Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen érzéssel tölt el, hogy...

Milyen érzéssel tölt el, hogy a közelmúlt politikai eseményei immár a 12. osztályos hivatalos történelem tananyag részét képezi?

Figyelt kérdés

Idézet az online 12. osztályos tankönyvből:


"A Gyurcsány-kormány a tüntetések és a nyilvánvaló bizalomvesztés ellenére nem mondott le. Megkíséreltek bizonyos, a gazdasági egyensúly helyreállítását célzó intézkedéseket, melyek közül a kórházi vizitdíj (orvosi vizsgálatért fizetendő csekély összeg) vált a legismertebbé. Eközben az ellenzék népszavazási kérdéseket terjesztett elő, melyek a kormány népszerűtlen intézkedéseinek eltörlésére irányultak (vizitdíj, kórházi napidíj és tandíj). A referendumot „szociális népszavazásnak” keresztelték el, és az egyértelmű társadalmi támogatottságot élvező kérdések miatt kimenetele nem lehetett kérdéses. A népszavazáson győztek az igenek, így a kormány kénytelen volt feladni addigi intézkedéseit. A Gyurcsány-kormány nehézségeit tetézte, hogy rövidesen kilépett a koalí­cióból a kisebbik kormánypárt (SZDSZ). A kormány ezáltal elvesztette az országgyűlésben a többségét, így tehát kisebbségi kormányként vezették tovább az országot az SZDSZ külső támogatásával (egészen 2010-ig)."


Forrás: [link]


Érettségiznél most?


febr. 25. 20:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Apropó, a tankönyvet Magyarország kormánya hagyta jóvá.
febr. 25. 20:09
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Objektíven van leírva.
febr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Finoman szólva nem etikus néhány évvel ezelőtt történt dolgokról írni, és olyan személyekről, akik ma is aktív politikusok.
febr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha benne lesz a példátlan lélegeztető rablással fűszerezett botrányos covid is meg pedorbán családi gyarapodása, hatvanpuszta stb én nem bánom. 😎
febr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lassan szavazókorú lesz egy generáció, akinek egész életében fidesz kormány volt. Elkezdik puhítani őket, h tudják hová kell szavazni. Ez a jó diktatúra alapja.
febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek 18 éve történt események, nem aktuálpolitika. A mostani 12-esek max. csecsemők voltak, amikor ezek történtek. Szerintem nem gond, ha erről is szó esik egy történelem órán.

Nekem is tanítottak a rendszerváltásról meg az EU csatlakozásról, pedig 2011-ben érettségiztem.

febr. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

Ez teljesen normális, a szöveg korrekt.

Én az ezredforduló környékén érettségiztem, akkor a rendszerváltásig jutottunk el, ami kb. 10 év. Ez alapján most simán beleférhetne még a töribe a 2010-2014 közötti kormány is.

febr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
08:27 És hogyan fogalmaznád meg a 2011-es magánnyugdíjpénztári vagyon elkobzását? Érdekel. 😎
febr. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

ma 08:34


Nem tudom, van-e akkor jelentősége, hogy egy középiskolás tankönyvben szerepeljen, de egy-két mondatban kb. ez lenne korrekt:


A 2010-2014 közötti kormányzati ciklus egyik nagy ellenérzést kiváltó intézkedése a nyugdíjrendszer átalakítása volt, melynek során az 1998-ban bevezetett, kötelezően privát magánnyugdíj-biztosítóknak fizetett járulékot - mintegy 3 000 milliárd Ft-ot - a kormány visszavett az állami költségvetésbe, hogy csökkentse az államadósságot. Az ellenérzés fő okai, hogy bár a magánnyugdíjpénztárak rendkívül rossz hatékonysággal működtek, a kormány ezt részben az állami nyugdíj megvonásának fenyegetésével érte el, illetve hogy sokan ezt a magántulajdon elvételeként élték meg.

febr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

"a kormány visszavett az állami költségvetésbe, hogy csökkentse az államadósságot."


Itt kellene, hogy a logika megakadályozza amit írni akarsz.

Az szerinted ok bárminek az elvételére, hogy csökkentsd az adósságod?

Akkor elveszem a szomszéd néni nyugdíját, hogy befizessem a hitelem.

Elveszem a szalámit sajtot kenyeret, mert éhes vagyok.

Stb.


"Az ellenérzés fő okai, hogy bár a magánnyugdíjpénztárak rendkívül rossz hatékonysággal működtek, a kormány ezt részben az állami nyugdíj megvonásának fenyegetésével érte el, illetve hogy sokan ezt a magántulajdon elvételeként élték meg."


Tehát akkor a zsarolás elfogadható, ha a kormány csinálja?

Rossz hatékonyság? 🤡🤡🤡


A reálhozam, amit kifizettek a végén, 233MRD forint volt. Tudod mi az a reálhozam? Levonva a költségeket, inflációt, a tiszta haszon, ami az embereknél lecsapódott.

Ez rossz hatékonyság??? 😄


Hát örülünk, ha a pénzünk egyáltalán értékén marad a bankszámlán, nem hogy reálhozam 😂😂😂


Egyébként a magánnyugdíj vagyon 50%-a kötelező jelleggel állampapírban kellett, hogy legyen, ezért a biztosító csak a másik felét tudta szabadon befektetni.


Egyébként a magánnyugdíj befizetések még a 25%-át sem tették ki a teljes befizetéseknek, a többi ugyanúgy az államhoz vándorolt.


Most akkor kérlek, az új infók birtokában fuss neki mégegyszer, mert ez így nagyon izzadtságszagú történelemhamisítás lett. 🤣🤣🤣

febr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!