Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit érzel, amikor olyan...

Mit érzel, amikor olyan embert hallasz szónokolni a nemzeti összefogásról és együttműködésről, aki éveken át a kirekesztést és a széthúzást erősítette?

Figyelt kérdés

Nem mondok nevet, de sokan tudják, ki volt az, aki azt mondta, hogy "a haza nem lehet ellenzékben", amikor a pártja alulmaradt a választásokon. Ki sugallta folyton, hogy a "másik oldalra" szavazók nem igazi részei a nemzetnek, csupán megtévesztett emberek. Kinek a párttársa mondta, hogy a "panelprolik" a felelősek a vereségükért. Becsületes, csendes emberek millióit sértették meg azokban az időkben, és fordították egymás ellen a korábban békében élő családtagokat, barátokat.


És most ez az ember beszél nemzeti összefogásról. Amikor hallom, a gyomrom megfordul, és hányni lenne kedvem. Ti nem érzitek így?


2010. okt. 24. 12:56
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

"Gyurcsány csinálta a kirekesztést, ő nem fogadta el a jobboldalt soha. Miatta voltak zavargások. Tegnap minden rendben lezajlott, inkább ezt kéne figyelni."


Láttál már valaha baloldaliakat egy jobboldali gyűlésen fütyülni, kerepelni, ugatni? Kockaköveket és kukákat hajigálni, autókat gyújtogatni? Hidakat lezárni?


Vajon miért nem történik mostanában semmi atrocitás?

2010. okt. 25. 18:12
 22/44 anonim ***** válasza:
Szó sincs nemzeti összefogásról, mert ez egy fikció. Egy gazdaság, egy társadalom nem így működik. Talán az ősközösségben volt ilyen. Az összefogás, hogy mindenkit kirúgnak? Az összefogás, hogy igyekeznek egyes önkormányzatokat ellehetetleníteni? Az összefogás, hogy kirekesztő és megosztó szónoklatokat tartanak? Az összefogás, hogy kivonultak a parlamenti ülésekről? (Vagy akkor még az ország érdekében nem kellett összefogni?) Mit értünk összefogás alatt? Talán azt, hogy mindenki a saját területén a képességei szerint a legjobbat nyújtja, segíti, támogatja a munkatársait és becsületesen él. Így van ez? Hát nem. A társadalom egy amorf rendszer, és az ember önző. Ha itt döntesz valamiben, lehet, hogy három megyével arrébb sértesz érdeket. Sőt, most már akár nemzetközi érdeket. Tehát minden "gyújtó hangú" beszéd nem egyéb hőbörgésnél és nem szolgál semmiféle "összefogást".
2010. okt. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
Egyébként szarul érzem magam.
2010. okt. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
Az igazat megvallva sose értettem, ha valaki mer a szabadidejében csinálni bármit is, akkor miért lusta, ingyenélő, unatkozó? Napi 24 órát kellene dolgoznom, utánna csak arra gondolva, hogy kaja, wc, szunya?
2010. okt. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

tegnap 14:06

Ennek a szoci süketelésnek nincs semmi értelme. Akkor az ő 50+..% többségük sem volt feles többség, mert csak 40 akárhány százalék volt, és a 94-98 között sem volt kétharmaduk!

2010. okt. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

"Ennek a szoci süketelésnek nincs semmi értelme. Akkor az ő 50+..% többségük sem volt feles többség, mert csak 40 akárhány százalék volt, és a 94-98 között sem volt kétharmaduk!"


De sem Horn Gyula, sem Medgyessy, sem Gyurcsány nem beszélt forradalomról, új világrendről, vagy nemzeti összefogásról. És lényegében az Alkotmányhoz sem nyúltak hozzá.

2010. okt. 25. 22:01
 27/44 anonim ***** válasza:

Kérdező, 18:12:


Nem kellene belemosni a Fideszbe mindenkit, aki rühelli a Gyurcsány-kormányt. Már megbocsáss, de sem én, sem egyetlen másik Fidesz-szavazó ismerősöm nem borogattunk kukát, nem dobáltunk kockakövet. Ne akarj már egy kalap alá venni mindenkit, aki 2006 októberében az utcára vonult. Elárulom, 99%-uk semmi rendkívülit nem csinált. A rendőröket persze korántsem érdekelte, hogy azt vízágyúzza, könnygázozza-e, aki valóban randalíroz, vagy azt, aki ugyan semmit nem tesz, de ott van, felvonul, tehát kormányellenes...


Tüntetni, polgári engedetlenséggel reagálni pedig mindenkinek joga van, ha elégedetlen a kormány munkájával. Lehet utcára vonulni, ha valami nem tetszik nektek is. Nem hiszem, hogy akár egy utcát le tudnátok zárni. Nem vagytok már annyian...

2010. okt. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Kérdező, 22:01:


A Fidesz programjának része volt az alkotmánymódosítás. Nem árultak zsákbamacskát, úgy kapták meg a kétharmados felhatalmazást, hogy aki rájuk szavazott, tudta, hogy alkotmányt akarnak módosítani. A baj akkor van, ha valaki homlokegyenest mást csinál a kormányra kerülése után, mint amiről kampányidőben beszélt... Olyankor eshet meg az, hogy olyan kormánya van az országnak, aki nem teljesen legitim. Jogilag ugyan megszavazták, de valójában nem arra kapott felhatalmazást, amit csinál. Ilyenkor az átlag szavazó joggal dühös. Olyan ez, mintha megbíznál egy kőművest, hogy csináljon neked kék fürdőszobát jacuzzival, ki is fizeted, erre a végén kapsz egy lepukkant, sárga fürdőszobát, zuhanyzóval, a jacuzzi ára meg eltűnt...


