Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem térült meg az...

Miért nem térült meg az országba fektetett tőke?

Figyelt kérdés

Az államosítások idején a társadalom ipari és mezőgazdasági tőkés rétege kényszerből teljes vagyonát "befektette" az országba. Ahogy utána egy teljes életük munkáját is.

Akkor mára miért nem látja azt a (kényszer)befektetett tőkét és eredményét sem az eredeti jogos tulajdonos, sem a lakosság nem érzékeli hogy jobb lenne tőle a sorsa?

Akkor miért nem előztük meg Ausztriát, ahol a tőke maradt a jogos tulajdonosoké? Hisz állítólagos "szakértők" kezébe került a hatalom, függetlenül attól hogy államosítások történtek-e vagy utána rendszerváltás.

Nem írtam volna ki ezt a kérdést, ha a "szakértők" tényleg úgy kezelték volna az ellopott tőkét, hogy mára minimum osztrák színvonalon élne a lakosság. De a diktatúra színvonalán sem élünk. Hanem az ország összeszerelő üzemekből álló gyarmattá süllyedt.

Ezért szükségtelen kerítést építeni az osztrák határra a nyugati orvosok és pedagógusok Magyarországra történő vándorlásának megakadályozása érdekében.

A rendszerváltás jobban elárulta a szüleimet mint a szocializmus. Mert a szocializmus az ellopott tőke és szabadság helyébe azért létrehozott nekik és a társadalomnak egy viszonylag elégedett életszínvonalat. Míg a rendszerváltás még csak az ellopott tőkét sem adta vissza nekik. És a társadalom is rosszabbul él mint a diktatúrában.

Van egy könyv, "Zürichi axiómák" címmel, de a könyv nélkül is mindenki rájöhetett arra a szabályra, hogy ha egy befektetésen veszítesz, akkor szállj ki és soha többé ne fektess be abba tőkét, időt vagy munkát. Vagyis ne ess a játékfüggők csapdájába, hogy a vesztés ellenére újra és újra befektetsz, hátha mégsem pénznyelő automata vagy feneketlen kút az ország és hátha majd megtérül. Na még egy kis munkát fektessünk be, ahogy na még egy kis pénzt is adók formájában. De az egykori államosított ország a mai napig is csak egy pénznyelő automatához hasonlít. Vagyis nem csak nem térül meg az eddig befektetett vagy kényszerbefektetett munka, tőke és idő, de a lakosság egyre rosszabbul él. Egyre rosszabbul élni munka, idő és pénz befektetése nélkül is lehet.

Mi erre a megoldás?

Persze egyik az, hogy akár Krokodil Dundi üzemmódban is, de kivonulni a társadalomból. Aminek egy előnye biztos hogy van: Tovább nem szóród a feneketlen kútba a munkádat, idődet és pénzedet, vagyis a tőkét. És további veszteség nem ér. Mint amikor egy korrupttá romlott vállalkozásból kimentesz a tőkédből amit csak lehet, majd az utcán állva fellélegzel, hogy így legalább nem szegényedsz tovább.

Netán van más megoldás is?

Mert a svájci befektetőkről íródott "Zürichi axiómák" szerint kizárólag a kiszállás a megoldás ilyen esetben. Mi magyarok találékonyak vagyunk, ezért írtam ki a kérdést, hátha...

Mi magyarok annyi munkát, időt és pénzt (kényszer)befektettünk az országba, hogy rég le kellett volna köröznünk nyugatot is. Például Ausztriát. Ennek ellenére mára az egykori gyűlölt diktatúrát sem köröztük le.



febr. 29. 10:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

#10 Nem a "közvélemény" pontozza le hanem 2-3 gyakoris válaszoló.

Ne keverd már a közvéleményt pár ember véleményével!

febr. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Az sem változtat a valóságon, hogy miféle rendszerváltás volt ez. A lakosságon nagyobb élősködés történik mint a gyűlölt diktatúrában.
febr. 29. 12:27
 13/19 anonim ***** válasza:
45%

#12 Miért kell ilyen hülyeségeket leírni?

Hány éves vagy, 14?

febr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
"Megtérült" az, csak nem a Magyarországon élő össztársadalomnak.
febr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#13: Én 56, az ugyanezeket állító szüleim 90 illetve 86 volt. A volt szülőfalumban akik ugyanezeket állítják, egy sincs köztük 14. Amúgy mind a kommunizmus áldozatai és károsultjai. Más településeken is ezeket állítják.

Tehát nem csak jócskán elmúltak 14, hanem egy sincs köztük volt komcsi.

És te hány éves vagy?

febr. 29. 15:15
 16/19 anonim ***** válasza:

53

Most vagy azt a rendszert nem fogtad fel, arra nem emlékszel milyen volt, vagy most nem érted mi van.

febr. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Mindannyian felfogtuk mindkettőt.

A rendszerváltás utáni kormányoknak előnyösebb volt a kommunizmus áldozatainak és károsultjainak járó jogos kárpótlást visszatartani. Mert amíg az államkasszában van, addig más is el tudja lopni.

A kormányok lehet hogy ezzel a lépéssel veszítettek jó néhány szavazót, de az időben ellopható vagyon előnyösebb volt.

Más rétegekből meg úgyis nyertek szavazókat. A kisembernek az is elég, ha van munkája. Ahhoz meg akár beruháznia sem szükséges a kormányoknak, hisz a gyarmatosítani szándékozók szívesen áramlanak az országba. Lásd napjaink akkumulátor gyártását.

márc. 1. 09:33
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 Ennek semmi köze ahhoz a hazugságodhoz, hogy "A lakosságon nagyobb élősködés történik mint a gyűlölt diktatúrában."
márc. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Én csak az egykori szülőfalum közvéleményét írtam.

Ha kötelezték őket hulladékszállítási alapdíj fizetésére, ami még szolgáltatást nem is tartalmaz, meg vízhálózat kiépítésére a vízmű profitja érdekében, meg kötelező TB fizetésére, jövedelem meg alig van, akkor nem meglepő a véleményük hogy így éreznek.

márc. 1. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!