Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A boomerek miért utálják...

A boomerek miért utálják Gyurcsányt?

Figyelt kérdés
Teljesen jó fej, közvetlen, modern politikus. Még egy ilyen laza arcot nem lehet látni, még Amerikában sem. A sok boomer FIDESZES arra hivatkozik, hogy hazudott, meg rendőrterror? Ezért ne szavazzak rá? éves voltam akkor. De abba mi volt a gáz, három éves voltam akkor, felejtsétek már el.

2023. dec. 14. 13:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
23%

300ft vizitdíj.

Elvette 13 havi nyugdíjat.

2023. dec. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
45%

Amúgy azt vágod, hogy Ferkó is boomer?


Politukusokra nem azért szavazunk mert jó fejek meg laza arcok. Nem haverokat kell választanod!

2023. dec. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Boomer az mi?
2023. dec. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Boomer:

A boomer angol eredetű szleng kifejezés a világháború után, 1941‑1965 között született generációra. Nevét a háború után megugrott születésszám (= baby boom) után kapta.


A kifejezéssel gyakran találkozni "Ok boomer!" formában is, amit az ellenkező (általában konzervatív) véleményre használnak a fiatalok válaszul. Jelentése "köszi a véleményt, de kit érdekel?". A kifejezés mögött általában az a gondolat áll, hogy a boomer generáció nem ért a modern dolgokhoz, önző, élvhajhász hozzáállásával tönkretette a földet és cserben hagyta a következő generációt, és nincs értelme a kérdésben a további párbeszédnek.


Nálunk, internetes fórumokon pejoratív értelemben, sértegetésre használja az Y és Z generáció a mai 50-60 felettiekre, azt sugalva, hogy azok mind buta, maradi, netán alkesz emberek, akikhez képest ők az istenek, és akiket nem érdemes emberszámba venni. (Szerintem a kérdező is csak provokál a boomer-ezéssel.)

2023. dec. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az én szememet is kilőtte... vagy ha nem, akkor kilőné. (irónia)
2023. dec. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!