Nem kéne kitiltani a vallási alapon szerveződő politikai csoportokat a politikából?
A legrosszabb kor akkor volt, mikor a "vallás" volt az uralkodó. Kisembereket rabszolgának nézték, óriási adók, aki nem az ő nézetüket vallotta, köztéren elégették, vagy a családtagjait kínozták meg, hogy vonja vissza állításait, mindenféle tudományt betiltottak, kivéve az alkimizmust, vagyis hogy xarból hogy lehet aranyat csinálni, stbstb...
Szóval egyértelmű hogy többé nem kéne engedni a vallásnak, hogy beleszóljon a politikába. Már épp elég kárt okoztak a világnak.
a keresztények fogják romba dönteni az országot vagy mi?
a zsidókkal nincs semmi probléma... kedves, barátságos népség :)
Politológia alaptanulmányok...
A politika alapvetően szoros összefüggésben áll a társadalommal. A politikai pártoknál kétfajta viselkedés figyelhető meg. Vagy úgynevezett egypontos pártok, melyek a társadalom egy adott problémájára kiéleződve csoportosulnak (lásd vallási alapon szerveződő pártok). Az ilyen pártoknak a mai világban két jövőkép vázolható fel. 1. rövid időn belül eltűnnek a politikai életből, ugyanis nem kínálnak átfogó problémakezelést, így nincs kellő szavazóbázis. 2. gyűjtőpárttá válnak, kiszélesítik ideológiájukat és programjukat (lásd FIDESZ...fiákmozgalomnak indult)
A másik típus eleve gyűjtőpártként indul, és a vallás maximum azért kerül a nézetei közé, hogy az arra kiélezett választók közül is lecsippentsen egy darabot.
Következésképpen: Amíg lesz vallás, lesz vallási alapű politizálás is. Azt már a rendszer kiszűri, hogy az ilyen jellegű erők közül kinek enged teret a döntő politikai életben.
Teljesen igaza van a kérdezőnek. Miért kell nekem a KDNP vagy más vallási párt nézeti alapján élni. Hol van vallásszabadság, ha kötelezővé tennék például a hittan tanulást, amit már megszellőztettek párszor. Vagy vegyünk egy magyar muszlim hívőt, miért kell neki a keresztényi értékek szerint élnie? Az alkotmány is valószínű úgy fog kezdődni, hogy Istenben hiszünk. Mi van aki nem hisz? Ő már nem tartozik a magyar nemzetbe?
Szerintem a vallásszabadság az, ha elfogadjuk, hogy mások másként élnek és nem kényszerítjük senkire a vallási nézetünket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!