Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyiben igaz ez a mondat?...

Mennyiben igaz ez a mondat? "A környező országokban gyakorlatilag mindenhol egykulcsos adó van, versenyképességi előnyt adva nekik. "

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 14:22
 1/4 anonim válasza:
Nálunk, Szlovákiában az van (19%).
2010. okt. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam, hogy nálatok van olyan sáv is, ami adómentes, tehát valójában 2 kulcsos.
2010. okt. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább versenyképességi hátrányt ad. Tehát semennyiben.
2010. okt. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 titak ***** válasza:

"Én úgy hallottam, hogy nálatok van olyan sáv is, ami adómentes, tehát valójában 2 kulcsos."


Mondjuk inkább úgy,hogy az "adójóváírás" után nullázódik az adóalap.

Ez =

Befizetett TB járulékok +

4025Eur/fő +

4025Eur-élettárs jövedelme +

egyéb biztosítások max.398Eur-ig.

Ezenkívü van még a gyerekekre leszámítható ún."adóbónusz" ami havi 20Eur/gyerek. Ezt már az adóból számolják le. Ha az adó mértéke nem haladja meg ezt az összeget (pl.2gyereknél évi 480Eur) akkor a különbséget a hivatal fizeti vissza.

Vagyis ha valakinek munkanélküli az élettársa, van 2 gyereke és fizet TB-t, élet-, baleset-, m.nyugdíjbiztosítást, aminek az éves összege eléri a maximumot, akkor az ő adómentes jövedelme nagyjából 13000 Euró ( durván 3 500 000 forint).

2010. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!