrétan azt jelenti, hogy, ha kinai vagy és idejösz, akkor nyugodtan nem kell betartanod a törvényeinket.
2024. márc. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!