Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volt köztársasági elnököknek...

Volt köztársasági elnököknek miért jár 3 fős titkárság és iroda?

Figyelt kérdés
Schmitt Pál és Áder János milyen érdemi tevékenységet végeztek a távozásuk után, amely ezt indokolná?

febr. 14. 08:41
 1/5 sörpocak ***** válasza:
95%
Nem tudom, de elég menőnek hangzik, hogy azonkívül, hogy életem végéig kitart az állam, még 3 haveromat is megfinanszírozhatom.
febr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
96%

1989 óta minden köztársasági elnöknek jár a törvény szerint.

Göncz Árpádnak is járt, sőt a halála után a feleségének is a haláláig.

Göncz írta alá Gáspár Győző öccsének-Zsolti gazdának a kegyelmét aki részegen, gyorsan hajtva halálra gázolt egy szabályosan közlekedő kerékpárost, akit hazavárt a családja.

Farkas Flórián kegyelmét is Ő írta alá.

febr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Előre leszögezem: nem mondom, hogy egyetértek Schmitt, Áder vagy Novák juttatásával, pusztán a filozófiát íroim le, ami indokolhat egy ilyen csomagot.


Vannak a tipikus munkakörök, amikben egy ember kezében nagy hatalom és felelősség összpontosul. Az ilyen munkakört betöltők értelemszerűen folyamatosan nyomás alatt vannak, mert mindenki szeretné a döntéseiket úgy befolyásolni, hogy az ő érdekeiknek kedvezzen. Célszerű ezeket az embereket megtámogatni ezzel a nyomással szemben.


Az ilyen nyomásgyakorlás egyik tipikus iránya, a zsarolás, befeketítés. Ezekkel szemben véd a mentelmi jog: hiába próbálok mindenféle terhelőt előásni róla, ha úgysem csukhatják le miatta.


A másik - és esetünkben releváns - irány a korrupció, és a megvesztegetés. Egy köztársasági elnök max 10 évig van hivatalban, utána mehet állást keresni. Ráadásul párhuzamos érdekeltségei nem lehetnek összeférhetetlenség miatt. Ilyen leosztással nagyon erős a csábítás, hogy a nyugdíjas évek megalapozása - hogy szépen fogalmazzak - a kellőnél nagyobb hangsúlyt kapjon.


Ezt hivatott ellensúlyozni a gigantikus juttatási csomag. Remélhetőleg kevésbé leszel érdekelt kenőpénzeket elfogadni, ha amúgy is garantáltan gazdag leszel életed végéig.


Jogos a kérdés, hogy egy plágium, vagy immorális kegyelmi döntés miatt megbukott elnök miért kapja meg a juttatást, de nem annyira egyértelmű a válasz, mint elsőre tűnik. Ha nem teljesen biztos a juttatásom, akkor félteni fogom az állásom, és jó eséllyel inkább alibizek majd, biztonsági játékot játsszva.


Itt megint jogos a kérdés, hogy b.sszák meg, hát így is azt csinálta mind a három. Igaz, de ezért is mondtam, hogy nem az ő juttatási csomagjuk mellett érvelek, hanem amellett, hogy egy normálisan működő demokráciában van létjogosultsága egy ilyen honoráriumnak. Csak sajnos mi nem egy egészséges demokráciában élünk jelenleg.

febr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van itt némi félreértés. Itt most csakis kizárólag a 3 fős titkárság létjogosultságára szeretnék választ találni. Hogy például a többi volt köztársasági elnök mit csinált a hivatalát követően, amelyhez titkárság megléte szükséges.
febr. 14. 10:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"kizárólag a 3 fős titkárság létjogosultságára szeretnék választ találni"


Áh, értem. Nem tudom, hogy van-e speciális oka, én valahogy úgy tekintettem erre is, mint a életszínvonal csomag egy elemére. Milliós fizu, autó, lakás és három fizetett szolga.

febr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!