Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen előnyei és hátrányai...

Milyen előnyei és hátrányai lennének, ha bevezetnénk az eurót?

Figyelt kérdés
Összességében megérné egyáltalán?
jan. 21. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Csak előnyei lennének, mert a forint egy kalap sz@rt se ér.
jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Hátránya minden. Előnye semmi.
jan. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Orbán-Matolcsy bandának nem érné meg, mert nem lehetne annyit manipulálni az árfolyamokkal.
jan. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Miért lenne az jó, ha nem Magyarország tudna leginkább hatással lenni a saját árfolyamára?
jan. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Csak előnye lenne, Orbánék nem tudnák úgy szétcseszni, mint a forintot.
jan. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
5) A balti államoknak azért sikerült az euróval is 20% éves inflációt produkálniuk
jan. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%

Görögöknek, szlovákoknak, portugáloknak, spanyoloknak, olaszoknak is nagyon bejött az euró.


Legalább annyian szívták meg, mint ahány országnak kedvez ez és itt a félperiférián nem hiszem, hogy mi olyan nagy nyertesei lennénk ennek egy a többi eurózonában lévő államoknál gyengébb gazdasággal.

jan. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Engem is érdekelne, hogy milyen előnye hátrányai lennének!

Miért lenne jobb Nekem, ha a fizetésemet Euroban kapnám és a boltban is Euróval fizetnék? Az eurós fizetésemből több eurós kenyeret tudnék venni, mint jeleng a forintális fizetőeszközzel?

Milyen rövid illetve hosszútávú hatása lenne?

jan. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

84%-os, ha már lepontoztál, esetleg ki is tudnál okítani, hogy miért kérdeztem butaságot? Gondolom közgazdász végzettséged van, kiokosítanád a magamfajta porbafingó ostobákat is,hogy mivel járna az Euro bevezetése?

Az hogy minden jobb lenne vagy az, hogy minden rosszabb, az egy rohadtul egy bites válasz.

jan. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Justinianus ***** válasza:
56%

Jó lenne már, mert lassan nem tudom kimondani a fizetésemet. :)

Megkaptam ma a munkáltatói igazolást a 2023. évi szja-hoz, és úgy kellett három számjegyenként vonalat húzni, hogy megtudjam, hogyan is kezdődik tizen... vagy száz... millió. :)

jan. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!