Tapasztaljátok ti is, ami külföldön már megfigyelhető, hogy a fiatalabb nők politikailag balra tolódnak, férfi kortársaik pedig inkább konzervatívabbak?
„Minden kontinensen ideológiai szakadék nyílt a fiatal férfiak és nők között” – számol be a Financial Times a nagy erőkkel folytatott nemi egyenlősítés egyre látványosabb mellékhatásáról, egy stanfordi kutatóra hivatkozva. „A Z generációs fiúk és férfiak a boomerekhez képest nagyobb arányban tartják károsnak a feminizmust” – referál a Guardian egy friss brit felmérésről.
Napjainkban az Egyesült Államokban a 18 és 30 év közötti nők 30 százalékponttal nagyobb arányban liberálisok, mint férfi kortársaik. Németországban szintén 30 százalékpont a különbség az egyre konzervatívabb férfiak és az egyre progresszívabb nők között, az Egyesült Királyságban 25 százalékpont. Lengyelországban a 18–21 éves férfiak közel fele szavazott a radikális jobboldali Konföderációra, míg az ugyanilyen korú nőknek csupán egyhatoda.
Kimutatták azt is, hogy a fiatal nők az USA-tól Németországig messze balosabb álláspontot foglalnak el a bevándorlással és a faji igazságossággal kapcsolatban is. A tendencia valami olyasmi, hogy a lányok és a nők masíroznak egyre inkább balra, míg a férfiak jellemzően maradnak ott, ahol vannak – bár Németországban esetükben jobbra tolódás is megfigyelhető, amit a kutatók azzal magyaráznak, hogy az elbizonytalanodott férfiak számára a „hagyományos családmodellt kínáló” jobboldal valamiféle biztonságot és státuszt nyújt, miközben a fiatal nők, különösen a magasan képzettek „többé nem akarnak visszamenni abba a letűnő világba”.
Hogy ki fogják-e nőni a huszonévesek ezt a nemek közötti ideológiai szakadékot, azzal kapcsolatban megoszlanak a vélemények, azonban az azonos életkorban lévők párválasztásánál problémát fog okozni ez a jelenség, ez szinte kijelenthető.
Forrás: [link]
Szerintem nincs ennyire éles különbség.
Nem hiszem,hogy a nők annyira a bevándorlóbarát baloldal fele húznak.Legalábbis az EU-ban.
Szerintem van ilyen. Én ugyan jóval idősebb vagyok, negyvenes, inkább az ötvenhez közelebb. Amikor fiatal voltam 2000 körül, akkor nem volt ekkora szitokszó a feminizmus, mint ma. Lehet látni, hogy szakad széjjel a társadalom liberálisokra és ultrakonzervatívokra. Ezek jóval távolabb vannak egymástól, mint 20-25 éve. Ma valóban a nagy feminizmus mellett sikk lett az antifeminizmus is sokaknál. Ez a nemi megoszlás a következők miatt alakulhatott ki: a fiatal nők, ha tanultabbak, különösen, rájöttek arra, hogy nem jó a hagyományos szerepkör szerint élni, mert túlterhel, alárendel a másiknak, stb. A fiatal férfiak közt meg sok lett az incel, ezek hajlamosak a nőket és a feministákat hibáztatni a kudarcaikért. Valamint sok fiatal férfi visszasírja az egykori előjogait, szimpla önzésből és kényelemszeretetből. Úgy gondolják, milyen jó volt, amikor a nejük kiszolgálta őket, nekik csak heverni kellett a kanapén, mellőle elmehettek büntetlenül kurvázni, mert régen ezt tűrni kellett a nőknek, valamint verési joguk is volt, nem kellett börtöntől tartaniuk, ha eljárt a kezük. Nyilván azok a férfiak antifeministák, akik csak egy használati tárgynak nézik a nőket, nem társnak.
Valamint sokan a fejlett társadalmakban tapasztalható népességcsökkenést is sokan a feminizmus nyakába akarják varrni, nem gondolnak arra, hogy a férfiak nagy része se akar ma már sok gyereket.
A Lengyeleknél meglepődnék, ha ilyesmi történne, a németek úgy lenullázták őket a II. világháborúban, hogy még a sokadik generációjuk is rühelleni fogja a jobboldal bármilyen árnyalatát.
Hatalmas gyűlölet van bennük a németek iránt a mai napig.
Érthető okokból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!