Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen érzéssel tölt el, hogy...

Milyen érzéssel tölt el, hogy a közelmúlt politikai eseményei immár a 12. osztályos hivatalos történelem tananyag részét képezi?

Figyelt kérdés

Idézet az online 12. osztályos tankönyvből:


"A Gyurcsány-kormány a tüntetések és a nyilvánvaló bizalomvesztés ellenére nem mondott le. Megkíséreltek bizonyos, a gazdasági egyensúly helyreállítását célzó intézkedéseket, melyek közül a kórházi vizitdíj (orvosi vizsgálatért fizetendő csekély összeg) vált a legismertebbé. Eközben az ellenzék népszavazási kérdéseket terjesztett elő, melyek a kormány népszerűtlen intézkedéseinek eltörlésére irányultak (vizitdíj, kórházi napidíj és tandíj). A referendumot „szociális népszavazásnak” keresztelték el, és az egyértelmű társadalmi támogatottságot élvező kérdések miatt kimenetele nem lehetett kérdéses. A népszavazáson győztek az igenek, így a kormány kénytelen volt feladni addigi intézkedéseit. A Gyurcsány-kormány nehézségeit tetézte, hogy rövidesen kilépett a koalí­cióból a kisebbik kormánypárt (SZDSZ). A kormány ezáltal elvesztette az országgyűlésben a többségét, így tehát kisebbségi kormányként vezették tovább az országot az SZDSZ külső támogatásával (egészen 2010-ig)."


Forrás: [link]


Érettségiznél most?


febr. 25. 20:08
1 2
 11/13 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

ma 11:50


Te valami fideszesnek gondolsz engem, pedig én csak egyszerűen leírtam a tényeket, amelyek egyáltalán nem voltak kedvezőek a kormánynak.


"Az szerinted ok bárminek az elvételére, hogy csökkentsd az adósságod?"


Ki a tökömet érdekel, hogy erkölcsileg hogyan ítéled meg? A költségvetés szrban volt az IMF-hitel és az EU-s kötelezettségszegési eljárás miatt, a Fidesz ezért elszedte a pénzt és vagy 2000 milliárdot belőle erre a kiigazításra fordított. Szép dolog volt? Nem. Megtették? Meg. Akkor miért ne szerepeljen a töri könyvben. Mi értelme lenne annak, hogy csak annyit írjunk bele, hogy Orbánnak gonoszkodni volt kedve, mer' ilyen alávaló és ezért ellopta az emberek pénzét?


"Rossz hatékonyság? 🤡🤡🤡"


Igen, csak kb. 2,5 millió ember kapott átlagosan 76 ezer Ft-ot, 12 évnyi befizetés után (és ez nemcsak a reálhozam, az még ennél is kevesebb volt). Nyugdíjasként biztosan vígan lébecoltál volna te is ennyiből, bohócfej. Én kb. 4-5 ezret kaptam, félmillióan meg egyáltalán semmit. Egy 2010 előtti kimutatás szerint a befizetésmegtérülési ráta az 1%-ot sem érte el.


Tehát még egyszer, az eset főbb pontjai:

1) volt egy nagyon rossz magánnyugdíj-rendszer

2) volt nagy államadósság

3) az állam elvette a magánnyugdíjakat

febr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

13:30 Húha


Te nem tényeket írtál hanem mesét :DDD


Az mióta erkölcsi megítélése a dolgoknak, ha azzal magyarázod, hogy elvettek valamit ami az embereké, mert kellett??? :D Volt gyerekszobád?

Holnap meg mindenki számlájáról leemelnek 50ezret mert nagy az államháztartási hiány? :DD És kell az államnak?? Magadnál vagy???


"A költségvetés szrban volt az IMF-hitel és az EU-s kötelezettségszegési eljárás miatt,"


Te honnan szeded ezeket a barpmságokat? Milyen kötelezettség szegés?? Milyen hiány???? Gyurcsányék a válság csúcsán fele akkora számokat produkáltak mondjuk alapkamat terén mint orbánék :D


Ha volt 2,5 millió ember, azok között voltak sokan, akik alig fizettek, mert 1 vagy 2 éve léptek be. Csak az új belépőknek volt kötelező ez, akik már az államiba fizettek azok választhattak beszállnak-e. Azok mit fizettek be, akik 1-2 éve szállta be? Vagy 3-4 éve?


Infláció felett kamatozott hogy nem lehet ezt megérteni.


És ne felejtsük el, hogy a 2008-as világgazdasági válság után is biztonságban voltak a megtakarítások.


Apropó, az állami befizetett 75% után mennyi kamatot is kaptál?? Semmit??? Ha elpatkolsz, mennyi jut belől a gyerekeidnek (ha lenne), semmi???


A számokkal is hadilábon állsz, mivel összesen nem volt 3000 MRD (minusz a reálhozam) és a fele állampapírban volt így nem tudom milyen 2000 MRDot emlegetsz de elmebeteg szintű a válaszod.


Bocs "méregfog" hogy beleszóltam szerintem nincs értelme ilyen sötét emberekkel operál a fidesz nem nyerhetsz :DDD.


Volt egy működő magánnnyugdíjrendszer, ami megtetszett a pedofidesznek és elvette, zsarolással, fenyegetéssel. A befizetések nyugdíj előtti halál esetén is a hozzátartozókhoz kerülnek. Reálhozama volt, egy válság után is.

febr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem érti a manyup rendszert, felváltva olvasgatott fideszes hazugságokat és a fejében összeállt egy hamis kép.


Leírtam többek között, hogy az nem ok, hogy kellett nekik.

Ekkor a tulajdon fogalma megsemmisülne azonnal.


Erre itt jön azzal, mintha ez erkölcsi kérdés lenne.


Ez már nekem sok. Zavaros vén fejében nekem nem tisztem rendet tenni, pláne ha a gazdája szerint már rend van.


Ez a nyugat, jogod van hülyének lenni.


Jóccakát

febr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!