Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok hogyhogy nem...

A magyarok hogyhogy nem állnak ki egymásért, amikor a munkatársaikat rúgják ki hogy indiai munkaerőt hozzanak a helyükre? Ennyire félnek?

Figyelt kérdés

[link]

A Fidesz tényleg ennyire rettegésben tartja a munkavállalókat? Még a magyarokból se nézem ki hogy ennyire embertelenek lennének, hogy szó nélkül végignézzék, hogy egy eleve is létminimumot fizető munkahelyről is kirúgják a munkatársát. Tuti be vannak gyulladva attól, hogyha megmukkannának ők is repülnének.

De ilyen egy jóléti rendszer? Ha ki mersz állni egy szóval is a bajtársaid mellett, éhenhalsz? Ilyen az Orbáni jólét?


2023. dec. 20. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Mert birkak
2023. dec. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Kérdező, hogy képzeled el azt az egymásért kiállást?
2023. dec. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
szolgalelkű a magyar
2023. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Egyreszt birkak, masreszt az ellenzek hazug cikkei. Nincs semmifele elbocsatas.
2023. dec. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Meg vagyunk félemlítve, na meg a médiából is az ömlik ránk, hogy alsóbbrendűek vagyunk és ez a sorsunk.
2023. dec. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szakszervezet.


Egyébként, ha lenne, akkor is megtalálná a munkáltató a kiskapukat.Ez a helyzet például az egyik magyar multinál is, most nem mondok nevet.


Leépíteni nem tud, ezért létszámkorlátot vezetett be a belsős dolgozóknál.Viszont ha egy felmond/nyugdíjba megy/más részlegre megy, akkor külsős, kölcsönzött munkaerőt tesznek be a helyére.


Ez sem jó annyira, de egy fokkal normálisabb, mint kirúgni az embereket és olcsó migrókkal feltölteni a helyeket.

2023. dec. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Ezt komolyan kérdezed itt,ahol 4 ténylegesen szavazóból 3 a fidesz/mszp/dk trióra szavaz már vagy 20 éve?
2023. dec. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy írják bírkák.

Példával.

Ahol dolgozom ott van 600 munkavállaló.

Mi kB 100an vagyunk a cég főállású alkalmazottai, a többi 500 ugyanazt a munkát végzi mint mi, de ők munkaerő kölcsönzősök.


Ugyanannyit is keresnek nettóban, csak míg én teljesen bejelentve, addig ők minimálbér és boríték.

És itt jön ki a különbség.

Ha én szabin vagyok, kapom a full fizut.

Ők meg szabira napi 3500ft ot.

Tp en meg a 3500 70%át.


És a december....

Én kaptam a fizum, kaptam 13. Havit, kaptam 15%os fizu emelést, év végi bónuszt fizu fele, ők meg a lófa szt.

Pedig a cég ugyanúgy kifizeti ezeket a munkaerő kölcsönzőnek is, elmondtam nekik.


Szervezkedtek tettek vettek és amint eljutottak oda hogy munkabeszüntetésig elmenénnek, rögtön kihátrált az összes, hogy kell a munka, nem veszítettem el az állásom stb.

4-5 nap alatt megtört volna a cég és engedett volna mert nincs ember.

De akkor is gyávák úgyhogy lenyelték.

Ilyen a magyar.

2023. dec. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Még magukért sem képesek kiállni, mert gyávák és ostobák. Szerinted mennyi agysejtje van annak, aki aláír egy olyan felmondást, amire a főnök *kényszeríti* azonnali hatállyal, közös megegyezéssel?? Ebben hol van a közös?! És nem pályakezdő zöldfülűekről van szó, hanem több éve dolgozó emberekről.

Aki ennyire nem törődik a saját jogaival, hogy a legalapvetőbb munkaügyi szabályoknak sem néz utána és a kútba is beleugrik, csak mert a főnök mondta, azt nem tudom sajnálni. Elképesztő, hogy ott áll egy tucat birka, meglett, felnőtt emberek és annyit nem képesek kinyögni, hogy! Nem! Mondjál fel bazdmeg, ha akarsz, de én ezt nem írom alá.

Ennyit kellett volna mondaniuk, mert amit tettek velük, az minden ponton méltatlan

és szabályellenes.

Munkavállalók, tanuljátok már meg:nem kötelezhet rá soha senki sem, hogy bármit is aláírjatok, bevállaljatok, amibe önként nem egyeztek bele!

A kényszerítés mindig szabályellenes!

2023. dec. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9-es

Azért ez könnyen kijátszható ebben a remek jogállamban. Lehet hogy volt néhány helyi kopasz szekrény, aki elmagyarázta ezeknek a szerencsétleneknek hogy miért is szeretnének azonnali hatállyal felmondani, és miért is szeretnék ezt minél hamarabb aláírni.

2023. dec. 20. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!