Összefogás van. Aki élt a szavazójogával, azok nagy többsége kinyilvánította, hogy a Fideszt akarja. Aztán pár hónap múlva kinyilvánította ugyanezt másodszor is az önkormányzati választásokkor. (Kvázi jelezte a Fidesz-kormánynak, hogy jó úton jár.) Nem létszik "csendes többség". Ha én szocialista lennék, fél lábon is elugráltam volna a szavazófülkéig az Orbántól való rettegésemben. A szocialistákért a legtöbb ember már a kisujját sem mozdítja. Lehet, hogy sokan nem szeretik a Fideszt, de azok java a szocialistáktól ugyanakkora, ha nem nagyobb dührohamot kap. Már inkább látják a kormányrúdnál Orbánt, mint egy szocialistát. Szavazni nem szavaznak a Fideszre, de ellene sem. Így egyáltalán nem szavaznak. Ez van. Lehet, hogy csak a szavazók egészének 30%-a szavaz a Fideszre, (ha azokat is belevesszük, akik nem szavaztak) de 90%-uk semmi pénzért nem szavazna a szocialistákra. :)

2010. okt. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

"A rendőröket persze korántsem érdekelte, hogy azt vízágyúzza, könnygázozza-e, aki valóban randalíroz, vagy azt, aki ugyan semmit nem tesz, de ott van, felvonul, tehát kormányellenes... "


A rendőrök többször hallhatóan felszólítottak mindenkit, hogy hagyja el a területet, mielőtt bármilyen kiszorítást elkezdtek volna. Aki nem így tett, az onnantól kezdve már nem csak járókelő, de passzív résztvevője a rendbontásnak. Onnantól kezdve már nem hivatkozhat arra, hogy de ő nem is balhézott, mert meg volt adva neki a lehetőség többször is, hogy akkor távozzon.

A rendőrségnek ilyenkor lehetősége sincs, hogy szelektáljon: te dobtál molotovot, te még nem, akkor most a könnygázt állítsuk be úgy, hogy csak azokra menjen, akik tevékenyen randalíroztak. A felszólítások után aki ott maradt, az ellenszegült a rendőri felszólításnak, tehát ki kellett onnan szorítani. Az ehhez használt eszközöket meg nem lehet egyénre lebontani ilyenkor - ha békés a tömeg, akkor szimplán rendőrsorfal kiszorítja, és senkinek nem esik baja. Ha a tömeg egy jó része nem békés, akkor erre nincs lehetőség, jönnek az erősebb eszközök, könnygáz, vízágyú. Ez a világon mindenütt így megy, mert csak lehet megcsinálni.


Mégis most komolyan hogy a f*szba gondoltad, hogy majd az adott helyzetben egyenként végignézik, hogy te most nem dobáltál, nem is fogsz rátámadni a rendőrre, amikor éppen a közeledbe megy, hogy téged szépen barátságosan kivezessen, míg a másiknál ez nem áll, szóval oda kell a könnygáz meg a vízágyú, de akkor úgy oldjuk meg, hogy csak ők kapjanak? Ezt teljesen komolyan így képzelted?



Marha érdekes, hogy én is arra mentem haza akkor, és nem lett semmi bajom, pedig elég sok rendőrrel találkoztam - ja, talán azért, mert én nem kerestem a bajt?


"Tüntetni, polgári engedetlenséggel reagálni pedig mindenkinek joga van, ha elégedetlen a kormány munkájával."


Tűntetni ja. Békésen. Polgári engedetlenség alatt meg mit értesz? Ha a rendőr azt mondja, hogy el kell hagynod az adott területet, akkor el kell hagynod, ez nem a te egyéni megítélésed kérdése, hogy ezt most szerinted jogosan mondja-e vagy sem - szép is lenne, ha te majd egyénileg dönthetnéd el a helyszínen, hogy jogosnak, és ezáltal rád nézve érvényesnek érzed-e a rendőri intézkedést, vagy most nincs kedved hallgatni rájuk.

Ha meg nem teszed, akkor a rendőr teljesen jogosan fog téged onnan eltávolítani.

2010. okt. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Leiah válasza 20:26


Nem kellene félreérteni, és félremagyarázni azt, amit írtam. Vagy szerinted az, hogy kiemelem a baloldali szavazók vitathatatlanul békésebb, toleránsabb viselkedését, az egyúttal azt is jelenti, hogy MINDEN jobbos szimpatizáns a gyülevész csürhe tagja lenne? Egyetlen szóval nem állítottam ezt. De amit írtam, az igaz. Ha visszagondolsz az elmúlt 20 évre, be kell látnod, hogy a vonulás, a hangoskodás, a rendzavarás nem a baloldal habitusa. Most sem az, és akkor sem volt az, amikor a szocialista-liberális kormány volt 2/3-os többségben. És megnyugtatlak, ha ismét kormányra kerül egy baloldali párt, akkor sem lesz az (ugyanis a baloldalon azt is tudjuk, hogy a történelem folyvást folyik, és nincsen végső állapota, tehát nincsen örökös Fidesz-kormányzás sem ;)


Megmosolyogtat, ahogyan magad kérkedsz azzal, hogy milyen sokan tudtok az utcára vonulni. Számomra ez sosem bírt igazi jelentőséggel, ugyanis soha, egyetlen demonstráción nem vettem még részt. Az első tüntetés, ahova kimegyek, az lesz, amikor a Szent-korona tan és a határon túliak (kötelezettségek és rájuk vonatkozó következmények nélküli) szavazati jogának Alkotmányba emelése ellen demonstrálunk majd - minden jel szerint jövőre. Ez már ugyanis nálam, rendkívül csendes, visszahúzódó embernél is kiverné a biztosítékot.

2010. okt. 26. 21:12
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!