Manapság tényleg mindenki könnyebben talál munkát, mint a Gyurcsányék kormányzása alatt?
#10 "igen. de sok olyan tényező van, ami nem annyira a kormányon múlik, most teljesen más a világgazdasági környezet, mint 15-20 éve."
Igen. Sokkal rosszabb.
15-20 éve pont a 2004-2009 közötti időszak volt, konjunktúra egészen 2009 végéig, akkor volt nálunk már érezhető a devizaválság. Ehhez képest a munkanélküliség magas volt és egyre emelkedett, a gazdasági környezet romlott.
Az uniós csatlakozás évében, 2004-ben még 6,1% volt a munkanélküliségi ráta, ez nőtt 2009-re 10%-ra. Most a munkanélküliségi ráta 4,2%.
Pont hogy a kormányon múlt akkor is, hoyg nem tudta kihasználni az uniós csatlakozást, a jó gazdasági környezetet és folyamatosan romló gazdaságot eredményezett, meg a mostani kormányon múlt az is, hogy ilyen válság után (covid, energiaválság, háború) a munkanélküliség ilyen alacsony maradt és folyamatosak a beruházások.
#12 Mert ott ugye a kerítés is kolbászból van és utazni sem kell. Aha.
Valami hasonlót hitt a testvérem is - pedig nem először ment ki. Aztán az első alkalommal átverték és a megbeszélthez képest sokkal alacsonyabb bérért alkalmazták amikor már nem volt hova visszajönnie, majd keresett egy jobban fizető állást, amiből csak olyan lakást tudott megfizetni hogy másfél órát kellett utaznia a munkahelyére. Hurrá, milyen jól is járt. Ja, nem.
"konjunktúra egészen 2009 végéig"
Se Magyaroszágon, se a világgazdaságban nem volt konjunktúra 2009-ig.
"Az uniós csatlakozás évében, 2004-ben még 6,1% volt a munkanélküliségi ráta, ez nőtt 2009-re 10%-ra."
2009-ben már rég válság volt, Gyurcsány lemondott, Bajnai válságkormányzott. Szerinted miért hívjuk az egészet "2008-as válságnak"? 2007-ben 7,4% volt a munkanélküliség. Még mindig magas, de látszik a nagyságrendi különbség.
"Most a munkanélküliségi ráta 4,2%."
És kb. 400 ezerrel több nyugdíjas, 500 ezerrel kevesebb ember. Kihalnak, nyugdíjba mennek és kivándorolnak az emberek, a helyük pedig felszabadul. És ez valamelyest válasz az eredeti kérdésre is.
#14 Most megpróbálod még a nemzetközi gazdasági adatokról is beadni hogy nem is úgy volt?
Konjunktúra volt.
Az uniós csatlakozásunkat megelőző években kezdődött, ennek köszönhetően vált egyszerre 10 ország alkalmassá az uniós csatlakozásra.
A velünk együtt csatlakozok ki is tudták utána használni a kedvező gazdasági környezetet és az uniós forrásokat - mindben jelentősen nőtt a GDP, csak nálunk nem.
De szuper, hogy a nyugdíjasok számának növekedését próbálod Orbánékra kenni ha már mást nem megy.
"Konjunktúra volt."
2004 és 2007 között mindenképpen konjunktúra volt, ezt aláírom, de én a 2009-en akadtam ki. Olvasd vissza. Miből gondolod azt, hogy 2008-2009-ben is konjunktúra lett volna? Világgazdasági válság nem zavar téged, ami akkor történt?
"De szuper, hogy a nyugdíjasok számának növekedését próbálod Orbánékra kenni ha már mást nem megy."
Szóval nem említettem Orbánt, csak egy egyszerű megállapítást tettem. A demográfia változása is hatással van a munkanélküliség összehasonlítására évtizedes távlatban, ilyen egyszerű.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!