Ha később kiderülne (pl egy másik eljárásban), hogy igaz amit K. Endre a facebbokos posztjában és a bliknek állított, hogy ártatlan, akkor ellenzéki oldalon kinek kell majd lemondania?
Figyelt kérdés
2024. febr. 13. 11:45
1/12 anonim válasza:
Senkinek. Ki és mit tett? Tüntetést szervezett, ott beszédet mondott? Ahhoz bárkinek joga van valós vagy vélt társadalmi probléma észlelése esetén.
Mármint demokráciában. Igaz, fideszesek nem nagyon szokták érteni, hogy az mit jelent.
2/12 anonim válasza:
Demokrácia.. egy fikció. Sosem létezett, sehol a világban.
3/12 anonim válasza:
Aham. Lehet, hogy a másik koma is ártatlan ugye?
Most attól fél minden libsi, hogy nehogy kiderüljön, hogy a kis árvák akarták lepippantani a igazgató bácsit.
4/12 anonim válasza:
Mivel ilyen esetben a bíróság hozott rossz döntést, az állam perelhető kártérítésért. Ehhez még is mi köze az ellenzéknek?
5/12 A kérdező kommentje:
3) A másik komárról senki nem állatotta, hogy ártatlan. K. Endre ügye vett fel kérdéseket
2024. febr. 13. 11:55
6/12 anonim válasza:
Jogerős bírósági ítélet van, nem illeti meg az ártatlanság vélelme. Innentől kezdve mindenki joggal tekinti bűnösnek. Ha esetleg kiderülne, hogy mégis ártatlan, akkor a bíróság tévedett, kártérítés illetné meg, de pl. be sem perelhetne senkit hitelrontásért, mert a bírói ítéletre hivatkoztak.
7/12 A kérdező kommentje:
Az logikus, ha később kiderülne egy másik eljárásban, hogy ártatlan akkor kártérítés illeti meg. Nem erre irányult a kérdésem. Hanem akkor hogyan oszlik meg a felelősség, ha mégis kiderülne, hogy tényleg ártatlan volt, mivel akkor már teljesen más fényben tűnik az elnöki kegyelem amit kapott, meg az a politikai botrány ami lett belőle.
2024. febr. 13. 13:18
8/12 A kérdező kommentje:
PS: A kérdésem csak fikció.
2024. febr. 13. 13:19
9/12 anonim válasza:
Ha van rá bizonyíték, hogy ártatlan, akkor az ügyet újra lehet tárgyalni bármikor, kártérítés is jár. Semmi szükség elnöki kegyelemre.
Tehét a lényeg: nincs rá bizonyíték.
10/12 anonim válasza:
Nem tűnne fel más színben az elnöki kegyelem, mert a köztársasági elnöknek a hatályos jogszabályok szerint kell eljárnia, és eszerint nincs joga eldöntetni, hogy valaki bűnös vagy ártatlan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!