Jól mondja a szerző, hogy lehet ugyan rühellni Orbánt, de a magyar érdekkel szembemenni erkölcsileg a legalja, ráadásul önsorsrontó húzás is?
Mit mond, javasol, szorgalmaz a kormány az egyelőre láthatóan kisebbségben lévő álláspontjával Európával kapcsolatban? Röviden és tömören: az EU találjon önmagára, köteleződjön el a növekedés és a gazdasági szuverenitás mellett, ne számolja fel a tagállamok szuverenitását és ne vágja el magát amerikai kérésre a világ keleti felétől kereskedelmi szempontból! Alapvetően ne bevándorlókkal, hanem a hagyományos családok és a gyermekvállalás támogatásával próbálja legyűrni a demográfiai krízist! Ja, és mondjon nemet az elfajult genderideológiára!
Nem elhanyagolható eleme ugyanakkor a magyar álláspontnak, hogy az mindig a magyar nemzeti érdekhez igazodik. Legalábbis arra hivatkozik, azt tekinti alapnak. Vagyis minden, amit Európával kapcsolatban akar, a kormány szerint egyúttal Magyarországnak is jó. Bizonyos önszervezési jogokhoz pedig körömszakadtáig ragaszkodik.
Ezzel szemben mit mond az ellenzék, egész pontosan annak egy jó része? Mi az ajánlat ezen a téren összességében a regnáló hatalommal szemben? Az első és a legfontosabb: amit Nyugaton és/vagy Brüsszelben akarnak, az a norma. Az Európai Bizottság és intézménytársai, így a kissé elszabadult Parlament döntései kvázi megfellebbezhetetlen, támadhatatlan, kifogást nem tűrő aktusok – legalábbis erre a következtetésre juthat az, aki mondjuk a DK vagy a Momentum megnyilvánulásait tekinti át a témában.
A szerző arra a következtetésre is jut, hogy a magyar társadalom java közelebb áll a kormányzati irányvonalhoz. Sőt, a bevándorlás vagy a gyermekvédelmi törvény esetében a támogatás mértéke bőven túlmutat a Fidesz-táboron.
Forrás: [link]
Az a véleményem, hogy a szerző több ponton is téved:
1. Magyarország érdekei és Orbán Viktor érdekei nem egy és ugyanazok. A kettőt összemosni szintén az erkölcs legalja.
2. Az EU nem támadja egy tagországának nemzeti szuverenitását sem. A források visszatartása, az nem a szuverenitás támadása. Brüsszel nem költ minden évben százmilliárdokat, hogy "csúnya Orbán" plakátokat tegyen ki az utcákra.
3. Az EU elmozdult egy olyan irányba, hogy működéséhez elegendő legyenek a többségi szavazások. Tette ezt azért, mert vannak tagországok, akik visszaéltek az EU mechanizmusával és saját, belpolitikai érdekükből hátráltatják a kollektív EU-s működést. Ha 1 tagország is elég, hogy megakadályozza pl.: a 2021-2027-es ciklus költségvetésének elfogadását, akkor sehogy sem fogunk előrébb jutni. Ha ez a magyar kormánynak nem tetszik, tessenek alternatívát mutatni nemtetszésük mellé.
4. Hatalmas különbség van a "mit képviselünk" és "hogyan képviseljük" között. Abban lehet, hogy igaza van a szerzőnek, hogy amit a kormány képvisel, az közelebb áll a magyar néplélekhez (bár sokszor bebizonyosodott, hogy ez a magyar néplélek is eléggé érzékeny a kampányokra), de a "hogyan" kérdésben kudarcot vallottak, ezt a kritikát pedig igenis viselnie kéne a kormánynak. Románia sem lmbtq, vagy beándorlás párti, ahogy szlovákia sem, Lengyelország pedig végképp. Látható, hogy nem a véleménykülönbség okán, hanem a politikai viselkedésünk miatt kerültünk a szop*ág rosszabbik végére.
A gond itt az, hogy a szerző evidenciának veszi, hogy az orbáni politika a magyar érdekeket szolgálja. Fel sem merülhet az a kérdés, hogy biztosan Magyarország és a magyar emberek érdeke az, amit a kormány csinál? Orbán magát nemzetinek mondja, tehát az is - a szerző és a fideszesek szerint.
Az nem érv, hogy "mer az ellenzék még ennyit se tenne". Ez ilyen kisiskolás indoklás, hogy "dehát a Pisti is egyest kapott". Azért felnőttként jó lenne már kinőni ebből az érvelési szintből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!