Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Novák Katalin nem lehetséges,...

Árokpart kérdése:

Novák Katalin nem lehetséges, hogy pont, hogy nem az ellenzéknek, hanem valamiképpen a Fidesznek van útba?

Figyelt kérdés
Érzelmektől mentesen most ondolkodjunk el logikusan egy pillanatra. Ugye a törvényeket nem az ellenzék hozza, sőt nemhogy nem hozza, hanem kétharmados kormánytöbbség miatt még nagyon hangja sincsen a törvénykezésben. Továbbá egy köztársasági elnöknek semmilyen olyan jogköre nincsen amely a mindenkori ellenzéknek kedvezni tudna. Nálunk kancellária rendszer van a köztársasági elnök politikai okok miatt nem oszlathatja fel az Országgyűlést ezt egyedül akkor teheti meg az Alaptörvény szerint ha adott év március végén még mindig nincsen az országnak költségvetése. Ilyen meg nem fordult még elő soha Magyarországon. Tehát szerintem nem hinném, hogy az ellenzéknek ebbő bármilyen haszna lenne még az EP és Önkormányzati választások tekintetében sem, mert attól még, hogy valaki botránynak tartja ezt az ügyet attól még nem lesz ellenzéki. Ezért nem értettem sok olyan érvelést, hogy biztos az ellenzék van a háttérben.
febr. 9. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Dehogynem lehet.


Csodálkoztam is néhány megmozdulásán, hogy milyen önjáró, de többnyire letudtam azzal a dolgot, hogy így osztották le a szerepeket a fideszen belül.

febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Egyesek Lázár János bosszújáról is beszélnek. Lehet tényleg valamilyen Fideszen belüli konfliktus is van mögötte.
febr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem.

De ha már nagyon bele akarunk látni valami összeesküvés elméletet: Orbán megmondta, hogy 2030-ig tervez, nélküle pedig nincs Fidesz. Ha most Novák lemond, akkor új fideszes köztársasági elnök lesz 2029-ig. Ekkor megválasztott elnök pedig 5 évig tudja gáncsolni a 30-as új kormány tevékenységeit, miközben az akkor aktuális kormányra mutogatnak.

febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 progizo ***** válasza:
Lehet, hogy Orbánék sakkoznak a háttérben és Novák Katalint akarják beáldozni ezzel az általuk kreált játékkal, hogy Orbán népszerűségét növeljék, aki most is az erőskezű törvényalkotó szerepében akar tetszelegni, mikor pedofilellenes kijelentéseket és törvényjavaslatot tesz.
febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, persze, útban van, de közben meg saját magát lövi ...-ön. Ő írta alá a kegyelmi kérvényt, nem?
febr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!